Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola ZN5 PERLX - linuksowy smartfon z 5 Mpix

Motorola ZN5 PERLX - linuksowy smartfon z 5 Mpix

LuiN 30 Maja 2008 07:29

0 0

Przed jakimikolwiek zapowiedziami ze strony producenta na temat urządzenia, witrynie The Boy Genius Report udało się uzyskać do testów telefon Motorola ZN5 PERLX. To pierwszy linuksowy telefon z aparatem fotograficznym 5 Mpix.

Nowa Motorola to rozsuwany telefon o typowo fotograficznych aspiracjach. Urządzenie pracuje pod kontrolą dystrybucji Linuksa o nazwie MOTOMAGX. 100 MB pamięci wewnętrznej rozszerzalne jest za pomocą kart microSD. Do dyspozycji mamy Bluetooth i WiFi - i na tym kończą się dobre informacje.

Telefon nie obsługuje transmisji 3G, dostępny jest w nim jedynie czterozakresowy EDGE. Najbardziej przykrą sprawą jest jednak aparat fotograficzny. Nie ma on autofokusa, przez co zdjęcia mimo wysokiej rozdzielczości mogą być nieostre.




moto5mp Moto5MP Moto5MP Moto5MP

Moto5MP Moto5MP Moto5MP Moto5MP

Moto5MP Moto5MP

Źródło tekstu: The Boy Genius Report, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2008-05-30 07:38:24  host: h95.radzionkow.net

    nowy fon podupadającej firmy

  • 0

    2. ~dar  2008-05-30 07:45:39  host: chaos.tpnet.pl

    daruj sobie takie komentarze, nic nie wnoszą tylko potwierdzają twoją doskonałą znajomość rynku telekomunikacyjnego. telefon bez szału, wręcz kiepski. design średni, mało funkcji... do wciśnięcia ludziom lecącym na Mpixy.

  • 0

    3. ~  2008-05-30 08:11:50  host: h95.radzionkow.net

    a nie mam racji? motorola nie plajtuje pomału?

  • 0

    4. ~  2008-05-30 08:12:05  host: h95.radzionkow.net

    to ty się nie znasz na rynku telekomunikacyjnym

  • 0

    5. ~  2008-05-30 08:22:21  host: f96-022.opera-mini.net

    szkoda że motorolla zaniedbała się w tradycyjnych jednobryłowych telefonach,typu L7. kręce się za jakąś motką,ale za bardzo nie ma z czego wybierać w tym segmencie.

  • 0

    6.  2008-05-30 09:06:09

    w końcu motka z przyzwoitym wyglądem bo te pochodne V3 nigdy mi się nie podobały

  • 0

    7. ~Cichy  2008-05-30 09:08:30  host: pc4.internetdsl.tpnet.pl

    Moja mama ma Motorolę i musi co 4 dni ładować ponieważ sie szybko rozładowuje.

  • 0

    8. ~Krzysiek  2008-05-30 09:09:22  host: apn-77-112-39-236.gprs.plus.pl

    jak nie umią robić aparatów fotograficznych, to niech kupią je od samsunga tak jak to robi Nokia

  • 0

    9. ~  2008-05-30 09:37:05  host: p10-14.opera-mini.net

    nokia zamówiła aparaty samsunga tylko do telefonów średniej klasy, czyli do droższych modeli nie chce tego szajsu.

  • 0

    10.  2008-05-30 09:50:17

    Zeby to był rzeczywiście smartfon to na tego linuksa powinno być jakieś oprogramowanie. Czy to aby nie okaże się taki smartfone jak V8 która ma linuksa i co z tego? NIC.

  • 0

    11.  2008-05-30 10:47:06

    Jak to nie ma autofokusa?! Telefon bez tej funkcji nie może byc telefonem fotograficznym... Mam nadzieję, że w finalnej wersji będzie autofokus...

  • 0

    12. ~swistak  2008-05-30 10:51:52  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

    kolejna kupa motoroli

  • 0

    13.  2008-05-30 11:54:46

    Cichy? co 4 dni ? To chyba jakis rekord, bo ja mam jako rezerwowy fon V8 i nie udalo mi sie jej utrzymac przy zyciu dluzej niz 24h :)

  • 0

    14. ~  2008-05-30 14:24:45  host: 77-253-253-27.adsl.inetia.pl

    Motorola zachowała klasę - fajny, ładny, ale bubel, tak jak L6 i RAZR2 V8. Cud wygląd, ale nie dopracowane.

  • 0

    15.  2008-05-30 16:10:11

    #14: jak dla mnie, wygląd tej motoroli jest akurat mocno przeciętny.

  • 0

    16.  2008-05-30 16:30:59

    Mi się podoba. Jakby do grudnia spadł poniżej 1kpln to byłby b. fajny. Zależy jeszcze jak duży ma ekran.

Dodaj swoją opinię