Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Można płacić Blikiem za bilety w warszawskich autobusach MZA

Można płacić Blikiem za bilety w warszawskich autobusach MZA

orson_dzi 11 Sierpnia 2016 15:44

2 0

Od 8 sierpnia w zdecydowanej większości warszawskich biletomatów można płacić Blikiem. To drugie miasto w Polsce, gdzie wprowadzono taką możliwość.

Aby zapłacić w biletomacie Blikiem należy posiadać aplikację mobilną banku-uczestnika systemu. Przy każdej transakcji system wygeneruje jednorazowy, sześciocyfrowy kod, który trzeba wpisać na ekranie biletomatu. Transakcję potwierdzamy każdorazowo na swoim smartfonie. Kod jest ważny tylko dwie minuty, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Aby ułatwić korzystanie z Blika, wszystkie biletomaty oferujące taką możliwość zostały specjalnie oznakowane. Warszawa jest drugim miastem w Polsce, w którym można płacić za bilety Blikiem. Od połowy lipca z tego udogodnienia korzystają mieszkańcy Łodzi. W obu miastach PSP współpracuje z firmą MERA SYSTEMY, producentem i projektantem biletomatów. Operatorem płatności jest firma eCard S.A.




W Warszawie jest obecnie 1900 biletomatów. W 2015 roku za ich pomocą kupiono ponad 85 mln biletów za łączną kwotę 818 mln zł. Blikiem można zapłacić w 551 biletomatach stacjonarnych i 1332 mobilnych.

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności      
Źródło zdjęć: nullnull

Dodaj do:

Tagi: mza | blik | warszawa

w sumie: 15
  • 0

    1.  2016-08-11 16:30:12

    Co to jest ten Blik?

  • 0

    2. ~  2016-08-11 17:23:59  host: public-gprs2117.centertel.pl

    Do 1. A google Ci wyłączyli?

  • 0

    3. ~  2016-08-11 17:26:23  host: 188.146.66.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Szkoda, że Wrocław ignoruje BLIKa.

  • 0

    4. ~K.  2016-08-11 18:29:28  host: 109241081194.warszawa.vectranet.pl

    MZA? Serio?

  • 0

    5. ~  2016-08-11 18:56:59  host: user-94-254-162-45.play-internet.pl

    A jakie banki sa uczestnikiem promocji, ktore wspolpracuja z MZA ?

  • 0

    6.  2016-08-11 18:58:36

    @4: mowa jest konkretnie o autobusach MZA, więc w czym problem?

  • 1

    7. ~krzysp  2016-08-11 19:48:25  host: user-94-254-178-67.play-internet.pl

    Można, tylko po co? Po co iść do biletomatu, stać w kolejce, wpisywać BLIK kod, potwierdzać na telefonie i jeszcze iść kasować w taki sposób zakupiony bilet skoro można po prostu zainstalować np. MOBILET, mPay etc. i kupić bilet bezpośrednio z komórki w kilka sekund :)

  • 0

    8. ~Johny11  2016-08-11 20:10:23  host: user-94-254-193-94.play-internet.pl

    Drugie po Łodzi :D Łódź, najcudowniejsze miasto w Polsce. :D

  • 0

    9.  2016-08-11 20:49:40

    @krzysp - W Łodzi choćby po to, aby otrzymać zwrot 50% ceny biletu (promocja).

  • 0

    10. ~Gozdi  2016-08-11 20:50:00  host: 188-72-122-136.net.wt-tech.it

    @7: żeby mieć namacalny bilet, niezależny od netu, baterii i systemu firmy, od której się kupiło

  • 0

    11. ~krzysp  2016-08-11 23:06:25  host: 89-70-33-41.dynamic.chello.pl

    ~zoltan666: Racja, póki trwa promocja ma to sens. ~Gozdi: Nieco mniej przekonuje mnie ten argument. Szansa, że wyładuje się bateria w telefonie, który kilka(naście) minut wcześniej posłużył do płatności BLIKiem oceniam porównywalnie z szansą zgubienia tradycyjnego, papierowego biletu :)

  • 0

    12.  2016-08-12 08:50:30

    @11: mylisz się i to bardzo. bilet w Wawie ważny jest nawet 75 albo 90 minut po zakupie, a bateria potrafi zejść niestety szybko jak się w necie siedzi

  • 0

    13.  2016-08-12 09:14:36

    Jak dla mnie jest, to nic szczególnego, ale zawsze dobrze, że cos robia. Jest aplikacja SkayCash, którą używam już chyba z 2 lata i tam płacę za bilety komunikacji miejskiej we wszystkich miastach Polski. Operacja trwa z pól minuty, jak jest miejsce to wygodnie w "fotelu". Inne opcle też są dostępne PKP, TAXI i inne. Trzeba sobie zasilić konto np. za 30 zł i gitara.

  • 0

    14. ~Michał  2016-08-12 18:55:21  host: abdk63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam od kilku lat jeżdżę bez biletu. Przy takiej częstotliwości kontroli jaka jest w Warszawie to opłaca się bardziej. Bilet - 250 zł, kara (góra dwa razy w roku) - 190 zł ze zniżką przy wczesnej wpłacie. Przy otwartych wyjściach ewakuacyjny w metrze to tylko głupcy kupują bilet.

  • 0

    15. ~  2016-08-13 10:01:38  host: host-81-190-122-143.gdynia.mm.pl

    dobry ruch - blik jest bardzo przydatnym systemem, oby rozwijał się jak najszybciej

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-129-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.