Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola wygrała w sądzie z Applem. Z niemieckiego sklepu internetowego Apple'a znikają iPhone'y

Motorola wygrała w sądzie z Applem. Z niemieckiego sklepu internetowego Apple'a znikają iPhone'y

LuiN 3 Lutego 2012 14:00

0 0

Motorola wygrała w niemieckim sądzie sprawę patentową dotyczącą usługi iCloud, pozwalającej użytkownikom urządzeń Apple'a na korzystanie z usług online opartych na tzw. chmurze.



Amerykańska Motorola rości sobie prawa do patentu dotyczącego synchronizacji danych, który został zastosowany w produkcie Apple'a.




W wyniku rozstrzygnięcia sprawy, na terenie Niemiec obowiązuje obecnie zakaz sprzedaży usługi iCloud i wszystkich urządzeń z zaimplementowaną taką usługą.

Z niemieckiego sklepu internetowego Apple'a zniknęły w odpowiedzi na rozstrzygnięcie sądu wszystkie iPhone'y i iPady wyposażone w moduł łączności 3G.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    35. ~  2012-02-03 18:01:47  host: z41-08.opera-mini.net

    applefan wstyd mi za apple że mają takiego fana

  • 1

    36. ~applefan  2012-02-03 18:09:59  host: egb32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby ekosystem był taki niechciany to samsung nie forsowałby BADA, RIM swojego systemu, a Nokia ile się dało symbiana zanim sprzedała się MS i okienkom. Tacy producenci jak HTC i SE w momencie rozpoczęcia używania systemu innych producentów drastycznie zaniżyli swoje marże i zaczęli przynosić straty (nokia, SE) - walczą jedynie sprzętem, który produkuje każdy. Nikomu nie każę myśleć jak ja - tak samo jak Wy nie każecie mi myśleć jak Wy:) Problem ze wszystkimi producentami i bloatware polega na tym, że znowu muszę coś odinstalowywać, konfigurować itd. Ja mam wyciągnąć z pudełka i działać płynnie bez grzebania. Czasy grzebania się skończyły. Era PC się skończyła - czy to zasługą Apple czy kogoś innego. Dość się w życiu nagrzebałem w widowsie, nokii, która się non stop wieszała, a mojej żonie już kilka raz ten cały android się zwiesił w tym samsungu. W sumie po to w tych sprzętach jest wyjmowana bateria żeby można było te telefony jakoś zrestartować :) Peace!

  • 0

    37. ~Mozart  2012-02-03 19:08:14  host: 79.170.50.81

    ~36. : To co ty nazywasz grzebaniem dla ludzi interesujących się programowaniem, czy informatyką to pasja i przyjemność. Wielu osobom nie podoba się rezerwat w którym Apple próbuje zamknąć ogłupionych propagandą marketingową użytkowników swoich produktów - narzucając im nie tylko praktycznie niemodyfikowalny i często niekompatybilny sprzęt oraz oprogramowanie ale także sposób ich użytkowania (to Apple bezczelnie robił ze swoich użytkowników matołów tłumacząc im jak osłom w jaki sposób mają trzymać fabrycznie wadliwy iPhone 4 tracący zasięg i rozłączający połączenia!). Wiele osób nie trawi też nudy, banalności i prostoty graniczącej z prymitywizmem jakimi cechuje się iPhone-owy interfejs dla blondynek z amerykańskich "komedii dla kretynów". ;-)

  • 0

    39.  2012-02-03 19:36:28

    @36 a od kiedy Samsung forsuje bada OS? On go tylko wypuścił i tyle. BB OS jest systemem skierowany do specyficznej grupy odbiorców i góruje nad innymi systemami (także Twoim ukochanym iOS) w wielu kwestiach, np. bezpieczeństwo. Po co mieli by go zmieniać? Nie widzę też powodu, żeby nokia wcześniej miała porzucić Symbiana. "w momencie rozpoczęcia używania systemu innych producentów drastycznie zaniżyli swoje marże i zaczęli przynosić straty (nokia, SE)" bredzisz jak potłuczony. SE generowało większe straty a Android okazał się deską ratunku. Nadal nie jest dobrze, ale tragedii też nie ma. WP7 "zaszkodziło" noki ale ja bym jednak poczekał na rozwój wydarzeń zamiast z góry oceniać. "W sumie po to w tych sprzętach jest wyjmowana bateria żeby można było te telefony jakoś zrestartować :)" zabawne, a myślałem, że po to, żeby móc wymienić wadliwy akumulatorek bez wizyty w serwisie albo umieścić kolejny w razie wyczerpania pierwszego. Gdyby tak było jak mówisz wystarczył by przycisk reset. Jeśli to był żart, to nie śmieszny. Sam mam iPod touch 3G i wiesz co? Ten iOS nie porywa. Ot taki sobie przyjemny i prosty systemik ale nic ponad to. A "Przejście na Mac OS X powoduje, że" chcesz jak najszybciej wrócić do normalnego systemu. I nie mówię tu o Windows. 3 dni obcowania z Mac OS X i zatęskniłem za Ubuntu.

  • 0

    40.  2012-02-03 19:44:33

    juz sie dogadali. aple zaplacilo za uzywanie patentu

  • 1

    41. ~SRQ  2012-02-03 20:35:51  host: 81-219-70-192.adsl.inetia.pl

    @33 np BMW używa doładowanych jednostek 1,6 opracowanych przez PSA (Peugeot Citroen).. Mercedes rozpoczął w tej kwestii współpracę z Nissanem... zresztą już teraz Smart (mercedes) i Renault Twingo to bliźniaki..

  • 0

    42. ~applefan  2012-02-03 21:04:04  host: ank133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @41 BMW używa tej jednostki w BMW mini. Już widzę 330d, 530d itd z silnikami PSA :). Co do Mercedesa to Smart jest firmą przejętą przez nich i jest jakby odłamem firmy, a nie prawdziwym Mercedes. Nie widziałem żeby C, E, S i każda inna klasa miała silnik Renault :)

  • 0

    43. ~mosiek  2012-02-03 21:19:40  host: 89-72-234-8.dynamic.chello.pl

    i bardzo dobrze! Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Beznadziejne produkty głównie z powodu beznadziejnego sotfu. Mam HTC Sensation i dostałem niedawno iPAda i jestem zrozpaczony jak wogole mozna korzystac z tego softu. 0 możliwości niczego nie wolno, brak menu w programach. DRAMAT!

  • 0

    45. ~grumpy  2012-02-03 21:46:22  host: brn111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no wlasnie, ja bym chcial sprobowac iphona (stac mnie) ale mnie niepokoi pojemnosc akkumulatora, zreszta swojego samsunga androidowego tez laduje co wieczor, tzn. jak malo korzystam to 2 doby pociagnie (a w zasadzie 1,5 - dwa dni i jedna noc) ale tak na wszelki wypadek ladowarka jest nieodlacznym elementem mobilnosci smartfona :( i jest to najwieksza porazka tej technologii

  • 0

    46. ~Lac  2012-02-03 21:52:21  host: dxj68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszedłem sobie na stronę niemiecką Apple i nie widzę, żeby zniknęły iPhony i iPady z 3G

  • 0

    47. ~Olek  2012-02-03 23:03:06  host: host-89-229-84-59.szczecin.mm.pl

    Tym którzy się tak ucieszyli z powodu bana mina niestety rzednie, zakaz sprzedaży już został zniesiony. Apple od dłuższego czasu stara się uzyskać (i płacić) od Motoroli ten patent, niestety bezskutecznie z czym się teraz zgodził sąd znosząc ten zakaz.

  • 0

    48.  2012-02-03 23:52:35

    to nie sad zmienil zdanie tylko aple po wyroku sadu. pewni wygranej proponowali motoroli grosze wiec motorola nie wycofala pozwu. po ogloszeniu wyroku aple ustosunkowalo sie do propozycji motoroli dzieki czemu mozliwa byla ugoda a takze zniesienie zakazu sprzedazy

  • 1

    49. ~gosciu  2012-02-04 09:29:10  host: cjr6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stosujac analogie apla jak zablokowali sprowadzenie i sprzedaz tabletu samsunga rozszezajac wyrok niemieckiego wymiaru sprawiedliwosci jako majacy zastsowanie dla wszystkich krajow ue ktorego czlonkiem sa niemcy motorola powinna zagrac tak samo

  • 0

    50. ~  2012-02-04 16:39:33  host: 178-36-246-66.adsl.inetia.pl

    Apple w elektronice ? wolę soczystego, lekko kwaśnego owoca zjeść niż się zastanawiać dlaczego jest brak usługi.

  • -1

    51. ~code  2012-02-05 08:28:13  host: 89-76-44-56.dynamic.chello.pl

    Sami specjaliści widzę :) Motka ściąga pieniądze za ten patent od wszystkich producentów. Problem jest taki, że zażyczyła sobie od Apple 2.25% przychodów ze sprzedaży iPhone, z 4 włącznie. Rozwiązanie bazuje na zasadach FRAND (rozwiązanie jednej firmy przyjmuje się jako standard rynkowy, a ta firma zobowiązuje się do traktowania wszystkich graczy równo w temacie licencji). I Apple poczuło się nierówno traktowane. W tej chwili jest ugoda, do czasu aż sąd sprawdzi ile Motka kosi za tę technologię od pozostałych graczy. Z ciekawostek, Samsung przegrywa właśnie z UE sprawę o nierówne traktowanie w związku z jego rozwiązaniami FRAND

  • 0

    52. ~  2012-02-05 08:57:14  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    rozumiem, że tym bardziej nie sprzedaja iphona w USA?

  • 0

    53. ~gosciu  2012-02-05 14:59:58  host: aauk239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 51 - szkoda ze takich informacji zabraklo w newsie

  • 0

    54. ~KonsLib  2012-02-06 15:16:25  host: bpy251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kto wreszcie polozy kres temu wariactwu patentowemu - przeciez to nas hamuje cywilizacyjnie: zamiast wyscigu inowacyjnych koncepcji, mamy okopywanie sie za patentami (niejednokrotnie na byle glupote vide Apple vs. Samsung o kształt itp.) Watpiącym polecam przemyslec skutki patentow na cegły, zastosowanie łuków w budownictwie (budynki, mosty) czy kanalizację itp itd.

  • 0

    55.  2012-02-07 13:05:32

    buahahaha tak to juz jest z tym srajfonem, samsung rekaluje sie na superbowl a apple ma problemy. Jednak jest sprawiedliwosc na tym swiecie :)

  • 0

    56. ~?  2012-02-10 15:37:24  host: mconnect.com.pl