Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Q - najcieńszy smartphone z klawiaturą QWERTY

Motorola Q - najcieńszy smartphone z klawiaturą QWERTY

sirmark 9 Sierpnia 2005 01:50

0 0

motorola q 8Motorola Q to wyjątkowy smartphone z pełną klawiaturą QWERTY, który jest o połowę cieńszy od swoich konkurentów. Wyjątkowe wzornictwo zaczerpnięto z popularnego modelu V3 RAZR - jedyne 11,5 mm grubości kryje bogactwo funkcji biznesowych i multimedialnych. - Wierzę, że ten telefon w pełni zaspokoi potrzeby wymagających użytkowników, mówi Grzegorz Podgórski, dyrektor ds. rynku telefonii komórkowej w Motorola Polska.

MOTOBiznes
Motorola Q to jedno z pierwszych urządzeń na rynku korzystających z najnowszego systemu operacyjngeo Microsoft Windows Mobile 5.0, dzięki czemu może korzystać z wielu programów dostępnych na tą platformę. Ten smartphone został specjalnie przygotowany do obsługi poczty w standardzie Microsoft Exchange 2003. Umożliwia także korzystanie z innych rozwiązań poczty korporacyjnej, dlatego "Q" łatwo przystosować do potrzeb mobilnych pracowników. Dodatkowo opcja połączeń VPN (Virtual Private Network) pozwala w bezpieczny sposób dostać się do sieci firmowej, by ściągnąć ważne dokumenty, maile lub uaktualnić plan dnia.

MOTOErgonomia
Motorola Q może pochwalić się dużym (320x240 pikseli), kolorowym wyświetlaczem, na którym z łatwością można przeglądać strony internetowe, pliki pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint) lub PDF-y. Pełna klawiatura w standardzie QWERTY z klawiszami elektroluminescyjnymi sprawia, że pisanie tekstu jest bardzo proste i szybkie. Nowy smartphone ma umieszczone z boku pięciokierunkowe pokrętło nawigacyjne, które pozwala na bezproblemową obsługę urządzenia jedną ręką. Motorola Q może wybierać numery sterowana głosem użytkownika, a zestaw głośnomówiący może przydać się podczas konferencji lub prowadzenia samochodu.
MOTORozrywka
Oprócz możliwości biznesowych Motorola Q może pochwalić się licznymi funkcjami multimedialnymi - wysokiej jakości ekran, aparat cyfrowy o rozdzielczości 1,3 megapiksela z fleszem, wbudowane głośniki stereo. Nowy smartphone odtwarza także liczne formaty plików audio i wideo, m.in. MP3, WMA, MPEG-4 i WMA.
Komercyjna premiera Motoroli Q planowana jest na pierwszy kwartał 2006 roku.

Zobacz:
Dane techniczne i zdjęcia telefonu Motorola Q

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~messer  2005-08-09 07:10:46  host: atx51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT:"... m.in. MP3, WMA, MPEG-4 i WMA..." dwa razy WMA?? Chyba chodzi o WMV??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet