Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola króluje na rynku PTT

Motorola króluje na rynku PTT

WitekT 18 Sierpnia 2005 18:00

0 0

Motorola dzięki systematycznemu rozwojowi technologii Push to talk i jej efektywnej dystrybucji wśród operatorów, utrzymuje pozycję czołowego dewelopera tego rozwiązania na świecie.

Motorola zawarła największą liczbę kontraktów na budowę sieci Push to talk i wciąż rozbudowuje portfolio urządzeń dedykowanych tej technologii, dając milionom użytkowników sieci GSM i CDMA możliwość korzystania z nowej formy komunikacji.

Motorola wdrożyła już Push to talk w 41 sieciach komórkowych w 32 krajach. Kontrakty obejmują dostarczenie telefonów dedykowanych Push to talk oraz elementów infrastruktury dla sieci GSM i CDMA. Na całym świecie jest już ponad milion użytkowników technologii PTT Motoroli, zarówno w sieciach GSM jak i CDMA.

Push to talk to tylko jeden z typów usług Push over Cellular (PoC). Rozwiązania Motoroli w dziedzinie Push to talk opierają się na platformie IMS (IP Messaging System), która jest podstawą do rozwoju dalszych aplikacji Push to X ("naciśnij, aby..."), takich jak Push to view (naciśnij by wysłać i widzieć obraz, dokument itp.), czy Push to video (naciśnij, by wysłać wideo).
Jeszcze w tym roku, jako pierwsi na świecie, zaproponujemy pełne rozwiązanie nowej generacji "Push to view" dla sieci GSM. Ten fakt wzmocni naszą pozycję jako pioniera i lidera technologii "Push to X" - mówi Peter Neary, dyrektor Motorola Mobile Devices.

Motorola ma 65 lat doświadczeń w rozwoju i wdrażaniu technologii Push to talk. Stosowała ją już w latach 50. w radiotelefonach na całym świecie. Obecnie kontynuuje koncepcję tego wielokanałowego połączenia w rozwiązaniach dla sieci GSM, CDMA, UMTS i WLAN.

Motorola jest członkiem-założycielem forum standaryzacyjnego PoC (grupa PoC w ramach organizacji Open Mobile Alliance) i od samego początku uczestniczyła w rozwoju standardów tej technologii. Interoperability, czyli współpraca systemów operatorów działających w różnych standardach, jest kluczowym czynnikiem pozwalającym na rozwój Push to talk. Obecnie trwają prace nad możliwością dostarczenia abonentom usług Push to talk bez względu na miejsce przebywania - zarówno u operatora macierzystego, jak i w roamingu.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet