Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola pęka na pół

Motorola pęka na pół

Q! 13 Lutego 2010 17:43

0 0

W 2011 roku Motorola zamierza zakończyć proces podziału na dwa niezależne podmioty. Pierwszy z nich obejmie swoją działalnością m.in. dział mobilny, drugi - rozwiązania dla biznesu.

Cały proces podziału firmy ma się zakończyć w I kwartale 2011 roku. Wtedy to powstaną dwa niezależne podmioty. Jeden z nich będzie odpowiedzialny za dział komórkowy oraz za rozwiązania dla domu. Drugi zajmie się produktami sieciowymi oraz rozwiązaniami korporacyjnymi, np. łącznością dla służb publicznych.
Oba podmioty korzystać będą z marki Motorola. Na własność trafi on do działu "cywilnego", który użyczy go na zasadach bezpłatnych działowi korporacyjnemu. Jednak dokładne informacje na temat tego rozwiązania mają być dostępne w późniejszym terminie.

Warto zauważyć, że o ile działy niekomórkowe Motoroli radzą sobie bardzo dobrze, o tyle komórkowy - od kilku już kwartałów systematycznie ponosi stratę. Powstaje więc pytanie czy wydzielenie m.in. jego z dotychczasowej struktury spółki będzie miało pozytywny wpływ na jego wyniki? Szerzej o wynikach Motoroli za IV kwartał 2009 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Tommy-Ka  2010-02-13 17:54:05  host: host-89-228-214-253.kalisz.mm.pl

  Szkoda, że ponosi straty bo telefony naprawdę dobre.

 • 0

  2.  2010-02-13 18:31:20

  Poradzą sobie świetnie w przyszłości, o ile skupią się na Androidzie. Ostatnie modele, z tym systemem właśnie, przekonały mnie do tej marki, choć miałem ją już za upadłą i straconą, z uwagi na wypuszczane telefony, skierowane raczej do niszowych już klientów. ;) Życzę im jak najlepiej.

 • 0

  3.  2010-02-13 19:01:38

  "Oba podmioty korzystać będą z marki Motorola. Na własność trafi on do działu "cywilnego", który użyczy go na zasadach bezpłatnych działowi korporacyjnemu." chyba trafi "ona"

 • 0

  6.  2010-02-13 20:22:08

  No w końcu. Podałem Wam linka do oficjalnego komunikatu Motoroli wczoraj po 23, a Wy dopiero teraz o tym piszecie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet