Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola zapowiada Androida 6.0 dla swoich smartfonów

Motorola zapowiada Androida 6.0 dla swoich smartfonów

orson_dzi 2 Października 2015 20:31

2 2

Motorola podała listę smartfonów, które w najbliższym czasie otrzymają aktualizację systemu do Androida 6.0.






Na aktualizacje mogą liczyć posiadacze następujących modeli:
Oczywiście na aktualizację mogą liczyć również posiadacze Nexusa 6. Androida 6.0 nie dostaną z kolei posiadacze pierwszej generacji Motoroli Moto G i Moto X oraz Moto E.

Motorola nie potwierdziła jeszcze daty wypuszczenia aktualizacji poza lakonicznym stwierdzeniem, że nastąpi to w najbliższych tygodniach. Po małej wpadce z wielokrotnie przekładaną aktualizacją dla pierwszej generacji Moto G, kolejne wersje systemu były już stosunkowo szybko i często udostępniane użytkownikom. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie z Androidem 6.0 i jego pochodnymi.

Źródło tekstu: Motorola; wł     

Dodaj do:

Tagi: motorola | lenovo | android 6.0

w sumie: 21
  • 1

    2. ~Wulo  2015-10-02 21:34:18  host: 77.252.168.110

    Co z Motorolą Moto E LTE (2 generacja)?

  • 0

    3.  2015-10-02 21:34:20

    A Moto E2 ?

  • 1

    4. ~Adam M.  2015-10-02 22:49:48  host: 78.156.174.194.dynamic.ip.euron.pl

    Brawo Motka! :)

  • 1

    5. ~misk  2015-10-03 01:06:22  host: host-81-190-147-214.olsztyn.mm.pl

    > Po małej wpadce z wielokrotnie przekładaną aktualizacją dla pierwszej generacji Moto G, kolejne wersje systemu były już stosunkowo szybko i często udostępniane użytkownikom.

    Eee. Model z UK (bo z Amazon.co.uk było najtaniej jak jeszcze nie było w Polsce), aktualizacja do 5.0 w marcu? 5.1 ani słychu ani widu. Debilne wpadki Google z 5.0, których Motorola przeginając z Androidową czystością rasową nie poprawiła mimo obietnic bolą.

  • 0

    6. ~mac  2015-10-03 01:18:49  host: user-94-254-145-8.play-internet.pl

    Widzę, że seria E została potraktowana jak jednorazowki, szkoda. Widać tu pierwsze negatywne efekty przejęcia przez Lenovo. Pozostaje też spory niesmak porzucenia modeli pierwszej generacji. Jest to dowód, że Lenovo pociągnie na dno nawet najlepszą firmę :/

  • 1

    7. ~Punk  2015-10-03 01:31:29  host: apn-37-7-147-240.dynamic.gprs.plus.pl

    Polecałem znajomemu Moto E 2 Gen LTE i widzę że niepotrzebnie gdyż Motorola olała ten telefon, a przecież ma parametry takie same jak nowe Moto G.
    Chyba mu powiem żeby jednak kupił coś innego skoro Motorola olewa klientów i nie daje aktualizacji dla telefonu który ma parametry ze średniej półki cenowej.

  • 0

    8.  2015-10-03 05:25:50

    Moto E 1gen nie dostała jeszcze nawet Lollipopa.

  • 0

    9. ~Dred  2015-10-03 07:44:55  host: apn-46-77-124-136.dynamic.gprs.plus.pl

    @1 przeciez apple daje aktualizacje do starszych modeli, zeby je zamulic, zebys kupil nowego iphona. Za kazdymbrazemntak jest.

  • 1

    10.  2015-10-03 09:29:23

    W świetle luk wykrytych na platformę Android, Google powinno odmawiać certyfikowania systemów tym, którzy nie chcą aktualizować wszystkich swoich telefonów. Brak ochrony użytkowników jest karygodny, nic tylko czekać na pozwy.

  • 0

    11.  2015-10-03 11:24:19

    Aktualizację bezpieczeństwa powinny być łatane bezpośrednio przez Google nie przez producenta telefonu. Mam Moto G LTE 1gen i spodziewałem się, że nie dostaje aktualizacji, pretensji nie mam ten telefon ma ponad dwa lata na rynku, teraz trzeba będzie aktualizować nieoficjalnym 6.0, a to trudne nie będzie zwłaszcza, że 1, 2 mają takie same bebechy.

  • 0

    12.  2015-10-03 15:53:15

    kwistas, Motorola Moto G pierwszej generacji, ta z LTE pierwszej gen 4,5'', i Moto G drugiej generacji to te same telefony, jedyne czym się różnią to aparat i wielkość wyświetlacza. Śmieszne jest to, że druga gen dostanie, a pierwsza nie. Jeżeli miałoby zamulać to na obu zamulałoby tak samo.

  • 0

    13.  2015-10-03 15:58:37

    @5 nie wiem jak dzisiaj wygląda pierwszą Moto G bo dalem ją bratu, ale mam teraz trzecią generację (test niedługo) i pomimo Androida 5.1.1 masa rzeczy wygląda jak w pierwszej generacji. Tak dużo te aktualizację nie wniosły.

  • 0

    14. ~sumix  2015-10-03 17:35:53  host: 195.136.40.2

    Motorola nie potrafi aktualizowac softu. Upgrade 4.4.4 do 5.0.2 (xt1032) zamulil mi telefon i pozabieral kilka fajnych funkcji. Ale dzieki temu mialem motywacje do przejscia na lumie :-)

  • 0

    15. ~sumix  2015-10-03 17:39:06  host: 195.136.40.2

    Kazdy release software powinien miec (best practices) roll back plan. Czyli jezeli cos sie nie uda to mamy plan zeby przywrocic stara wersjet. W przypadku gdy jest to niemozliwe to aplikujemy hot fixes. Niestety to co zrobila motorola po 5.0.1-2 to udawanie ze nie ma problemu.

  • 0

    16. ~Motorola A1000  2015-10-03 17:49:29  host: ip-5-172-247-233.free.aero2.net.pl

    Wy czekacie na Androida 6.0, a ja w mojej Motce mam już 7.0 ;-)

  • 0

    17. ~Moto  2015-10-03 18:21:50  host: n06-08-04.opera-mini.net

    16@ co tydzien mam aktualizacje i teraz mam w swojej Moto v7.035☺

  • 0

    18.  2015-10-03 18:54:41

    Nie chodzi o bezrozumną pogoń za cyferkami, nowymi wersjami, które nie są dostosowane do starych słuchawek, tylko po prostu zwykłe łatki bezpieczeństwa. Ponad miliard niezałatanych i bez nadziei na załatanie urządzeń, to jest po prostu #$%^%& skandal.

  • 0

    19. ~Marcin  2015-10-03 19:58:37  host: apn-46-77-124-163.dynamic.gprs.plus.pl

    Cieszy mnie to niezmiernie, że aktualizują z 5.0.2 do 6.0 z pominięciem 5.1 ( np.Moto G 2nd gen.).

  • 0

    20. ~tramalukta666  2015-10-04 06:18:34  host: 178-37-231-0.adsl.inetia.pl

    Nokia N-Gage classic + BlackBaller i numer domowy ze stacionarnego przekierowany na blokadę Siemens S40! Dorosłe dzieci neostrad tego nie znają!

  • 0

    21. ~  2015-10-05 10:37:50  host: public-gprs359995.centertel.pl

    @2 @3 Android 6? Niech chociaż dadzą tego obiecywanego kilka miesieęcy temu 5.1 dla Moto E2.

Dodaj swoją opinię