Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Moto G i Moto X - nowy sprzęt pod starą nazwą

Motorola Moto G i Moto X - nowy sprzęt pod starą nazwą

orson_dzi 5 Września 2014 17:32

6 1

Motorola postanowiła odświeżyć swoje najgorętsze modele smartfonów. Moto G oraz Moto X otrzymały nowe podzespoły.



Tworząc Moto G, Motorola miała postawiony jeden cel. Stworzyć jak najlepiej wyposażony smartfon w cenie mniejszej niż 200 dolarów. Cel udało się osiągnąć, a Moto G została ciepło przyjęta na rynku. Nowa generacja smartfonu otrzymała większy wyświetlacz, który z 4,5 urósł do 5 cali. Rozdzielczość pozostała ta sama i nadal jest to 720 x 1280 pikseli. Zmianom nie uległa również podstawa, czyli czterordzeniowy Snapdragon 400, 1 GB pamięci RAM i grafika Adreno 305. Poprawie uległ aparat, zdecydowanie najsłabsza strona pierwszej Moto G, którego rozdzielczość wzrosła do 8 Mpix. Wbudowaną pamięć 8 lub 16 GB w końcu będzie można rozszerzyć o karty MicroSD. Smartfon zostanie również wyposażony w głośniki stereo. Bez zmian pozostała pojemność akumulatora, 2070 mAh oraz możliwość zmiany tylnej klapki. Jednak tym razem Motorola przewidziała znaczni więcej dostępnych wariantów kolorystycznych. Moto G będzie pracować pod kontrolą Androida 4.4.4, który dostanie aktualizację do Androida L.

Cena nowej Moto G już teraz wygląda bardzo zachęcająco. Wyniesie 179 dolarów.




moto g2 moto g2

Moto X również urosła za sprawą większego ekranu. 4,7 calowy został zastąpiony wyświetlaczem o przekątnej 5,2 cala. Wykonany w technologii AMOLED wyświetli obraz o rozdzielczości 1080p. Technologia AMOLED pozwoli na wyświetlanie na wyłączonym ekranie do trzech aktywnych powiadomień, które będą poruszały się po wyświetlaczu. Dużej zmianie uległy również podzespoły. Wysłużony, dwurdzeniowy Snapdragon S4 Pro ustąpił miejsca czterordzeniowemu Snapdragonowi 801, grafice Adreno 330 oraz 2 GB pamięci RAM. Główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix pozwoli na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Obudowa smartfonu nie tylko urosła za sprawą większego ekranu. Plastik został zastąpiony metalową ramką, a użytkownicy będą mieli do wyboru różne warianty tylnej klapki. Dostępne będą cztery wersje wykonane z drewna, cztery skórzane i 16 kolorów klapki wykonanej z plastiku. Moto X w wersji z 16 GB wbudowanej pamięci będzie kosztować 499 dolarów.

moto x2 moto x2

Nową Moto G (lub Moto G drugiej generacji, bo tak Motorola nazywa oba smartfony) będzie można zamówić już dzisiaj na stronie Motoroli. Moto X będzie dostępna jeszcze we wrześniu.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:

Tagi: moto g | moto x | motorola

w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2014-09-05 19:27:35  host: c49-207.icpnet.pl

    ciekawe czy pojawi się wersja dual sim?

  • 0

    10. ~Fadi  2014-09-05 19:38:24  host: public-gprs517009.centertel.pl

    Moto X wyglada dobrze, chętnie zamienię iphone na nią

  • 0

    11. ~ds  2014-09-05 19:43:08  host: 185.10.26.111

    do nagrywania filmów w 4k potrzeba 3GB ram. Błąd w specyfikacji?

  • 1

    12.  2014-09-05 19:43:34

    Życzę Motce jak najlepiej uwielbiam te telefony (mimo że na dzień dzisiejszy nie posiadam)

  • 0

    13. ~Mirek  2014-09-05 19:49:09  host: ip-78-30-122-87.free.aero2.net.pl

    ~9.Dual Moto G też jest na 2014 rok.

  • 0

    14.  2014-09-05 19:54:39

    @Mirek no nie wiem. W końcu to nie następca tylko kolejny wariant. Następca miałby jakieś różnice poza ekranem i aparatem,

  • 0

    15. ~elt  2014-09-05 19:57:00  host: 83.1.94.2

    A wiadomo kiedy premiera?

  • 0

    16. ~.dtw  2014-09-05 20:01:51  host: djv132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Darkeners. Co za bulwers od razu. Każdy może mieć swoje zdanie.

  • 0

    17.  2014-09-05 20:19:34

    @11 Powiedz to Motoroli, taką mają na stronie ;) . @15 Moto G powinna być do zamówienia bodajże w nocy naszego czasu.

  • -1

    18. ~  2014-09-05 20:47:16  host: host-176-221-121-193.dynamic.mm.pl

    Bateria fatalna. Mój czterocalowy jednordzeniowiec potrafi wyładować 1600 mAh w pół dnia a tu 5 cali i 2000 mAh...

  • 1

    19.  2014-09-05 20:59:20

    @18 Niekoniecznie. Nowsze wersje Androida są coraz łagodniejsze dla baterii. Pierwsze Moto G bez jakiegoś mocnego katowania działa 2-3 dni bez żadnego problemu. Android najnowszy możliwy.

  • 0

    20. ~Darkeners  2014-09-05 23:41:33  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Poza tym sa nowe techniki oszczedzania baterii, od 1 rdzeniowca 4 rdzeniowce maja na bank mniejszy proces produkcji, wiekszosc rdzeni moze byc wylaczona etc. itp.

  • 2

    21. ~lool  2014-09-06 01:19:15  host: public-gprs516992.centertel.pl

    No i w koncu jakis sensowny tel. Moto bral bym w ciemno, mialem Razr i mimo lat nadal bym go chcial, az lezka sie kreci w oku. To byl chyba najladniejszy tel jaki mialem. Kobieta mi plakala jak go sprzedawalem. Faktycznie jedyne do czego mozna sie przyczepic, to bateria ale nie wierze, zeby nie zoptymalizowali systemu pod kontem wlasnie takiej baterii. Co tu wiecej dodac ? Plastikowa skora od Samsunga moze sie schowac przy tym. Do tego Moto 360... KLASA !

  • 0

    22. ~koko  2014-09-06 13:49:10  host: 31.130.108.229

    Mam Motorole G pierwszej generacji jest naprawdę super nic nie loguje ani nie zamula dotyk robi to co chcę nie mam żadnych problemów z pisaniem moim zdaniem jest to taki tani Nexus. Przesiadłem się na niego z Pentagrama EGO z którego byłem bardzo nie zadowolony i rozczarowany a kosztował więcej niż Motka !

  • 0

    23. ~Tommy-Ka  2014-09-06 15:18:21  host: host-89-228-203-186.kalisz.mm.pl

    Mam Motorolę Droid RAZR Maxx HD i Moto G. Moto G używałem jako telefon służbowy, nigdy mnie nie zawiódł. Co prawda w taryfie firmowej nie miałem transmisji danych więc działałem na 2g - bateria trzymała nawet do tygodnia więc 2070mAh nie takie straszne. Droid ma baterię 3300mAh i z włączonym 3g też trzyma do tygodnia.
    Jedyną wadą nowej Moto G wg mnie jest jednak rozmiar. 5" jest niestety dla mnie za duże, natomiast co do rozdzielczości zgodzę się - nie ma co robić wielkiego halo przy 720p, wszystko ładnie widać. :)

  • 0

    24. ~  2014-09-07 10:44:56  host: apn-5-60-21-82.dynamic.gprs.plus.pl

    Kto realizuje gwarancje w Polsce ??

  • 0

    25.  2014-09-07 13:25:52

    @23 bo to tylko większa wersja a nie żaden następca. Wszystkie parametry poza aparatem i rozmiarem takie same.

  • 0

    26. ~adam57  2014-09-08 12:44:22  host: 89-71-244-168.dynamic.chello.pl

    Jak to jest z gwarancją u nas , czy jest oficjalny serwis Motorola?

  • 0

    27. ~kubw19  2014-09-08 13:54:27  host: 94-240-45-66.lukman.pl

    Czy ze strony Motoroli da się już zamówić nową moto g do Polski?

  • 0

    28. ~dejw  2014-09-27 15:50:04  host: dvu192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czym sie tu podnieca, przeciez wszytskie smartfony wygladaja niemal identycznie

Dodaj swoją opinię