Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola omija Androida 5.0.2 i przechodzi do 5.1

Motorola omija Androida 5.0.2 i przechodzi do 5.1

orson_dzi 2 Kwietnia 2015 21:03

9 0

Motorola zamierza pominąć aktualizację Androida do wersji 5.0.2. Smartfony z serii Moto z 2013 roku otrzymają od razu Androida 5.1.



Jak poinformował David Shuster, menadżer działu oprogramowania Motoroli, firma pominie aktualizację do Androida 5.0.2 dla Motoroli Moto X, Moto G LTE i Moto E. Testowe wersje Androida 5.1 dla tych modeli są już w fazie testów.




Jak poinformował Shuster, lepszym wyjściem dla użytkowników będzie pominięcie, nie do końca udanej według Motoroli, wersji 5.0.2 i aktualizacja od razu do nowszej wersji oprogramowania. Motorola posiada już doświadczenie z Androidem 5.1, który został już udostępniony dla Moto G Google Play Edition.

Niestety zabrakło informacji kiedy aktualizacja zostanie udostępniona, ale sam fakt, że jest już ona w fazie testów pokazuje, że nie powinno to potrwać zbyt długo.

Źródło tekstu: Phonearena; wł     

w sumie: 19
  • 0

    1.  2015-04-02 21:07:06

    To dostaną chyba 5.1.1 a nie 5.1 lizak jest nieźle zrypany ech; )

  • 2

    2.  2015-04-02 21:19:52

    Motorola jako jedyna dba o najnowsze aktualizacje BRAWO!

  • 1

    3. ~Marek  2015-04-02 21:45:41  host: host17.danex.net.pl

    Dostałem teraz aktualizację do 5.0.1. Może mi ktoś napisać co jest nie tak z tą wersją że jest pominięta?

  • 2

    4. ~Miodeq  2015-04-02 21:45:56  host: 217.153.182.70

    Testowe wersję są w fazie testów. Polszczyzna 10/10.

  • 0

    5.  2015-04-02 21:53:58

    Dla mnie super super wiadomość, brawo☺

  • 0

    6.  2015-04-02 21:56:21

    3 tu chodzi o 5.1 wersja 5.0.1 jest inna.

  • 0

    7. ~Adam M.  2015-04-02 22:01:16  host: 78.156.177.1.dynamic.ip.euron.pl

    Brawo Motka, właśnie taki scenariusz mi się marzył. :)

  • 0

    8.  2015-04-02 22:13:53

    Chyba trzeba sprzedać te pękajace od ładowanie Xperie Z3 i szajsungi i wrócić do starej dobrej Motki za czasów RAZoRka najlepszy jakościowo telefon

  • 0

    9.  2015-04-02 22:44:04

    @2 Widzisz, ty wolisz najnowsze, ja najlepsze. Co mi z tego, że Motka jako pierwsza dostała 5.0.1, jak było tam pełno bugów?

  • 1

    10. ~Marek  2015-04-03 01:16:50  host: host17.danex.net.pl

    Ponawiam pytanie. Mam teraz na swoim F60 Lollipopa w wersji 5.0.1. Co jest nie tak z tym systemem, o jakich bugach mowa bo nic złego nie zauważyłem. Telefon działa tak samo dobrze jak na poprzednim 4.4.4 a dodatkowo ma dodane parę smaczków

  • -1

    11.  2015-04-03 03:03:22

    Przede wszystkim "wycieki pamięci" (wzrost zużycia RAMu bez przyczyny), w niektórych przypadkach przyspieszone zużycie baterii.

  • 0

    12.  2015-04-03 07:16:40

    "Testowe wersje Androida 5.1 dla tych modeli są już w fazie testów." - brak słów... Kopiuj - wklej? Czy problemy z językiem ojczystym?

  • 0

    13. ~  2015-04-03 07:19:54  host: 89-64-39-137.dynamic.chello.pl

    moto g2 dostala 5.0.2,

  • 0

    14. ~f643  2015-04-03 09:01:51  host: 212.160.172.85

    Moja Z3 przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje na jednym ładowaniu ok 40-50 godzin, dalej śmigam na KITkacie 4.4.4, aktualizacja do lizaka już ok 2 miesiące wisi w telefonie i nie zamierzam robić upgrade'u. Jeśli coś jest niezawodne a użytkownik jest zadowolony to po co potencjalnie sobie pogarszać:)

  • 0

    15. ~stics  2015-04-03 10:25:37  host: xt2E2537.stansat.pl

    W mojej Moto G 2014 z Play od ok. miesiąca czeka aktualizacja do 5.0.2 ale po przeczytaniu różnych opinii nie aktualizowalem. 4.4.4 działa świetnie to nie ma potrzeby psuć, jeżeli 5.1 będzie lepszy i poprawi się dzialanie motki to ok a jak nie to trudno bo teraz jest bardzo dobrze.

  • 0

    16. ~ziutasek  2015-04-03 10:35:28  host: afav152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie jak 15. ~stics nie rozumiem tego owczego pędu za aktualizacjami, MotoG2014 działa płynnie z 4.4.4.

  • 0

    17. ~Marcin  2015-04-03 15:29:56  host: 37.30.44.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe kiedy Moto G 2nd gen dostanie 5.1, bo 5.0.2 ma "kilka" niedociągnięć.

  • 0

    18. ~xdziunia92  2015-04-04 13:38:48  host: 77-254-200-185.adsl.inetia.pl

    za nim motorola moto e dostanie aktualizacje do 5.1 to znowu trzeba bedzie czekac z rok bo zajmie sie aktualizacja mowszych modeli. Bo z tego co wiem to nie wszystkie posiadaja juz 5.1 :]

  • 0

    19. ~Ja  2015-06-25 18:50:01  host: 213-238-77-65.adsl.inetia.pl

    Moja Moto X 2014, dostała 5.0, potem 5.0.2, a teraz 5.1 - wszystko działa świetnie.

Dodaj swoją opinię