Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Możliwa tańsza mobilna TV

Możliwa tańsza mobilna TV

sirmark 8 Lipca 2008 09:45

0 0

Przygotowania do telewizji mobilnej idą pełną parą. Operatorzy są już w zasadzie gotowi, czekają tylko na ogłoszenie konkursu przez UKE. Niektórzy jednak weryfikują biznesplan.

Jak informuje Puls Binzesu, firmy analizują rozwiązania technologiczne, spotykają się z dostawcami treści. Mają nawet gotowe dokumenty przekonujące UOKiK, że porozumienie, które podpisali pół roku temu, mające doprowadzić do ustalenia wspólnych standardów mobilnej TV, nie będzie działaniem kartelowym. Niektórzy operatorzy zweryfikowali też biznesplan. Pierwotnie mówili o inwestycjach 100-200 mln euro, koniecznych do objęcia zasięgiem 60% populacji Polski. Teraz Polska Telefonia Cyfrowa szacuje, że wszyscy razem będą potrzebowali poniżej 100 mln euro.

Telekomunikacja Polska obstaje przy wcześniejszych prognozach.
Podtrzymujemy szacunki, że inwestycje wyniosą 200 mln euro. To kwota maksymalna. Rozbieżności w kalkulacjach wynikają z różnicy w planowanym zasięgu sieci - mówi Wojciech Jabczyński z Grupy TP.
Na zwrot z inwestycji operatorzy mogą poczekać nawet 10 lat.
Traktujemy telewizję mobilną jako usługę dodaną, którą będziemy oferować klientom w ramach szerszej oferty multimedialnej. Gdybyśmy traktowali ją jako usługę samą w sobie, to w takim horyzoncie inwestycyjnym moglibyśmy znaleźć dużo lepsze biznesy -mówi Krzysztof Dzięcioł, dyrektor departamentu mobilnych usług dla rynku prywatnego PTC.

Możliwości zarobku na telewizji mobilnej są ograniczone, bo abonament za usługę wyniesie prawdopodobnie kilkanaście złotych, choć należy pamiętać o dodatkowych źródłach dochodu, takich jak reklamy czy treści premium.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~janos84  2008-07-08 10:41:13  host: ip-89-174-118-125.multimo.gtsenergis.pl

  jestem skłonny placic 2-3 zł za wybrany kanal miesiac nie wiecej ale ja sam tworze pakiet a nie operator student wrocław

 • 0

  2. ~das  2008-07-08 10:53:47  host: dnk79.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ciekawa rozbieżnośc cen pomiędzy PTC a Tp. sięgająca aż 100 mln! czy na pewno tylko chodzi o różnicę w zasięgu? no i czemu nie ustalili wspólnej linii działania? a może TP znowu coś kombinuje i zawyża ceny?

 • 0

  3. ~mirekb  2008-07-08 12:47:55  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  juz widze rozwój mobilnej tv..kolejny oliglopol 3 podmiotów w 1 rynku spowoduje ze będzie jak z rozwojem 3g u nas..

 • 0

  4. ~dr.koperta  2008-07-08 13:48:10  host: kwiatkowskiego.res.pl

  Pewnie i w tej mobilnej telewizji tusek bedzie obiecywal cuda.A w sadzie smsowej rosjanie za nieprzyjecie tarczy wybiora go carem kaszub.Od siebie dodam ze to nieprawda ze slonce peru mialo dziadzia w wermachcie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet