Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola na MWC 2010

Motorola na MWC 2010

LuiN 20 Lutego 2010 02:05

0 0

Podczas targów w Barcelonie mieliśmy okazję przyjrzenia się niedostępnym jeszcze na polskim rynku modelom smartfonów Motoroli. Amerykański producent powoli odbudowuje swoje portfolio. Wśród zaprezentowanych modeli najbardziej do gustu przypadła naszej redakcji Motorola BACKFLIP.



motorola backflip Motorola BACKFLIP ma charakterystyczną, rozkładaną obudowę, w której w trybie jednobryłowym klawiatura QWERTY staje się tylnym panelem telefonu. Zarówno sama konstrukcja, jak i użyte materiały sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. O pracującym pod kontrolą Androida smartfonie szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

motorola backflip motorola backflip motorola backflip motorola backflip

motorola backflip motorola backflip motorola backflip motorola backflip

motorola backflip motorola backflip motorola backflip motorola backflip

motorola backflip motorola backflip motorola backflip



motorola quench cliq xt Motorola Quench, znana w Stanach jako Cliq XT, to telefon pracujący pod kontrolą systemu Android w wersji 1.5. Telefon posiada ekran o przekątnej 3,1 cala i rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli). Nie zabrakło GPS-u, WiFi, gniazda JACK 3,5 mm i pojemnej baterii (1420 mAh). Urządzenie było jedyną premierą Motoroli na targach MWC 2010. Szerzej o telefonie pisaliśmy w tej wiadomości.




Sprawdziliśmy też w działaniu tablet internetowy MOTOROI, który tak naprawdę okazał się być nie tyle tabletem, co po prostu nieco większym telefonem. W końcu ekrany o przekątnej 3,7 cala powoli przestają już dziwić w telefonach komórkowych. Ten w MOTOROI ma proporcje 16:9 i rozdzielczość 480:854 - aktualnie trudno o coś lepszego, gdy chodzi o mobilne wideo. Szczególnie, że telefon potrafi zarówno odtwarzać, jak i nagrywać materiały HD 720p. Urządzenie ma zaledwie 10,9 mm grubości i podobnie jak miało to miejsce w przypadku modelu BACKFLIP - trudno doszukać się w nim jakichś specjalnych mankamentów czy niskiej jakości materiałów. Szerzej o MOTOROI pisaliśmy w tej wiadomości.

motorola motoroi motorola motoroi motorola motoroi motorola motoroi

motorola motoroi motorola motoroi motorola motoroi



Dech zapiera szybkość zmian na rynku telefonów komórkowych. Jeszcze w listopadzie Motorola MILESTONE była praktycznie bezkonkurencyjna. Teraz konkurentów jest wielu i smartfon Motoroli, który rozpoczął dobrą passę koncernu nie błyszczy aż tak jak na początku. Wciąż jednak uwagę wzbudzają staranne wzornictwo i jakość użytych materiałów - telefon dzieli stylistyczna przepaść względem zaprezentowanego rok wcześniej HTC G1. O Motoroli Milestone szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

motorola milestone motorola milestone motorola milestone motorola milestone

motorola milestone



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~Longman  2010-02-20 07:38:32  host: adcw217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PS Mam nadzieję, że chociaż rozmowy w sieci mają tanie ;-) No i chyba BOKiści znają ewentualne problemy klientów ;-)

  • 0

    4.  2010-02-20 08:09:59

    Do poprawienia pierwsze zdanie. Urwane, a następnie powtórzone... :-(

  • 0

    5.  2010-02-20 08:33:55

    @2: Ja obstawiam, ze to myAvone lub Snickers Mobile.

  • 0

    6.  2010-02-20 09:34:35

    5* a ja obstawiam Diallo

  • 0

    7. ~wibra  2010-02-20 10:18:17  host: nat1-145.ghnet.pl

    Bardzo ciekawie się prezentują te modele Motki. Szkoda, że Motorola praktycznie zniknęła z polskiego rynku. Wygląda na to, że nowe menu z androidem uratuje im tyłek. Ich niereformowalny system skutecznie odstraszył Polaków, którzy z dużą ochotą przerzucili się na Samsunga czy SE, nie wspomnę o Nokii. Teraz może się to zmieni, choć operatorzy pewnie niechętnie będą "wchodzić" w Motorolę... Chyba że warunki zakupu sprzętu będą powalające tzn. bardzo tanie. Ciężko jest odbudowywać raz straconą pozycję. V3 weszła na rynek przebojem ale potem 2-3 lata M nie robiła praktycznie nic, stąd lojalność do marki jest najniższa z możliwych. Około 5% w stosunku do 60% w Nokii. To o czymś świadczy...

  • 0

    8. ~wibra  2010-02-20 10:20:58  host: nat1-145.ghnet.pl

    W świadomości Polaków Motorola to trudny telefon. Żeby tam cokolwiek znaleźć, to trzeba ... lecieć za ocean ;-) Nie to co w Nokii czy Samsungu. SE już jest trochę inny ale też logiczny. Natomiast Motorola jest dla fanatyków. A ich zawsze jest w danym społeczeństwie stosunkowo mało. Stąd taki a nie inny udział w rynku (a właściwie jego brak). Miłego weekendu !

  • 0

    9. ~Longman  2010-02-20 10:45:16  host: adcw217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mówiąc szczerze to sądzę że to Snickers lub Ezo Mobile.

  • 0

    10.  2010-02-20 10:58:58

    LuiN@ -Zastanawia mnie ta klawiatura w BACKFLIP, nie powyrywa jej w kieszeni klawiszy, lub nie pozostaną bardzo szybko podrapane? Jak to wygląda trzymając ją w ręce?

  • 0

    11. ~  2010-02-20 11:11:11  host: 14.179.wmc.com.pl

    Ta Backflip gdyby nie klawiaturka i te 3 klawisze na dole to z wyglądu w 100% jest iPhone

  • 0

    12. ~dariu86  2010-02-20 12:43:16  host: nat.acx.pl

    Motka trudnym telefonem? Właśnie mam drugą motkę, zmieniając umowę na pewno wezmę też motkę. Niestety u naszych opów jest bardzo mały wybór. A szkoda. Ja mam np. zawsze problemy z rozgryzieniem Nokii. Każdy lubi co innego.

  • 0

    13.  2010-02-20 13:11:13

    @6: Diallo wystartowało bardzo niedawno, więc wątpię, żeby mieli już jakiś użytkowników ;-).

  • 0

    14. ~  2010-02-20 13:52:40  host: v12-08.opera-mini.net

    @dariu86 nie dziwie Ci sie, ja takze nie potrafie rozgryzc menu nokii czy tez se...

  • 0

    15. ~asd  2010-02-20 14:29:06  host: host-81-190-180-22.gorzow.mm.pl

    bo się tego nie gryzie !:D @2 również napisano tam iż w play są połączenia za free do wszystkich sieci , zabrakło "w"

  • 0

    16. ~  2010-02-20 14:51:37  host: 109.243.51.68

    #13: no właśnie. Pewnie kartę testową ma prezio, jego zastępca, główna księgowa i sześciu się uzbiera ;)

  • 0

    17. ~pawel182  2010-02-20 18:10:34  host: public25112.xdsl.centertel.pl

    #10 Tradycyjne telefony miały stałą klawiature pod ekranem i jakoś nikt nie wymyślał takich głupich pytań... :)

  • 0

    18. ~a_lex  2010-02-20 19:22:39  host: v04-15.opera-mini.net

    Fajnie, że się pozbierała, bo dla mnie napis "Motorola" na telefonie wygląda super i najbardziej kojarzy się z komunikacją, za to "Samsung" zupełnie nie. Może kiedyś się to zmieni. A jeśli chodzi o łatwość obsługi, to nie rozumiem co takiego wygodnego jest w menu Nokii, dla mnie one są niewygodne, przeładowane opcjami. Szczególnie źle jest z ustawieniami Internetu - można wprowadzić tylko jedno ustawienie indywidualne (5130).

  • 0

    19. ~Razr  2010-02-20 19:46:50  host: 87-205-180-160.adsl.inetia.pl

    Ja chcialbym, zeby Motorola powrocila do swojej udanej serii Razr. te telefony byly po prostu ladne.

  • 0

    20. ~Fizjonom  2010-02-20 22:20:16  host: dps80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nigdy więcej Motoroli. Pamiętam jak wchodziłem do menu i naciskając "wróć" przenosiło mnie do zupełnie innego miejsca. Koszmar.

  • 0

    21. ~a_lex  2010-02-21 11:27:28  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Wyciągnąłem starą V50. Ale to zgrabny telefonik - mogliby wpakować w niego nowe bebechy i wypuścić z tą samą obudową. Wcale się nie zestarzała.

  • 0

    22. ~kasia  2010-02-23 13:10:38  host: 194.246.124.200

    nie mogła jakaś kobieta trzymać tego telefonu ?? lepiej jakby leżał na stole niż żeby facet z brudnymi paznokciami go trzymał !!!!

Dodaj swoją opinię