Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Możliwa konsolidacja rynku na Tajwanie

Możliwa konsolidacja rynku na Tajwanie

sirmark 6 Lipca 2015 15:28

1 9

Konsorcjum inwestorów na czele z tajwańskim operatorem Far EasTone Telecommunications, planuje złożyć ofertę przejęcia największego operatora sieci kablowej w kraju za 2,3 mld dolarów - informuje Wall Street Journal.

Powołując się na swoje źródła, WSJ poinformował, że Far EasTone podjął współpracę z funduszem private equity należącym do banku Morgan Stanley. Transakcja pozwoliłaby zaoferować usługi mobilne Far EasTone w pakiecie z ofertą sieci kablową China Network Systems i jej usługami szerokopasmowymi. Integracja obu firmy pozwoliłaby na podzielenie się kosztami i sprzedaż szerszego zakresu usług.
China Network Systems, należący do azjatyckiego funduszu MBK Partners LP, ma ok. 1,3 mln abonentów, z czego jeden milion ma dostęp do usług cyfrowych tj. może zamawiać VoD i inne usługi dodane. Wśród swoich abonentów operator ma także 250 tys. posiadaczy usługi szerokopasmowego internetu

Oczekuje się, że informacje o umowie pojawią się w ciągu nadchodzących dni.

Źródło tekstu: Wall Street Journal, wł     

w sumie: 1
  • 2

    1.  2015-07-06 15:51:55

    Czy są już jakieś informacje odnośnie aukcji? 5 dni na wpłatę kolejnego zabezpieczenia minęło już w zeszłym tygodniu. Będzie kontynuacja czy aukcja wywrócona?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet