Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Z10 na polskim rynku

Motorola Z10 na polskim rynku

sirmark 2 Września 2008 18:31

0 0

motorola rizr z10Motorola wprowadziła na polski rynek telefon - MOTO Z10, bogato wyposażony w różnorodne aplikacje stworzone z udziałem partnerów firmy.

MOTO Z10 jest słuchawką trzeciej generacji, opartą na systemie Symbian OS oraz platformie UIQ. Telefon kontynuuję linię wzornictwa swojego poprzednika - MOTO Z8; jest to ergonomiczny slider, który po rozsunięciu dopasowuje się do owalu twarzy. Efektem współpracy Motoroli z różnymi partnerami jest bogaty wybór aplikacji. Zainstalowane dodatkowe oprogramowanie znacznie rozszerza możliwości tego modelu - od odtwarzania filmów pełnometrażowych poprzez ich nagrywanie, do edytowania oraz umieszczania w serwisach społecznościowych.

MOTO Z10 wyposażono w 2,2-calowy wyświetlacz QVGA z 16 mln kolorów, aparat cyfrowy 3,2 Mpix z autofocusem, złącze kart pamięci microSD z obsługą kart do 32 GB oraz moduł Bluetooth.

Dzięki współpracy Motoroli z partnerami, MOTO Z10 rozbudowano o możliwości takie, jak:




Studio filmowe - Posiadacze MOTO Z10 otrzymują kompletne studio filmowe, mieszczące się w kieszeni. Z jego pomocą mogą nagrywać filmy, a następnie edytować je i przesyłać znajomym.
- Media Editor™ Mobile Edition - ta aplikacja firmy ArcSoft umożliwia edytowanie zdjęć i tworzenie filmów bezpośrednio za pomocą telefonu; nie trzeba zgrywać ich na komputer, aby przycinać obrazki, układać scenariusze, podkładać głos i ścieżkę dźwiękową czy umieszczać gotowy film w internecie;
- ShoZu - dzięki tej aplikacji wystarczy jedno kliknięcie, aby połączyć się ze stronami lub społecznościami takimi, jak np. Flickr, YouTube, Picasa Web Albums, Facebook czy Blogger. ShoZu umożliwia wygodne przesyłanie plików z telefonu również na inne strony społecznościowe, a także poprzez e-mail lub FTP;
- muvee Now 2.2 - wystarczą trzy łatwe kroki, aby przekształcić nagranie z telefonu w doskonały film, teledysk czy pokaz slajdów; oprogramowanie firmy muvee Technologies można zainstalować na komputerze PC z płyty CD dostarczanej z telefonem Z10.

Mobilna rozrywka - Z10 łączy różnorodne media - odtwarzacz MP3, konsolę gier i kino domowe, a dodatkową rozrywkę zapewniają wgrane aplikacje:
- gra EA Mobile™ - zainstalowany na licencji Electronic Arts Tetris®;
- gra Gameloft - najpopularniejsza gra Gameloft: Asphalt 2: Urban GT;
- Mobiclip firmy Actimagine - zapewnia odtwarzanie filmów z jakością zbliżoną do DVD, z prędkością 30 klatek na sekundę;
- filmy wytwórni Universal - trzy pełnometrażowe części przygód agenta Jamesa Bourne’a nagrane na karcie pamięci microSD znajdującej się w wyposażeniu Z10 (“Tożsamość Bourne’a", “Krucjata Bourne’a", “Ultimatum Bourne’a"); filmy z polskim lektorem;
- oprogramowanie PcSync - stworzone specjalnie z myślą o mobilnych użytkownikach, umożliwia wymianę zdjęć, filmów i muzyki między komputerem a MOTO Z10;
- vtap video firmy Veveo - umożliwia łatwe wyszukiwanie filmów w internecie, ich przesyłanie oraz tworzenie swojego profilu - vtap Feed, według własnych upodobań, dzięki któremu nowe odpowiednie klipy pojawiające się w internecie, są ściągane na telefon.

Łatwe wyszukiwanie - MOTO Z10 umożliwia łatwe i wygodne wyszukiwanie potrzebnych informacji, dzięki takim aplikacjom, jak:
- SongID firmy Shazam - potrzebuje “usłyszeć" około 15 sekund próbki utworu, aby móc rozpoznać jego tytuł i przedstawić nazwę wykonawcy, a nawet zdjęcie okładki albumu, z którego ten utwór pochodzi;
- Handy Weather firmy Epocware - to prognozy pogody na kolejne 5 dni prezentowane dla ponad 40.000 miast na całym świecie, w tym ponad 30 największych miast w Polsce;
- Gmail for mobile™ - strona Gmail stworzona specjalnie z myślą o telefonach komórkowych, umożliwia dostęp do e-maili w serwisie Googlemail; aplikacja działa szybko, a jej obsługa jest intuicyjna;
- Opera Mobile™ - Opera Mobile 8.65 dostosowuje wyświetlaną stronę internetową do ekranu MOTO Z10; strony ściągają się szybko, a ich przeglądanie ułatwiają m.in. tryb pełnoekranowy czy też wyświetlanie w orientacji poziomej; z kolei szybkie wybieranie stron usprawnia automatyczne uzupełnianie adresu;
- pakiet DocumetsToGo firmy DataViz - umożliwia przeglądanie dokumentów w formatach: Microsoft Word, Excel i PowerPoint;
- Yahoo!™ Go 2.0 - wgrana aplikacja Yahoo! Go 2.0 zapewnia dostęp do licznych serwisów internetowych - wiadomości, sportu czy pogody.

Motorola Z10 dostępna jest w sugerowanej cenie 1100 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-09-02 19:23:29

    Nie drogi i nawet całkiem niezły :) Motorola ma czasem fajne telefony :)

  • 0

    2. ~As  2008-09-02 19:24:03  host: do-atman.hypernet.pl

    Za tą cenę można kupić dużo lepszych telefonów .

  • 0

    3.  2008-09-02 19:57:31

    A jakie filmy nagrywa ten telefon? Studio filmowe? Coś takiego mają już dawno Symbianowe Nokie. No chyba, że da się wycinać fragment zdjęcia i wstawić go do innej fotki.

  • 0

    4. ~idea  2008-09-02 20:09:14  host: acgi72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ho ho .jeżeli to jeszcze dobrze działa to...się mocno zastanowimy

  • 0

    5.  2008-09-02 20:45:12

    * znawca - to już dawno kup sobie Nokie. Jak Moto miało V3 to Nokia dalej tłukła plastiki, tylko co z tego?

  • 0

    6. ~ixis  2008-09-02 20:49:16  host: acdj49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak miała v3 tylko trochę za długo była zachwycona tym telefonem i przes to teraz podupadła

  • 0

    7. ~  2008-09-02 21:18:21  host: f142-050.opera-mini.net

    Taki smart bez wifi to nieporozumienie. Nawet jakby kosztował 500 bym go nie kupił

  • 0

    8. ~  2008-09-02 21:46:46  host: f143-062.opera-mini.net

    Używam Opery Mobile 8.65 na WM 5.0 Smartphone, i albo nie znalazłem i jestem ślepy albo ktoś zmodyfikował jej silnik, bo jakoś sama z siebie obracać się nie chce. Przeszukałem już wszystkie opcje i nic...

  • 0

    9.  2008-09-02 22:36:22

    Idzie przeżyć Motorolę pod warunkiem, że jest na UIQ, reszta w kosmos.

  • 0

    10. ~Benton  2008-09-03 00:04:47  host: staticline18986.toya.net.pl

    Hmm...a czy ktoś wie gdzie można go kupić?

  • 0

    11. ~  2008-09-03 01:00:21  host: 87-205-179-199.adsl.inetia.pl

    U Ruskich lub Chińczyków sądząc po tym co zwykle prezentuje Motorola. Motorola produkuje podróbki samej siebie.

  • 0

    12. ~smart  2008-09-03 09:00:27  host: inet20909ni-2.eranet.pl

    Ma sporo ciekawego softu zapakowane do nagrywania, edycji filmow, odtwarzania w jakosci dvd.

  • 0

    13. ~a_lex  2008-09-03 11:54:02  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Fajnie, ale ja prawie to wszystko (poza zaawansowaną edycją filmów i zdjęć, jest tylko prosta, i poza przeglądaniem dokumentów) mam w swoim starym SE k550i. Większośc aplikacji jest za darmo w sieci i działają na tanich telefonach.

  • 0

    14. ~  2008-09-03 14:39:07  host: f142-178.opera-mini.net

    Jak to- sama z siebie obracać się nie chce? O co chodzi? Zmiana widoku wyświetlanej strony www. z pionu na poziom? Jeżeli to mb się odbywać automatycznie, tzw sama od siebie, to chyba musi być to funkcja telefonu, a nie przeglądarki Opery? Pantg

  • 0

    15. ~subwoofer  2008-12-07 00:34:50  host: ip-89-174-40-134.multimo.gtsenergis.pl

    *~a_lex - jak możesz porównywać to gówno (k550i) do takiej motoroli??? jak to nawet systemu operacyjnego nie ma, xDD, a co dopiero mówiąc o 3G czy HSDPA, próbójesz udowodnić że telefon ze średniej półki jest lepszy niż smarphone XDD ja uważam że jest to świetny telefon godny zakupu, jest naprawdę funkcjonalny i idealnie wykonany, powiem szczerze żę wifi mógłby mieć ale np. mi nie jest to przydatne bardziej byłby to bajer ;) a ogólnie telefon na 6+ ;)

  • 0

    16. ~Matek653  2009-01-16 21:10:45  host: 78.148.25.120

    Czy w tym telefonie obraca sie ekran np. jak w nokii N95?

  • 0

    17. ~gogo  2009-02-12 22:19:18  host: bmz121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "As 2008-09-02 19:24 do-atman.hypernet.pl Za tą cenę można kupić dużo lepszych telefonów " to napisz tez jaki telefon, a nie pajacuj

  • 0

    18. ~  2009-08-07 14:42:48  host: amh70.internetdsl.tpnet.pl

    Telefon oceniam na 5/5 mimo kilku drobnych niedociągnięć ale każdy ma coś nie tak. W tej cenie to poza plastikowymi nokiami i innymi badziewiami nic sie nie kupi. Nokia jest ok ale ta z wyższej półki z ceną x3 w stosunku do tej Motki. mnie interesuje tel do dzwonienia i do lepszych fotek w miarę bo czasami w pracy muszę coś clicknąć. Do tej pory żaden aparat nie zmusił mnie do wymiany starego tel na nowy, bo wszystkie wyglądały jak zabaweczki. Za 230 zł (lekko używany) nie kupicie nic o takim wyglądzie!! plusy: Super wygląd i super wykonanie(jakość), ładne zdjęcia i naprawde duże możliwości obróbki zdjęc i filmów. Można zrobić mały teledysk, zmiksować film. Rozbudowana książka i kalendarz. Możliwość użycia karty 32GB! Telefon wart więcej niż kosztuje na allegro. Ja kupiłem 2szt. Nowy za 400zł i używany za 230zł z dwoma bateriami i oba kartami 1GB. Posiada wiele ciekawych i użytecznych funkcji jak np blokowanie grup osób przychodzących lub dopuszczanie tylko grupy znajomych. minusy: potrafi się zwiesić raz dziennie np przy edycji zdjęć lub wykakuje z menu podczas grania na gierce. Da się z tym żyć. No i nie mogę skonfigurować MMS w Heyah czy erze. Nie mają danych takiego modelu jeśli chodzi o automatyczną konfigurację. Może ręcznie. ja jestem zadowolony. radio mnie nie interesuje.

  • 0

    19. ~HARY  2010-01-14 21:02:01  host: 77.252.229.158

    Mam ocotke na t motorolke ale nie ma jej y kad wyiasc yalatw mi ja ktos,,,

Dodaj swoją opinię