Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola przejmuje firmę AirDefense

Motorola przejmuje firmę AirDefense

sirmark 26 Sierpnia 2008 11:54

0 0

Motorola poinformowała o podpisanie ostatecznej umowy w sprawie nabycia spółki AirDefense, producenta technologii bezpieczeństwa dla sieci WLAN. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Założona w 2001 roku firma AirDefense stała się branżowym liderem dzięki wprowadzaniu rozwiązań zapobiegających włamaniom do sieci bezprzewodowych (Wireless Intrusion Prevention Solutions, WIPS). AirDefense była pionierem w opracowaniu bezprzewodowego systemu do całodobowego monitorowania sieci i wykrywania włamań. Ponadto, firma opracowała zastosowanie punktów dostępowych jako czujników oraz liczne moduły dodatkowe rozwiązujące specyficzne problemy z bezpieczeństwem i diagnostyką radiową. Rozwiązania AirDefense umożliwiają zabezpieczanie środowisk heterogenicznych - przedsiębiorstwa mogą je wykorzystywać bez względu na rodzaj posiadanej infrastruktury WLAN.
Po sfinalizowaniu transakcji AirDefense stanie się firmą zależną, w całości należącą do Motoroli. Spółka zostanie zintegrowana z działem Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych. Motorola zamierza zachować siedzibę główną AirDefense w mieście Alpharetta w stanie Georgia. Placówka ta stanie się integralną częścią działalności firmy na rynku WLAN. Przejęcie, uzależnione od zgody organów regulacyjnych i innych warunków, ma zostać sfinalizowane w ciągu kilku następnych miesięcy.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet