Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola przełączy do Wi-Fi

Motorola przełączy do Wi-Fi

sirmark 27 Lipca 2004 20:46

0 0

Motorola przełączy do Wi-Fi Być może jeszcze w tym roku Motorola wprowadzi do swojej oferty telefon komórkowy CN620. Będzie to produkt oferujący możliwość automatycznego przekierowywania rozmów z sieci komórkowych do sieci Wi-Fi.

CN620 będzie działać w najpopularniejszym na świecie standardzie GSM. Telefon powinien zainteresować klientów biznesowych, dla których takie rozwiązanie może oznaczać poważne oszczędności – w chwili, gdy aparat znajduje się w zasięgu sieci Wi-Fi, rozmowa toczy się bowiem za jej pośrednictwem w oparciu o technologię VoIP. Oznacza to znacznie pomniejszone rachunki za rozmowy.
Motorola pracuje nad CN620 od roku, czyli od czasu, kiedy firma Texas Instruments stworzyła układy umożliwiające budowę takiej "komórki". Teraz problemem może być jednak wsparcie operatorów, a raczej jego brak – nowe rozwiązanie odbierze im część zysków, a równocześnie skomplikuje system naliczania opłat. Integracja telefonii komórkowej z Wi-Fi wydaje się być jednak nieunikniona. Zwłaszcza, że produkty podobne do Motoroli CN620 zapowiedziały już firmy HP i NEC.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet