Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola króluje na rynku PTT

Motorola króluje na rynku PTT

WitekT 18 Sierpnia 2005 18:00

0 0
Motorola dzięki systematycznemu rozwojowi technologii Push to talk i jej efektywnej dystrybucji wśród operatorów, utrzymuje pozycję czołowego dewelopera tego rozwiązania na świecie.



Motorola zawarła największą liczbę kontraktów na budowę sieci Push to talk i wciąż rozbudowuje portfolio urządzeń dedykowanych tej technologii, dając milionom użytkowników sieci GSM i CDMA możliwość korzystania z nowej formy komunikacji.

Motorola wdrożyła już Push to talk w 41 sieciach komórkowych w 32 krajach. Kontrakty obejmują dostarczenie telefonów dedykowanych Push to talk oraz elementów infrastruktury dla sieci GSM i CDMA. Na całym świecie jest już ponad milion użytkowników technologii PTT Motoroli, zarówno w sieciach GSM jak i CDMA.

Push to talk to tylko jeden z typów usług Push over Cellular (PoC). Rozwiązania Motoroli w dziedzinie Push to talk opierają się na platformie IMS (IP Messaging System), która jest podstawą do rozwoju dalszych aplikacji Push to X ("naciśnij, aby..."), takich jak Push to view (naciśnij by wysłać i widzieć obraz, dokument itp.), czy Push to video (naciśnij, by wysłać wideo).

Jeszcze w tym roku, jako pierwsi na świecie, zaproponujemy pełne rozwiązanie nowej generacji "Push to view" dla sieci GSM. Ten fakt wzmocni naszą pozycję jako pioniera i lidera technologii "Push to X" - mówi Peter Neary, dyrektor Motorola Mobile Devices.

Motorola ma 65 lat doświadczeń w rozwoju i wdrażaniu technologii Push to talk. Stosowała ją już w latach 50. w radiotelefonach na całym świecie. Obecnie kontynuuje koncepcję tego wielokanałowego połączenia w rozwiązaniach dla sieci GSM, CDMA, UMTS i WLAN.

Motorola jest członkiem-założycielem forum standaryzacyjnego PoC (grupa PoC w ramach organizacji Open Mobile Alliance) i od samego początku uczestniczyła w rozwoju standardów tej technologii. Interoperability, czyli współpraca systemów operatorów działających w różnych standardach, jest kluczowym czynnikiem pozwalającym na rozwój Push to talk. Obecnie trwają prace nad możliwością dostarczenia abonentom usług Push to talk bez względu na miejsce przebywania - zarówno u operatora macierzystego, jak i w roamingu.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-126-70.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet