Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Mobility pozywa Apple

Motorola Mobility pozywa Apple

Q! 7 Października 2010 07:39

0 0

Motorola Mobility, spółka zależna od Motoroli, pozwała Apple o naruszenie szeregu należących do niej patentów. Odpowiednie wnioski trafiły do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) USA oraz sądów w Illinois i na Florydzie.

Motorola Mobility twierdzi, że Apple narusza 18 należących do niej patentów. Są one bezprawnie wykorzystywane w kilku produktach i usługach oferowanych i świadczonych przez firmę z Cupertino.

Do spornych patentów należą te wykorzystywane w usługach App Store oraz MobileMe. Wśród bezprawnie wykorzystywanych technologii znajdują się te dotyczące technologii bezprzewodowych (WCDMA, GPRS, WiFi) oraz projekt anteny.

Lista ta jest jeszcze dłuższa i dotyczy również bezprzewodowej poczty, czujnika zbliżeniowego, programu do zarządzania aplikacjami, usług lokalizacyjnych oraz synchronizacji danych pomiędzy wieloma urządzeniami.
W złożonym w ITC pozwie Motorola Mobility żąda wszczęcia dochodzenia przeciwko Apple oraz zakazu sprzedaży produktów naruszających sporne patenty oraz zaprzestaniu wszelkich działań marketingowych z nimi związanych.

We wnioskach złożonych w sądach zgadza się natomiast na wykorzystywanie przez Apple spornych rozwiązań, jednak w zamian za odpowiednią opłatę licencyjną oraz uregulowanie należnych z tego tytułu za czas przeszły opłat.

Wiceprezes ds. własności intelektualnych w Motoroli, Kirk Dailey, stwierdził, że Motorola jest twórcą setek rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji i w trosce o dobro firmy nie zawaha się dochodzić swoich praw wszelkimi możliwymi sposobami.

Warto przypomnieć, że to kolejny epizod walk na patenty pomiędzy wielkimi korporacjami w światku telekomunikacyjnym. O pozostałych potyczkach, których w ciągu ostatniego roku było co najmniej kilka, pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2010-10-07 09:47:33

  Motoroli życzmy powodzenia :)

 • 1

  2.  2010-10-07 10:15:54

  chyba każdy już zdążył pozwać apple.... co mnie nie dziwi

 • 2

  3. ~adas  2010-10-07 16:50:23  host: user-188-33-29-175.play-internet.pl

  @2. Jak to mówią: zwalczają ogień ogniem

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-41-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze