Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola o aktualizacji smartfonów do Androida 4.0

Motorola o aktualizacji smartfonów do Androida 4.0

Q! 21 Maja 2012 09:59

0 0

Motorola opublikowała listę urządzeń, które otrzymają aktualizację systemu do wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Wśród smartfonów, tylko model RAZR znajduję się na liście pewniaków.

Zacznijmy od tabletów. W przypadku europejskich modeli, Motorola XOOM Wi-Fi (MZ604) otrzyma aktualizację jeszcze w II kwartale 2012 roku. W kolejnym, czyli w III kwartale, na to samo mogą liczyć modele XOOM 2 oraz XOOM 2 Media Edition.

W przypadku modeli XOOM Wi-Fi + 3G oraz Atrix (MB860/MB861) informacje na temat aktualizacji do najnowszej wersji systemu wciąż nie są znane. Obecnie Motorola rozważa możliwość ich udostępnienia, jednak na bliższe informacje na ten temat trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać.

Bardziej klarowna sytuacja dostępna jest w przypadku smartfonów. Aktualizację do lodowej kanapki otrzyma jedynie model RAZR. Oznacza to, że pozostałe pozostaną z systemem w wersji 2.3 Gingerbread i starszym.




Z systemem w wersji 2.3 Gingerbread pozostaną takie modele jak:
Defy Mini,
Defy+ (MB526),
Fire,
Fire XT (XT531/XT532),
Milestone 2 (A953),
Motoluxe,
Pro+.

Android 2.2 Froyo pozostanie w:
Defy (MB525),
Milestone (A853),
Pro (XT610).

Nowszego oprogramowania niż 2.1 Eclair nie otrzymają modele:
Charm (MB502),
Flipout (MB511),
Milestone (XT720).

Dla Backflip (MB300) oraz Dext (MB200) przewidziano jedynie system Android w wersji 1.5 Cupcake.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2012-05-21 11:02:13

    @Applefan i tak wciaz wole Androida mimo jego wad :)

  • -1

    13.  2012-05-21 11:05:45

    Ale w tym, że Apple wygrywa, to już się na pewno nie zgodzę ;) Z 3,5 calowych zabawek wyrosłem 3 lata temu :P

  • 0

    14.  2012-05-21 11:06:44

    @8 no a ja się nie do końca zgodzę. Akurat SE/Sony bardzo ładnie się wywiązuje aktualizując WSZYSTKIE modele z 2011 do 4.0 O ile kiedyś w sprawie aktualizacji to była żenada to teraz bardzo się poprawili. I nie tylko Apple długo wspiera swój system. Jest jeszcze M$ i Nokia. Nie zgadzam się też z tym, że obecna sytuacja wynika z faktu, że to nie jest system tych producentów. najlepszym przykładem jest Samsung i jego bada OS.

  • 0

    16.  2012-05-21 11:10:49

    Nokia i Apple - te firmy starają się traktować swoich klientów poważnie. Microsoft tworzy natomiast system, z zaangażowaniem starając się go zoptymalizować tak, aby był dostępny dla jak najszerszej grupy telefonów. Tymczasem dzieci z Androidem po 3 miesiącach "tracą prawo" do aktualizacji ;)

  • 0

    18. ~  2012-05-21 11:30:38  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Myślę że to jest Android 4,04 bo 4,0 to niestabilny

  • 0

    19.  2012-05-21 11:42:12

    @15: zmieniłem na 5,3" nawet. Za stary jestem żeby się ślepić w ekranik iPhone'a, o ich polityce i kochanym iTunes nie wspominając. @14 Maniiiek: no te z 2011 poszły, ale topowa Xperia S ciągle jedzie na 2.3. A tak na dobrą sprawę powinna mieć już ICS z pudełka...

  • -1

    20.  2012-05-21 11:54:04

    17, hem?

  • 0

    22. ~piyoter  2012-05-21 12:56:47  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @17 - skoro się zgadza z własnym zdaniem, to postawił sobie plusa :D @16 - kolejny raz obnażasz swoją niewiedzę... oszczedż waść sobie wstydu

  • 0

    23. ~piyoter  2012-05-21 12:59:29  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @16 Nokia traktuje swoich klientów bardzo poważnie. Co aktualizacja, to coraz wiecej błedów.. Ale przynajmniej jest za co linczować redaktora Q!, ze wypisze kolejne niedoróbki softu telefonu firmy znanej z produkcji gumowców :D

  • 0

    24.  2012-05-21 13:18:32

    @16. I to jest właśnie wielki błąd microsoftu

  • 0

    25.  2012-05-21 13:22:39

    @23. dlatego błędy,jak post 24

  • 0

    26. ~  2012-05-21 13:28:32  host: z35-13.opera-mini.net

    Natrzepali tyle modeli to nie dziwota ze nie chce (nie oplaca) sie im pisac systemu nowego. Link do Pro+ nie dziala.

  • 0

    28. ~jabi663  2012-05-21 16:35:39  host: public142510.xdsl.centertel.pl

    Z takim podejściem Motoroli nie dziwię się że producent notuje tak niską sprzedaż telefonów . Dziwi mnie jedna rzecz firma ta była już na skraju upadku i dalej nie nauczyła się niczego . Coś sądzę że Google albo weżnie się za Motorole i po zwalnia tych co są za to odpowiedzialni zatrudniając jednocześnie odpowiedzialnych ludzi , albo zostawi sobie patenty i sprzeda Motorole ,bo inaczej za takim podejściem Motka jest nie rentownym interesem

  • 0

    29. ~  2012-05-21 17:44:35  host: z03-16.opera-mini.net

    @28 Myślę, że rentowmym interesem będzie zakup słownika i "wbicie" go sobie do głowy. Nie wiem czym inne osoby kierują sie przy zakupie nowej słuchawki, ale ja zwracam uwagę na to czy dany telefon spełnia moje oczekiwania w danej chwili, tzn czy bede mógł na nim odpalic potrzebne programy. A sprawa samego systemu jest dla mnie sprawą drugorzędną.

  • 0

    30. ~jabi663  2012-05-21 19:05:12  host: public135587.xdsl.centertel.pl

    Koleś jak jesteś tak bardzo mało wymagający to siedź cicho ! Bo widzę że na temat oprogramowania wiesz tyle ile wysrasz. Mnie wkurza to że producent leci w kulki , kiedy człowiek za coś płaci nie małą kasę to ma jakieś oczekiwania względem danego produktu . Ja już nie kupie telefonu od Motoroli , wole plastikowego Samsunga.

  • 0

    31. ~robren  2012-05-21 19:20:32  host: host85.marbis.pl

    Ludzie robicie roota nastepnie wgrywacie np CyanogenMod i macie androida jakiego chcecie. u mnie na defy chodzi bezblednie i szybko andek 4.0, wiec... oczywiscie cala operacja jest odwracalna...pozdro...ps opisy jak na forach a nawet na youtube...

  • 0

    32.  2012-05-22 01:04:54

    @31 no super. Ale czemu producent mi tego nie chce dać w standardzie?

  • 0

    33. ~  2012-05-22 12:59:51  host: z47-08.opera-mini.net

    Ja się zastanawiam kiedy producent zaktualizuje w moim defy obudowę na pomarańczową lub niebieską ...leci w kulki, że aż strach. :D

  • 0

    34. ~  2012-05-22 20:02:24  host: afnw192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oczywiscie, defy+ poza programem, to byl moj ostatni tel motoroli, nastepny bedzie iphon, tam przynajmniej aktualizacje sa dla wszystkich modeli :P no prawie

  • 0

    35. ~defy+  2012-05-22 20:04:07  host: afnw192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niby motorola to teraz odnoze googla ale oczywiscie swoich wlasnych telefonow wspierac sie nie chce, bo to koszty a amerykanie umieja liczyc (na nowych klientow). wypuszczaja niedopracowane gnioty programistyczne, obciazone bloatwarem, ktorego nie mozna usunac, zalosne.

Dodaj swoją opinię