Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Mobility pozywa Apple

Motorola Mobility pozywa Apple

Q! 7 Października 2010 07:39

0 0

Motorola Mobility, spółka zależna od Motoroli, pozwała Apple o naruszenie szeregu należących do niej patentów. Odpowiednie wnioski trafiły do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) USA oraz sądów w Illinois i na Florydzie.Motorola Mobility twierdzi, że Apple narusza 18 należących do niej patentów. Są one bezprawnie wykorzystywane w kilku produktach i usługach oferowanych i świadczonych przez firmę z Cupertino.

Do spornych patentów należą te wykorzystywane w usługach App Store oraz MobileMe. Wśród bezprawnie wykorzystywanych technologii znajdują się te dotyczące technologii bezprzewodowych (WCDMA, GPRS, WiFi) oraz projekt anteny.

Lista ta jest jeszcze dłuższa i dotyczy również bezprzewodowej poczty, czujnika zbliżeniowego, programu do zarządzania aplikacjami, usług lokalizacyjnych oraz synchronizacji danych pomiędzy wieloma urządzeniami.

W złożonym w ITC pozwie Motorola Mobility żąda wszczęcia dochodzenia przeciwko Apple oraz zakazu sprzedaży produktów naruszających sporne patenty oraz zaprzestaniu wszelkich działań marketingowych z nimi związanych.

We wnioskach złożonych w sądach zgadza się natomiast na wykorzystywanie przez Apple spornych rozwiązań, jednak w zamian za odpowiednią opłatę licencyjną oraz uregulowanie należnych z tego tytułu za czas przeszły opłat.

Wiceprezes ds. własności intelektualnych w Motoroli, Kirk Dailey, stwierdził, że Motorola jest twórcą setek rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji i w trosce o dobro firmy nie zawaha się dochodzić swoich praw wszelkimi możliwymi sposobami.

Warto przypomnieć, że to kolejny epizod walk na patenty pomiędzy wielkimi korporacjami w światku telekomunikacyjnym. O pozostałych potyczkach, których w ciągu ostatniego roku było co najmniej kilka, pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2010-10-07 09:47:33

  Motoroli życzmy powodzenia :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  1

  2.  2010-10-07 10:15:54

  chyba każdy już zdążył pozwać apple.... co mnie nie dziwi

 • Ten komentarz został ukryty.

  2

  3. ~adas  2010-10-07 16:50:23  host: user-188-33-29-175.play-internet.pl

  @2. Jak to mówią: zwalczają ogień ogniem

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet