Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola na kongresie 3GSM w Barcelonie

Motorola na kongresie 3GSM w Barcelonie

sirmark 21 Lutego 2006 18:00

0 0

Motorola przedstawiła na zakończony właśnie w Barcelonie kongresie 3GSM swoje najnowsze produkty i usługi.

Firma poinformowała o planach rozwoju infrastruktury sieci bezprzewodowych w nowych obszarach świata oraz o wprowadzanych innowacjach z dziedziny bezprzewodowej łączności szerokopasmowej. Motorola ujawniła także informacje dotyczące nawiązania nowego partnerstwa z Yahoo! oraz rozwoju współpracy z Microsoftem. W trakcie kongresu Motorola otrzymała nagrodę za model V3x – najlepszy telefon trzeciej generacji.

Połączyć niepodłączonych

Motorola przedstawiła plany podłączenia do sieci komórkowej kolejnego miliarda użytkowników z krajów rozwijających, m.in. na terenie Afryki. Rok temu firma została wybrana przez stowarzyszenie GSM Association na dostawcę telefonów komórkowych dla rynku masowego, w ramach projektu telefonizacji rynków rozwijających się Połączyć niepodłączonych.

We wrześniu 2005 roku, Motorola wygrała kolejny przetarg, tym razem na dostarczenie telefonów w cenie poniżej 30 dolarów, na kolejny półroczny okres, upływający w czerwcu 2006 roku. Program okazał się wielkim sukcesem - firma jest na dobrej drodze do osiągnięciu wyznaczonego celu - dostarczenia 12 milionów telefonów komórkowych do 50 krajów na świecie.

Nowa jakość w łączności bezprzewodowej - MOTOwi4

Motorola zaprezentowała portfolio rozwiązań MOTOwi4, w którego skład wchodzą technologie: WiMAX, Canopy, backhaul i Mesh Solutions. MOTOwi4 dla WiMAX obejmie serię produktów w standardzie 802.16e, spełniającą wymogi certyfikatów WiMAX Forum.

Pierwszy z nich - MOTOwi4 UltraLight Access Point - został zaprojektowany dla częstotliwości 3,5 GHz i stacjonarnych aplikacji, a dostępny będzie do testów konsumenckich pod koniec drugiego kwartału 2006 roku.
Yahoo!, Google, Kodak i Microsoft - globalni partnerzy Motoroli

motorola razr v3x Na kongresie 3GSM poinformowano o nawiązaniu przez Motorolę współpracy z Yahoo! Partnerstwo obu firm skupi się na dostarczeniu użytkownikom telefonów Motoroli dostępu do usług Yahoo! (poczta, kalendarz, książka adresowa) oraz stworzeniu aplikacji pozwalających na transmisje plików dźwiękowych i wideo z Internetu. Pozwoli to nie tylko na ściąganie transmisji (podcast) z komputera na telefon komórkowy, ale także bezpośrednio z sieci telekomunikacyjnej do telefonu.

Działanie aplikacji zademonstrowano na przykładzie telefonu 3G – Motoroli RAZR V3x. Sam program jest elastyczny i może działać także na innych telefonach Motoroli.

Motorola rozszerzyła również dotychczasową współpracę z Microsoftem. Wybrane modele telefonów Motoroli zostaną wyposażone w technologię Windows Media Digital Rights Management (DRM), dzięki czemu zwiększą się możliwości wyszukiwania, zakupu i odsłuchiwania muzyki. Aparaty te będą obsługiwać pliki typu Windows Media Audio (WMA), Windows Media Audio Pro (WMA Pro) oraz Media Transfer Protocol (MTP).

Nowe telefony i akcesoria

Motorola zaprezentowała nowe telefony, wyposażone w technologię Bluetooth, m.in.: model L2, nawiązujący do designu eleganckiej Motoroli SLVR L7, obsługujący GPRS i Push to talk oraz V195, niedrogi telefon z klapką, posiadający wyjątkowo pojemną baterię. Firma pokazała również Motorolę A910 - telefon z łącznością Wi-Fi, pozwalający na obniżenie kosztów połączeń w domu/biurze. Motorola przedstawiła także model W220 – telefon z klapką, wyposażony we wszystkie najważniejsze funkcje.

motorola txtr d7 Kongres 3GSM był okazją do zaprezentowania najnowszych akcesoriów komórkowych Motoroli. Pokazano m.in. bezprzewodową klawiaturę QWERTY przeznaczoną dla osób często korzystających z wiadomości tekstowych. Urządzenie pozwala na komponowanie i czytanie wiadomości na wbudowanym, 4 liniowym wyświetlaczu. Można też edytować wpisy w książce telefonicznej i kontaktować się bezpośrednio z innym posiadaczem TXTR D7 w zasięgu kilkunastu metrów. Przedstawiono także zaawansowaną technologicznie, maleńką słuchawkę Bluetooth – H5 MiniBlue. motorola h5 miniblue
Urządzenie wyposażone zostało w niewielki głośnik i bardzo czuły mikrofon, wychwytujący dźwięk głosu użytkownika przez kanały uszne. Dzięki specyficznej i nowatorskiej obudowie urządzenie doskonale tłumi zewnętrzne hałasy i wychwytuje głos. H5 MiniBlue jest jedną z najmniejszych, najlżejszych i najbardziej dyskretnych słuchawek bezprzewodowych tego typu na świecie.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-02-21 18:30:38  host: 80.232.117.137

    Warning: Too many connestions in

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet