Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Możemy spodziewać się smartfonów z oprogramowaniem BlackBerry, ale bez jego logo

Możemy spodziewać się smartfonów z oprogramowaniem BlackBerry, ale bez jego logo

Isand 26 Sierpnia 2017 13:43

1 1

krypton

BlackBerry postanowił pójść o krok dalej w swoim planie zaistnienia na rynku Androida. Nową metodą na zwiększenie dochodów ma być licencjonowanie swojej wersji Androida (odpowiednio zabezpieczonej) na smartfony bez symbolu kanadyjskiej firmy.
Kiedy Kanadyjczycy przestali wydawać telefony z własnym systemem operacyjnym (w 2015 pojawił się zarówno ostatni model z BlackBerry 10 - Leap, jak i pierwszy z Androidem - Priv), nową taktyką firmy stało się licencjonowanie swojej wersji systemu Android na smartfony wyprodukowane przez partnerów. John Chen wyznał, że to sam Google zgłosił się do jego firmy z propozycją stworzenia "bezpiecznego Androida". Nowymi wspólnikami BlackBerry stali się: Merah Putih, TCL oraz Optiemus Infracom. Tym razem firma z Waterloo (tego w Ontario, nie w Belgii) zamierza zrobić krok dalej - BlackBerry Secure (bo tak nazwano autorską wersją Androida) będzie udostępniany również na modele bez symbolu charakterystycznej jeżynki.

Alex Thurber z BlackBerry stwierdził, że firma już jest w fazie intensywnych negocjacji z kilkoma potencjalnymi partnerami. Zdradził też, że smartfony to nie jest jedyny cel BlackBerry Secure. Możemy się go spodziewać również w telewizorach czy elektronice noszonej.

Źródło tekstu: Economic Times, wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry

w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet