Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola straci na połączeniu Sprintu i Nextela

Motorola straci na połączeniu Sprintu i Nextela

WitekT 13 Grudnia 2004 12:54

0 0

Z połączenia Sprintu i Nextela nie może być zadowolona Motorola, dostawca sprzętu dla drugiego operatora.

Do tej pory Motorola cieszyła się specjalnymi względami u Nextela, które skończą się wraz z połączeniem sieci.

Nextel, najmniejszy z ogólnokrajowych operatorów, po połączeniu ze Sprintem zmieni najprawdopodobniej technologię. Dla lepszej współpracy między sieciami nastąpi przejście z systemu iDEN na CDMA - jest to mniej kosztowna alternatywa niż przejście Sprintu w drugą stronę. Nie jest jeszcze jednak pewnie jak zakończy się ewentualna konsolidacja pod względem technologicznym - powiedział Bill Choi, analityk z Kaufman Brother mając na myśli, że może Motorola tak dużo nie straci. W międzyczasie Nextel zaczął już z Motorolą testy CDMA.
Motorola jednak na pewno będzie musiała pogodzić się z utratą pozycji czołowego dostawcy Nextela na najbardziej lukratywnym rynku telefonów komórkowych. Sprint, oprócz Motoroli, sprzedaje dużo aparatów takich producentów, jak Samsung czy Audiovox. Motorola z pewnością zapewni sobie dobre warunki współpracy z połączonymi operatorami, ale nie będzie już to tak doskonała pozycja jak w przypadku samego Nextela - powiedział Bill Choi.

Z połączenia sieci i migracji do CDMA z pewnością cieszy się Qualcomm, który jest właścicielem większości praw do technologii CDMA. W ciągu ostatnich 2 lat pracował z Nextelem nad główną usługą operatora - Push to Talk - którą można przenieść na platformę CDMA.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet