Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Można już sprawdzić punkty karne przez Internet

Można już sprawdzić punkty karne przez Internet

orson_dzi 24 Kwietnia 2017 10:37

7 4

mandat

Kierowcy mogą już sprawdzić swoje punkty karne dzięki usłudze Sprawdź swoje punkty karne.

E-usługa Sprawdź swoje punkty karne jest dostępna na portalu obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego (eGO).




Prezentacja danych zawiera sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie tzw. punktów tymczasowych.

Do założenia Profilu Zaufanego cały czas (w większości przypadków) konieczna jest wizyta w tzw. Punkcie Potwierdzającym (np. Urzędy Miast) z dowodem osobistym, po rejestracji na stronie pz.gov.pl. Z rejestracji bez wychodzące z domu mogą skorzystać klienci PKO BP, Inteligo, ING, Envelo i Banku Millennium. W najbliższych tygodniach mają do nich dołączyć kolejne instytucje.

Źródło tekstu: mc.gov.pl     

w sumie: 24
  • 0

    5. ~Partyzant  2017-04-24 11:05:04  host: jerome.yoxa.pl

    Po wejściu na w/w stronę nie można sie zalogować przez Envelo,a konto zaufane mam od 2015r.....

  • -1

    6.  2017-04-24 11:09:54

    Zakładałem profil zaufany na epuap do ZUSu itd., itp... teraz mam tworzyć dodatkowy profil do mandatów? ile tych profili jeszcze jest planowanych?

  • -1

    8. ~  2017-04-24 11:15:05  host: user-94-254-227-175.play-internet.pl

    Zbieraj punkty wygrywaj nagrody

  • 0

    9. ~bb  2017-04-24 11:16:57  host: 89-64-50-218.dynamic.chello.pl

    "Błąd podczas generowania kodu autoryzacyjnego: Metoda autoryzacji Twojego profilu zaufanego jest w statusie niepozwalającym na autoryzowanie operacji." O co kaman?

  • 0

    10. ~  2017-04-24 11:29:32  host: aesy80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale kombinują jak koń pod górę. Jakieś profile zaufanie trzeba. Zamiast zrobić żeby wpisywało się pesel i numer prawa jazdy.

  • 0

    11. ~Partyzant  2017-04-24 11:34:53  host: jerome.yoxa.pl

    @9
    Chcący mieć zaufany to trzeba z D.O. np.na pocztę lecieć jak chodzi o Envelo.Jakoś coś koło tego listonosz jeszcze jakiś papier przynosi do podpisu i już masz profil zaufany.To już prościej jak komuś zależy na komisariat podjechać.

  • 4

    12. ~~~~  2017-04-24 12:10:46  host: aiz187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Robicie problemy, bo nie chce wam się zakładać profilu zaufanego. Co za lenie. Ja mam już profil zaufany od kilku lat i sobie go chwale

  • 0

    13. ~sunwoj  2017-04-24 12:19:51  host: ip-5-172-255-193.free.aero2.net.pl

    Nawet to działa :-)

  • -1

    14. ~Pseudo  2017-04-24 13:02:14  host: 78-11-209-231.static.ip.netia.com.pl

    @9

    Szanowny Użytkowniku Profilu Zaufanego ePUAP,

    Jeśli używasz konta email do odbierania haseł jednorazowych profilu zaufanego pamiętaj, że jest to możliwe tylko do 7 kwietnia 2017 r.

    Następnego dnia funkcja zostanie wyłączona. Dalsze korzystanie z profilu będzie możliwe tylko za pomocą haseł przesyłanych za pomocą SMS. Dotyczy to wszystkich użytkowników - osób fizycznych oraz pracowników administracji publicznej wykorzystujących profil do celów służbowych.
    Jeśli korzystasz z haseł wysyłanych na email, zamień je na SMS - w tym celu:
    1. wejdź na swoje konto się w serwisie pz.gov.pl,
    2. wybierz z menu bocznego „Mój profil zaufany”, a następnie opcję „Przedłuż ważność”
    3. podaj numer telefonu komórkowego

    Jeśli nie uda Ci się podać numeru telefonu dla haseł jednorazowych SMS od 8 kwietnia 2017 r. Twój Profil Zaufany nie zniknie, ale będziesz musiał udać się do punktu potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP, by móc z niego normalnie korzystać. Pamiętaj, że nadal będziesz mógł korzystać z profilu zaufanego za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

  • 0

    15.  2017-04-24 13:28:54

    @Przemix Działa przez Envelo. Mam 0 punktów :)

  • 0

    16. ~ator  2017-04-24 13:57:42  host: 89-68-105-235.dynamic.chello.pl

    1,5 miesiąca temu radar zrobił mi zdjęcie. Kiedy pojawią się punkty? Od razu po zrobieniu zdjęcia? Czy może wcześniej dostanę tradycyjne info?

  • 0

    17. ~  2017-04-24 14:42:26  host: cmo98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 i @5 ,konto zaufane to nie jest profil zaufany.pozdrawiam

  • 0

    18. ~  2017-04-24 15:45:38  host: aeap156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16, najpierw powinieneś dostać pismo z prośbą o wskazanie kierowcy.

  • 2

    19.  2017-04-24 16:29:24

    Ale macie problem z tym profilem zaufanym, zakładacie sobie konto, klikacie że chcecie mieć profil zaufany i wybieracie z listy punkt w którym go potwierdzacie, lista setek miejsc w Polsce. Tu z jednej strony na topie z telefonami i IT, a prosta rzecz was ogranicza..

  • -1

    20. ~  2017-04-24 16:53:58  host: user-94-254-129-118.play-internet.pl

    A ja mam Yanosika i mam w nosie mandaty i profile zaufane tudzież strony na których łaskawie można sprawdzić punkty karne.

  • 1

    21.  2017-04-24 17:22:26

    najlepiej punktow nie miec i nie musiec sprawdzac

  • -1

    22. ~Krzysiek  2017-04-24 17:43:05  host: user-94-254-131-79.play-internet.pl

    Normalnie jakaś rewolucja, jakby każdy zbierał po 50 w miesiącu.

  • 0

    23. ~xxx  2017-04-24 18:26:37  host: host-81-190-243-108.dynamic.mm.pl

    ciekawe czy pokazuje ze mam nie oplacone mamdaty?
    a tak na powaznie to w tamtym roku dostalem dwa mandaty ktore to nie oplacilem. zawsze zabierali ze zwrotu. tym razem tak nie bylo ;)
    mam sie spodziewac komornika?

  • 0

    24.  2017-04-24 19:32:44

    27 lat i zero punktów... bo nie mam prawa jazdy :D

  • 0