Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola i Microsoft przygniecione jabłonią

Motorola i Microsoft przygniecione jabłonią

LuiN 3 Kwietnia 2008 09:35

0 0

apple iphone Według ankiety przeprowadzonej wśród amerykańskich użytkowników Apple iPhone, w blisko 60% przypadków jabłkowy telefon wyparł Motorolę lub telefon z Windows Mobile.

Ankietę przeprowadzono na grupie 460 użytkowników telefonu Apple iPhone. Około połowa z nich okazała się mieć poniżej 30 lat, ale tylko 15% użytkowników to studenci. 75% ankietowanych posiada inne produkty Apple, typu iPod czy Mac, co pozwala sądzić, że producentowi nie pójdzie łatwo na rynkach, gdzie produkty Apple są niszowe.

25% badanych stwierdziło, że nowy telefon zastępuje im w wielu sytuacjach komputer, a 90% produkt Apple w pełni zastąpił inny telefon. Tym "innym telefonem", najczęściej była Motorola RAZR (25%) lub telefon z systemem Windows Mobile (33,9%).




Warto też dodać, że zakup telefonu Apple spowodował u ankietowanych miesięczny wzrost rachunków średnio o 24% (228 dolarów rocznie). Szacuje się, że dochody AT&T wzrosły dzięki iPhone-owi o 2 mld dolarów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: dokładny test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2008-04-03 11:15:15

    Zupełnie mnie to nie dziwi. Obsługa telefonu z Windows Mobile np Toshiba G900 to katastrofa jeśli nie korzystasz z rysika. Nich ktoś spróbuje kciukiem wcisnąć x do zamykania aplikacji - powodzenia. Trzeba postawić na prostotę obsługi bo jak widać sprzęt apple mimo wielu braków (UMTS - HSPDA) odniósł sukces, a do tego ludzie zwiększyli przychody dla opa

  • 0

    6. ~mirekb  2008-04-03 11:26:42  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    będzie iphone z 3g/hsdpa to mozna myslec,bez tego to niewiele wary funkcjonalnie gadzet

  • 0

    7. ~Krzysiek  2008-04-03 12:39:36  host: apn-77-112-175-55.gprs.plus.pl

    Widać nieszczęścia chodzą parami :)

  • 0

    8.  2008-04-03 12:40:14

    czekamy na klony iphone a do tej pory nie ma co sie obawiac podobnej sytuacji w europie

  • 0

    9. ~quzo  2008-04-03 13:18:02  host: chello089076192158.chello.pl

    wcale niema sie co dziwic ;) przydalo by sie dodac ze najczesciej uzywana przegladarka internetowa na komorki jest safari w iphonie,gdyz na zadnym innym telefonie nieprzeglada sie tak wygodnie stron :D

  • 0

    10. ~quzo  2008-04-03 13:18:42  host: chello089076192158.chello.pl

    oczywiscie w stanch -niedopisalem

  • 0

    11.  2008-04-03 13:59:59

    hainasz: podajac G900 jako przyklad platformy windowsowej robisz jej krzywde... Toska jest wyjatkowo niedopracowana w kwestii firmware'u (nie tylko samo dostosowanie WM do urzadzenia ; takze stabilnosc, zwiechy i tym podobne ; dowolne HTC i ta Toska to niebo i pieklo (nawet nie ziemia :P) w porownaniu) i ma niestety jeszcze kiepski support, choc myslac o serwisie Nokii czy HTC mozna by pomyslec czasami cos innego ;) Poza tym - ja jakos nigdy nie mialem problemu z zamknieciem aplikacji wciskajac krzyzyk kciukiem (standardowy skin Windowsa). A WM jest moim zdaniem i tak najlepsza platforma - Symbian zostaje pod wzgledem stabilnosci, predkosci uzywania (sic! - to nie jest zart!), bezpieczenstwa, ilosci programow i paru innych kwestii daleko w tyle... Moim zdaniem nie rozwazanie rynku jako globalnego jest bledem - a jeszcze wiekszym bledem jest obieranie za wzorcowy rynek amerykanski. Bez urazy, ale amerykanie maja swoje odchyly (ot, maniactwo na punkcie Motoroli i Apple'a) i ciezko traktowac ten rynek jako modelowy.

  • 0

    12. ~jarekt  2008-04-03 14:08:20  host: ecd43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nikt nie traktuje tego runku jako modelowego. Jest to bardzo duzy i istotny rynek generujacy ogromne obroty producentom i to ze jest to rynek znacznie odmienny od europejskiego czy azjatyckiego nie znaczy, ze mozna go lekcewazyc. To co sie tam dzieje zawsze predzej czy pozniej odbija sie na naszym rynku...

  • 0

    13. ~Paulinka  2008-04-03 15:17:34  host: publiczny110.sysnet.pl

    Moi drodzy co ja mam biedna zrobić? Chcę zmienić fonik i mam poważny dylemat: czy kupić HTC Touch Cruise czu iPhone 16GB ? Ani jednego ani drugiego nie testowałam. Jestem przerazona tym jakiej ilości funkcji nie ma iPhone ale ten wyświetlacz bajka. No i chyba Safari jest o niebo lepsze od IE mobile. Zaczęłam analizować jaki są moje potrzeby jeśli chodzi o terminal mobilny: bardzo dużo rozmów, rzadko SMS/MMS, zdjęcia (przeżyję aparat 2Mpix), rzadko kręcenie filmów (ale filmy tylko VGA), od święta videorozmowa, często TV (Orange streaming), dobrej jakości MP3 na dobrych słuchawkach, radio FM - no właśnie iPhone nie ma radia nawet, internet codziennie ale na EDGE wiec chyba przeżyję brak HSDPA tym bardziej, że czysty UMTS mało różni się od EDGE, sprawę komlikuje tu że w iPhone jest WiFi wiec po co mi ten UMTS/HSDPA?, podobno iP jest superwykonany. 2.) Dylemat - kończy mi się umowa w Orange, przedłużenie umowy z telefonem odpada (najlepszego fona jakiego maja to HTC Dual i przy cyro 2lata za cene jak na wolnym rynku:)) Jest jeszcze Porsche Design za 1800PLN ale wychodze z zalozenia, ze potrzebne mi są funkcje a nie designerska obudowa. Jakby bylo odwrotnie to bym cudowała już wcześniej z Bang&Olufsen mającego w sobie jakiegoś badziewnego szajsunga :) Wiec mam dylemat czy podpisac umowe z uslugami ble: typu WiW, orange i stacjonarne (przepraszam jak słyszę stwierdzenie OiS to mnie na wymioty zbiera) - nie pamietam kiedy dzwoniłam na tel. stacjonarny jako rozmowa towarzyska i inne gnioty typu rozmowy do orange przez 3mce, 1000sms przez 9 mscy. Ręce opadają, szkoda pisać. Więc może lepiej przejść do Play 150 a braki korzystnej taryfy internetowej nadrabiac Wifi? Poza tym zapomnieć o TV w telefonie (jedynie Orange to ma) no i olać te 1200min. z wybranych numerow? Posumowując HTC TC czy iPhone i czy Orange czy Play (oczywiście play zakup samej aktywacji bo tam tez nie ma hi-endowych fonów). Dziekuję z góry za pomoc i przepraszam jeśli nie jest to bezpośr. związane z te

  • 0

    14.  2008-04-03 15:24:12

    LuiN: nie karm trola

  • 0

    15. ~glupek  2008-04-03 17:32:14  host: acab60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    srednio mnie szczerze obchodza amerykanie. oni jezdza priusami,nie znaja kraju na U, a pozatym to jest odmienny rynek i zauwazylem ze z czasem juz ich pomysły tak się nie odbijają na europie (jak kiedyś wszystko co amerykańskie to lepsze), to są 2 różne światy. Zawsze w US&A wszyscy używali motoroli i nie widzę żeby europejczycy biegali z motorolami. Raz Microsoft zrobił coś w miarę dobrze ale popełnił kolokwialny błąd... WM jest za trudny dla amerykanów. Akurat oni tam wiedzą co to HSDPA... Póki IPhone nie będzie bardziej uniwersalny, powstaną jakieś mądre programy jak na WM to może go obczaje. Ale jak na razie jest dla mnie bezsensowny jak myślenie że skoro mieszkam za miastem to potrzebuje pick upa do zaganiania owiec których nie mam.

  • 0

    16. ~09.09.2009  2008-04-03 23:33:28  host: emw70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 14. a co to. Tomagochi? :) Co do jabłuszka to chyba jest z robaczkiem...

  • 0

    17.  2008-04-04 06:59:50

    Paulinka: no to moze najpierw odpowiem w kwestii terminala: najprosciej bedzie wymienic, co jest na korzysc iPhone'a, co jest mniej-wiecej takie same, a co swiadczy za HTC. No to zaczynamy: iPhone ma zdecydowanie lepszy wyswietlacz - wiekszy o prawie cal, lepiej izolowany (nawet folia Brando na HTC nie da takiego komfortu, jak 'szyba' iP), o dwukrotnie wiekszej rozdzialce, nie za duzym DPI i 16M kolorow (choc 262k by starczylo), dobrym kontrascie, janosci i dynamice (fps). Obsluga gestow - bardzo dobra, TouchFLO sie nie umywa. Mimo wszystko jednak rysika brak, a do czesci zastosowan rysik jest jednak nieodzowny. Wykonanie - lepsze od HTC w przypadku tego modelu (ale w porownaniu z np. Kaiserem juz na rowni, subiektywnie nawet gorsze). I to w zasadzie tyle, jesli chodzi o ewidentna przewage. Co jest mniej-wiecej takie same: WiFi - praktycznie identyczne. Podobnie nagrywanie wideo - na obydwu raczej nie wycisnie sie wiecej, niz QVGA/CIF (AFAIK). Ogladanie TV w Orange - dziala poprzez EDGE (acz zasieg musi byc juz w miare dobry), wiec prawie bez roznicy. Ilosc pamieci - niby iP ma 16, ale do HTC mozna dokupic karte pamieci 8 GB - a w przyszlosci beda dostepne i 16 i 32 GB... Pisanie SMS/MMS - pomijajac, ze MMS nie ma w iP w ogole, wiadomosci pisze sie... srednio - porownywalnie komfortem do klawiatury dotykowej + rysik na HTC (choc ja osobiscie wole to drugie rozwiazanie, bo nie bazuje na 'inteligencji' klawiatury, poprzez co jest pewniejsze). Ale i tak malo piszesz, wiec czy e-maile, czy rozne posty w necie, czy SMSy/MMSy - komfort bedzie sredni - ni mniej, ni wiecej. Mozna wgrac wynalazki na WM typu klawiatura horyzontalna na 1/2 albo 3/4 ekranu, ale to juz kwestia indywidualnych przyzwyczajen. Ja tam wole pelna QWERTY :) Co do przegladarki - kwestia dyskusyjna. Bo tak jak 'from the box' Safari jest oczywiscie lepsza i to duzo od PIE z WM 6.0 - to juz w 6.1 jest lepszy, a Opera Mobile bije Syfari (jak to jeden znajomy powiedzial :) na glowe.

  • 0

    18.  2008-04-04 07:09:51

    Netfront, Skyfire (choc ciezko go dorwac) i Opera Mini 4.1 takze sa bardzo dobre. A na iPhone'a nie zainstaluje sie nic innego - tam nie ma nawet Javy. Fakt faktem jednak, tutaj na upartego mozna postawic dalej znak rownosci (choc juz beta 9.331 Opera Mobile > Safari i to sporo..., a niedlugo wyjdzie w koncu oczekiwana 9.5). No i cala reszta to beda minusy iPhone'a: cena - pomijam aukcje, mowie o sklepach netowych - iP 16 GB od 2300 (sprzedaztelefonow.pl), HTC Touch Cruise - od 1806 (stend.pl), karta pamieci SanDisk Class 4 MicroSDHC 8 GB - od 166 zl (a niedlugo na rynku beda juz 16 GB za okolo 2x tyle). Wraz z kurierem wychodzi przynajmniej 300 taniej, choc to nie jest tak duzo w skali tej ceny. Rozmawiasz bardzo duzo - potrzebujesz wiec dobrej baterii i to NAJLEPIEJ wymiennej - zdecydowanie HTC. Zdjecia - moze 2M a 3M to roznica niewielka, ale obecnosc AF - spora. Wideorozmowa - tylko w HTC. Radio - tylko w HTC. MP3 etc. - na HTC odtworzysz zdecydowana wiekszosc standardow, jest multum programow, jesli nie ma wtyczki 3,5 mm, to jest przejsciowka ExtUSB -> 3,5 mm. W przypadku iPhone jest malo programow... choc wtyczka 3,5 mm jest dostepna. Poza tym znow bateria jest istotna - a w iP jej nie wyjmiesz. Internet - skoro codziennie, to pewnie 2,3x na dzien, jak znam zycie. Widze, ze masz zasieg 3G, ale nie HSDPA (w Orange, mniemam). W przyszlosci HSDPA bedzie konsekwentnie wprowadzane tam, gdzie jest 3G (a takze HSUPA, choc tutaj juz nie ma to znaczenia), o czym mozna przeczytac zreszta w innym newsie. Poza tym, zyjac w srednim miescie (tak implikuje) masz mocno ograniczony dostep do hotspotow - realnie uzywasz ich najwiecej w domu i pracy (o ile sa takowe). I nawet jesli sie wyjedzie w Polske, lepiej miec dostep ze soba (+ jakis flat rate data plan), niz biegac po miescie szukajac hotspotow. Na korzysc HTC swiadczy takze obecnosc bardzo dobrego GPSu na pokladzie. Poza tym WM jako system bije na glowe Mac OSXa... przede wszystkim jest wielozadaniowy :)

  • 0

    19.  2008-04-04 07:11:58

    A poza tym w stosunku do _Symbiana_ ma okolo 10x wiecej aplikacji, nie mowie nawet o iPhonie. Ostatnia kwestia, last but not least - przy wyjezdzie za granice do Europy na pewno przydadza sie TRZY zakres UMTSa, w porownaniu do ZERA w iP ;) Aha - produkty HTC zwykle tanieja szybciej, niz Apple'a :) Apple, podobnie jak Nokia, ma wolna tendencje spadkowa jesli chodzi o ceny.

  • 0

    20.  2008-04-04 07:26:19

    Skadinad, po co Ci 16 GB pamieci - do samych mp3 i zdjec ? To juz mozna kupic iPod Toucha lepiej ;) No i oczywiscie WM jest duzo szybszy w normalnym codziennym uzyciu - oczywiscie po malej konfiguracji, ale jednak. A teraz co do OPERATORA: przedluzenie umowy bez terminala = obnizka abo (najlepiej) albo zwiekszony mocno pakiet albo darmowe uslugi - oczywiscie wszystko raczej na cala umowe (choc nie jednoczesnie), no i krotszy okres tejze (12 m) - ergo oplaca sie. Tylko, ze Play nie ma takiej opcji - mozesz wziac abo 150 tylko z fonem na 24m. A tam z high-endowych terminali moge wymienic tylko Nokie E90 (ktora kosztuje niecale 800 zl wiecej na wolnym rynku w stosunku do ceny w abonamencie, nie liczac aukcji etc.), bo SE P1i jest krokiem prawie-ze wstecz w stosunku do P990i, a Toska G900 jest bardzo mocno ulomna... Play 150 kalkuluje sie Tobie w takim przypadku: zuzywasz na rozmowy akurat mniej wiecej tyle, ile dostajesz minut - czyli ok. 600, masz sporo przychodzacych z innych sieci (na dodatkowe minuty /2), nie potrzebujesz darmowych numerow w sieci badz uslug typu WiW, a przede wszystkim korzystasz z netu TYLKO przez WiFi (a Play 150 caly abonament jest zzarty po zuzyciu zaledwie 60 MB, zwaz...) Bardziej by sie oplacal, gdyby sie korzystalo z wideorozmow duzo czesciej (ta sama cena co zwyklych rozmow, wliczone w abonament) oraz z SMS/MMS - szczegolnie tych ostatnich, bo ta sama cena co SMSa. No ale nie korzystasz, wiec to nie ten przypadek. Wybralas Orange zapewne (tak domniemywam... ;) dlatego, ze do tej sieci wydzwaniasz najwiecej minut. Jesli tak dalej jest - to moja rada jest taka: zapytaj sie w Orange, co Ci proponuja (najlepiej juz zlozyc wypowiedzenie w miedzyczasie i meczyc ich przynajmniej dwa razy wczesniej o to samo, zeby przejsc na drugi stopien negocjacji - raczej zalecany krok). A najlepiej przejdz na ich firmowke ;) (o ile to mozliwe). Jak masz jakies pytania - pytaj smialo.

  • 0

    21. ~getITright  2008-04-04 12:29:34  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    i bardzo dobrze że w końcu i tępe niedorozwinięte hamburgery (amerykanie) zmądrzały i odstawiają największą porażkę dzisiejszych czasów - produkty microsofta, to naprawde piękne :D ale co do i-phona to... ku..a dlaczego ten telefon nie ma UMTS ?!? dla mnie ten telefon jest po porstu bogiem, jeśli chodzi o wygląd, ekran i kilka innych rozwiązań, ale czekam na kolejną wersję, w której wszystko będzie tak samo, tylko będzie UMTS/HSDPA, obsługa funkcji takich jak MMS, kamera przynajmniej 3,2 mpix, ale najlepiej 5, nagrywanie video w 640x480 oczywiście 30 klatek na sek, no i obsługę tv na żywo, DHV czy jak to się tam zwie - nieważne jak się nazywa, wazne żeby było :] wtedy ten telefon będzie IDEALNY, a jest to pierwszy telefon w moim życiu jaki jest bliski do określenia go jako idealny :D

  • 0

    22.  2008-04-04 16:38:48

    getITright: widac, ze nigdy nie uzywales telefonu/terminala z WM na pokladzie... na przyszlosc zanim cos napiszesz, zastanow sie prosze - albo po prostu przejdz sie do dowolnego sklepu i poobcuj z produktem - bo, za przeproszeniem, bzdury piszesz. Co nie znaczy, ze jestem entuzjasta produktow M$ - mogliby zmienic sporo w swoich produktach, ale akurat WM jest naprawde udany.

  • 0

    23. ~Paulinka  2008-04-05 14:59:24  host: publiczny110.sysnet.pl

    PLANET Przede wszystkim serdecznie Ci dziękuję za wyczerpujący komentarz, który naprawdę jest mi bardzo pomocny i rzuca nowe światło na mój dylemat. Na pewno miałabym jeszcze parę pytań ale niestety w tej chwili nie mam czasu. Jakoś odezwę się niebawem. Pozdrawiam :)

  • 0

    24.  2008-04-05 19:48:12

    #23 Paulinka: pytaj smialo. Zboomarkuje sobie ten watek i bede wpadal co jakis czas, wiec na pewno pomoge. Pozdrawiam :)

Dodaj swoją opinię