Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola znów nagrodzona za zarządzanie kadrami

Motorola znów nagrodzona za zarządzanie kadrami

WitekT 23 Listopada 2006 16:57

0 0

Motorola została uhonorowana godłem Inwestor w Kapitał Ludzki. Wyróżnienie przyznano w ramach V edycji Programu Certyfikującego, promującego wysokie standardy zarządzania zasobami ludzkimi w polskich przedsiębiorstwach.

Jego organizatorzy nagrodzili Motorolę za profesjonalizm w zarządzaniu kadrami, w tym stwarzanie dogodnych warunków pracy dla kobiet. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją programu objęła Minister Rozwoju Regionalnego, Grażyna Gęsicka.

Program Inwestor w Kapitał Ludzki jest częścią wspólnej inicjatywy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych oraz Instytutu Zarządzania. Głównym założeniem jest wyłonienie firm realizujących wyróżniające się działania zorientowane na rozwój kapitału ludzkiego oraz dbających o utrzymanie dobrych relacji z pracownikami. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski i przeprowadzana jest w cyklu rocznym. Znaki Godła wręczane są jesienią, a ich laureaci mogą się nimi posługiwać przez rok.

Nasze godło jest gwarancją, że nagrodzona firma realizuje efektywne i nowatorskie programy ukierunkowane na rozwój kapitału ludzkiego oraz buduje pozytywne relacje z pracownikami. Przyznaliśmy nasze wyróżnienie Motoroli dlatego, że doceniamy dążenia tej firmy do wdrażania innowacyjnych standardów zarządzania pracownikami - mówi Jolanta Suchłabowicz, członek Kapituły V edycji Programu Certyfikującego Inwestor w Kapitał Ludzki.
Każde przedsiębiorstwo przystępujące do programu oceniane jest pod kątem rozwoju kadr, odpowiedzialnej i przejrzystej polityki personalnej oraz sukcesów w budowaniu klimatu i kultury organizacyjnej. Obszary te są analizowane i porównywane przez niezależną firmę badawczą TNS OBOP, a firmom, które uzyskały najwyższe oceny, przyznawane są tytuły i godło Inwestora w Kapitał Ludzki. O tym, kto otrzyma je otrzyma, decyduje niezależna Kapituła złożona z przedstawicieli środowiska akademickiego, członków Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych oraz praktyków zarządzania zasobami ludzkimi.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że Motorola została wyróżniona godłem “Inwestor w Kapitał Ludzki". W naszej firmie najważniejsi są pracownicy - stosowanie najwyższych standardów w naszej polityce kadrowej sprawia, że jesteśmy firmą oferującą komfortowe warunki pracy - mówi Katarzyna Reinfuss, dyrektor ds. personalnych Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie.

Godło Inwestor w Kapitał Ludzki jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym firmie w uznaniu za politykę kadrową. W październiku tego roku Motorola otrzymała tytuł Firmy Równych Szans za wspieranie idei równouprawnienia kobiet i mężczyzn w pracy. W czerwcu 2006 roku redakcja miesięcznika Twój STYL nagrodziła Motorolę tytułem Firma w Twoim STYLU - wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy doceniają i wspierają karierę zawodową kobiet w swoich firmach. Nagrodę wręczono m.in. w uznaniu za program edukacyjny Diversity. Pod koniec 2005 roku Motorolę uhonorowano również Szwedzkimi okularami równości, nagrodą przyznawaną osobom lub instytucjom, które najlepiej promują ideę równych szans kobiet i mężczyzn oraz dostrzegają problem dyskryminacji płciowej.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~MiKO  2006-11-23 19:15:15  host: 82.139.59.155

    Miło jest posiadać telefon, który jest zrobiony przez szczęśliwego pracownika :) // mobiKAR.net - mobile KARAOKE

  • 0

    2. ~  2006-11-23 20:19:33  host: 8.7.49.235

    a co z mniejszościami seksualnymi?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet