Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola wdroży DVB-H w Polsce

Motorola wdroży DVB-H w Polsce

LuiN 7 Sierpnia 2009 11:13

0 0

Motorola dostarczy kompletne rozwiązanie telewizji mobilnej oparte na standardach DVB-H i OMA BCAST. Wdrożenie obejmie instalację centralnej stacji czołowej (headend) oraz infrastruktury sieciowej, a także świadczenie usług serwisowych.

Motorola poinformowała, że jej oddział Home & Networks Mobility został wybrany przez firmę INFO TV FM do zaprojektowania i wdrożenia sieci mobilnej telewizji w Polsce. Będzie ona zainstalowana w Warszawie i 9 innych miastach na terenie Polski do końca 2009 roku, zgodnie z warunkami wynikającymi z decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącej rezerwacji częstotliwości. Współpraca obejmuje również finansowanie.




INFO TV FM będzie hurtowym dostawcą usług telewizji mobilnej oraz radiowych na terenie Polski. Dzięki tym usługom, operatorzy detaliczni będą mieli możliwość zaoferowania swoim klientom mobilnych usług medialnych, które staną się nowym źródłem przychodów.

Pierwsze nieoficjalne informacje na temat współpracy Motoroli z INFO TV FM przedstawiliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~3m  2009-08-07 11:20:57  host: ajb90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak, teraz tylko niech jakiś szanujący się producent zacznie wspierać DVB-H w swoich telefonach.

  • 0

    2. ~lolo2  2009-08-07 11:27:31  host: chello089076121228.chello.pl

    Nokia powinna stworzyć prosty telefon z funkcją DVB-H dla zwykłych użytkowników. Ale znając szczęście telefon z funkcją DVB-H będzie cholernie drogi.

  • 0

    3. ~  2009-08-07 11:41:50  host: t08-16.opera-mini.net

    A czemu tylko w stolicy i dużych miastach ? W górach nie da rady ?

  • 0

    4. ~bambo  2009-08-07 12:43:04  host: 94.254.205.47

    To normalne że najpierw wepchną tuner dvb-h do jakiegoś kombajnu za 2-3 tysie. Ale jestem pewien, ze z czasem ten "luksus" będzie implementowany w coraz tańsze słuchawki. Już się nie mogę doczekać :-)

  • 0

    5.  2009-08-07 13:27:46

    we wloszech dvb-h funkcjonuje juz 3 rok. glownymi producentami telefonow z tym systemem to lg, samsung (z naciskiem na tego pierwszego), zdarzaly sie tez modele motoroli... 2 najpopularniejszych w Polsce producentow (SE i nokia) nie ma tam prawie zadnego modelu z dvb-h (wyjatek potwierdzajacy regule n96) tyle, ze nokia miala przez pewien czas odbiornik dvb-h via bluetooth. n73 do teraz w menu maja mozliwosc parowania sie z tym urzadzeniem.

  • 0

    6. ~spiro  2009-08-07 13:37:56  host: mx.psat.pl

    @thonka: jest jeszcze n77 i n92. poza tym jest też sagem my750c. jak odbierał sagem to nie odbierały nokie i odwrotnie. zobaczymy jaki standard będzie obsługiwała motorola.

  • 0

    7. ~  2009-08-07 14:16:19  host: ajb90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co słyszałem, to N96 i N77 nie są/nie beda kompatybilne z naszym DVB-H, a LG chyba przestało się interesować tym standardem.

  • 0

    8. ~bambo  2009-08-07 17:18:37  host: user-89-108-209-15.mobile.playmobile.pl

    może motorolka coś u nas wypuści? Byłaby okazja by sobie pierwszą w życiu motorolkę sprawić. Pod warunkiem, że cena będzie ludzka.

  • 0

    9.  2009-08-07 17:26:16

    zakupic telefon z dvb-h to nie sztuka ;) trzeba jeszcze miec kase na transmisje tego sygnalu. to tak jakby kupic sobie mercedesa i nie jedzic nim, bo nie stac kogos na benzyne ;)

  • 0

    10.  2009-08-07 22:50:11

    @thonka: jaka transmisje??? dvb-h korzysta z innej czestotliwosci niz gsm/umts! uruchamiasz tv w telefonie i jesli sygnal jest wystarczajaco silny - ogladasz. a sagemik dzialal doskonale w czasie testow. @7: wszystko zalezy od tego jak dvb-h jest nadawane. gdy nadawal emitel sagem odbieral a nokie nie, a gdy nadawalo PSN to nokie odbieraly a sagem nic nie łapał. zatem zalezy tez od softu w telefonie ktory najpierw musi odczytac liste kanałów a potem pokazac ten ktory uzytkownik chce. na forum emitela bylo cos wiecej w tym zakresie napisane.

  • 0

    11.  2009-08-10 01:26:21

    @10 co Ty nie powiesz... pamietaj tylko za dostep do transmisji dvb-h trzeba bedzie placic i o to wlasnie mi chodzi. trzeba miec kase, by moc sobie pozwolic na ogladanie takiej telewizji. w Polsce bedzie to pewnie 15-20zl. w o wiele bogatszych Wloszech leci glownie sport z pilka nozna na czele (skroty), potem erotyka i konkursy interaktywne, a sama telewizja jako taka jest marginesem.

  • 0

    12.  2009-08-10 22:03:54

    @11: zgadzam się że trzeba będzie płacić, tylko ... jak? i za co? do tej pory nie słyszałem żeby info tv fm oprócz masztów i częstotliwości wydała na coś pieniądze. poza tym żeby się utrzymać muszą mieć klientów a skąd ich wezmą jeśli opowie nie będą promowali telefonów z dvb-h? Zatem najprawdopodobniej w początkowym okresie oglądanie będzie bezpłatne czego tobie i wszystkim życzę :)

  • 0

    13. ~test  2009-10-07 13:11:40  host: 217-73-249-106.nordisk.reva.evdo.pl

    Mam okazje testowac dvb-h w Wawie na tel N96 i powiem ze bardzo fajny bajer :) Podoba mi sie strasznie ! :)

  • 0

    14. ~test2  2009-12-04 00:33:10  host: jelonki.robbo.pl

    a ja jestem rozczarowany. też testuję dvb-h w Warszawie. Sygnał często jest przerywany, długo czeka się na ponowne "złapanie" częstotliwości. Na wolnej przestrzeni można złapać sygnał, ale już np w centrum handlowym -zapomnij

Dodaj swoją opinię