Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola GLEAM+ na polskim rynku

Motorola GLEAM+ na polskim rynku

Q! 26 Marca 2012 18:01

1 0

motorola gleam+Na polski rynek trafiła najnowsza klapka Motoroli, model GLEAM+. Co znajdziemy w tej muszelce?

Motorola GLEAM+ ma ekran o przekątnej 2,8 cali i rozdzielczości WQVGA (240 x 400 pikseli). Wbudowany aparat ze stałym fokusem wykona zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix, którymi będzie można się podzielić dzięki transmisji danych w technologii GPRS.

Pozostałe możliwości multimedialne telefonu to wejście microUSB oraz JACK 3,5 mm, radio FM z RDS-em, a także moduł Bluetooth. Pamięć wewnętrzną o wielkości 50 MB będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSDHC o wielkości do 16 GB.

Wszystko to, wraz z baterią o pojemności 750 mAh, zamknięte zostanie w obudowie o wymiarach 107 x 52,5 x 13,5 mm i masie 105 gramów.




Sugerowana cena detaliczna telefonu to 399 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1.  2012-03-26 18:17:41

    Zastanawiam się czy sprezentować ten fonik mojej mamie. Jednak po zapoznaniu się ze specyfikacją (a wcześniej z testami na YouTube) nasuwają się pewne pytania... Gdzie chociażby UMTS (nie wspominając już o HSDPA), czyli PODSTAWA w dzisiejszych czasach, a już szczególnie za taką kwotę?! Następna kwestia, to zewnętrzny wyświetlacz. Ja rozumiem, że to ma być taki "dizajnerski gadżet", jednak tarci na tym funkcjonalność. Ten wyświetlacz to jakieś nieporozumienie! Ja potrzebuję takiego, który oprócz np. wielgachnej koperty, pokaże mi również więcej szczegółów, czyli takie podstawowe informacje, jak kto (z jakiego numeru) i kiedy do minie dzwonił i SMS-ował. Czekając na lifting Motoroli GLEAM, miałem nadzieję, że model GLEAM PLUS wprowadzi więcej zmian, na korzyść użytkownika. Duży wyświetlacz, to nie wszystko... Szczególnie, ze jak wiadomo w segmencie porządnych klapek mamy niezła posuchę już od kilku lat, więc każdy nowy model jest bardzo wyczekiwany. Dobrze, że chociaż udało im się usunąć ten paskudny zegar, ze środka wewnętrznego wyświetlacza, którego nie dało się usunąć w poprzedniej wersji GLEAM'a.:-/

  • 3

    2.  2012-03-26 18:20:32

    Tak trudno zrobić klapkę w miarę multimedialną? Teraz jeśli człowiek chce telefon multimedialny, ma do wyboru jedynie dotykowy, który jako urządzenie multimedialne sprawdza się bezproblemowo, ale jako telefon leży i kwiczy...

  • 0

    3. ~  2012-03-26 18:25:22  host: 85.219.163.130

    @2 I jak dotykowy to android bo tylko te w miare tanie są, daltego każdy musi się poprostu na niego zdecydowac, a nie każdy chce, bo to nie jest najlepszy system na tel.

  • 0

    4.  2012-03-26 18:35:26

    @3 telefony na bada OS też są bardzo tanie.

  • 0

    5. ~  2012-03-26 18:41:43  host: 178-37-52-38.adsl.inetia.pl

    Recenzja pierwszego Gleam, telefonu pełnego niedoróbek, zniechęciła mnie, ale czy Gleam+ okaże się lepszy? Jeżeli się przyjrzeć specyfikacji, to telefony Gleam, Gleam+, RAZR2 V8, RAZR2 V9 są niemal identyczne.

  • 0

    6.  2012-03-26 19:04:17

    @5, V8 była kompletnym multimedialnym telefonem opartym o Motorolowego Linuksa, V9 była również bardzo dobra, ale pracowała pod kontrolą p2k - obie wykonane ze szlachetnych materiałów. Gleam i Gleam Plus nie dorastają im do pięt ze swoim biedniutkim softem :).

  • 0

    7. ~a  2012-03-26 19:09:03  host: doc56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5: v9 ma hsdpa a gleamy tylko zwyklego gprs-a.

  • 0

    8. ~BartekGib  2012-03-26 20:51:05  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    Do 3. Poprawka - Android to NAJGORSZY SYSTEM OPERACYJNY.

  • 0

    9. ~piyoter  2012-03-26 22:42:59  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    ciekawe czy znowu trzepną na wyswietlacz nieusuwalny zegarek? bo po co sobie wstawiac jakies własne zdjęcia, jak mozna "cieszyc się" przeuroczym czasomierzem. Kupiłem ten telefon, ale to zupełna porażka... dam dzieciakowi na zarżnięcie...

  • 0

    10.  2012-03-26 23:07:08

    @8, podzielam Twoje zdanie, wieczna beta, coraz bardziej spyware.

  • 0

    11.  2012-03-26 23:31:03

    Bartek, bo nie umiesz go wykorzystać :P

  • 0

    12. ~  2012-03-26 23:47:05  host: z41-03.opera-mini.net

    @8 - widać ze nie widziałeś ME.

  • 0

    13. ~bombel  2012-03-27 00:15:23  host: 178.181.84.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    na rynku jest kilka sztuk nokia/samsung - telefonów do 100zł dla osób 50+ które nie miały wcześniej kontaktu z tel.

  • 0

    15. ~piyoter  2012-03-27 09:36:50  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @8 i @10 - czy ktoś was zmusza do używania androida? Dostaliscie karę od Google za wpisywanie brzydkich wyrazów w ich wyszukiwarce?

  • 0

    16. ~  2012-03-27 10:11:00  host: host86-150-153-185.range86-150.btcentralplus.com

    Tylko iOS

  • 0

    17. ~dee  2012-03-27 13:11:50  host: apn-95-40-181-63.dynamic.gprs.plus.pl

    tylko Nokia

  • -1

    18. ~Lolek  2012-03-27 16:51:08  host: 212.160.172.70

    Matce telefon z HSDPA? Napewno wykorzysta potencjał tego pasma ;p Może tacie kup 4rdzeniowego hłałejka z którego mocy obliczeniowej nawet ty nie bedziesz korzystał...w skrócie...DNO

  • 0

    19.  2012-03-27 17:17:00

    Lolel (18), lolu ja pisze chociażby o zwykłym UMTEsie, pozwalającym na najnormalniejsze połączenia głosowe z wykorzystaniem stacji 3G, lolku. W tańszych konstrukcjach zaimplementowano UMTS nie tylko w paśmie 2100 ale i 900 Mhz. To, że mama to znaczy, że nie może korzystać z internetu? A o telefonie - modemie słyszałeś kiedykolwiek? Lolku. PS Jak mamy uwolnić się od technologi GSM i przestawić płynnie na 3G, skoro wciąż wypuszczane są terminale obsługujące jedynie stary standard.? Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym lolku?

  • 0

    21. ~Regina  2012-08-30 17:00:19  host: d61-231.icpnet.pl

    Witam !Telefon efektowny z wyglądu!Bateria BARDZO słaba,wyczerpuje się już po przeprowadzeniu kilku rozmów.Swój telefon kupiłam 9 lipca 2012(zaznaczam ,że w punkcie-nowy) i od tej pory już dwa razy był w naprawie.Wczoraj właśnie ponownie go odebrałam i pan IKSIŃSKI powiedział,że musieli wyczyścić styki (ciekawe,że po tak krótkim użytkowaniu już się zabrudziły-wyśmiałam Go)Po prostu kupiłam sobie zabawkę,bo do normalnego użytkowania się nie nadaje.Mam nadzieję ,że nie trafi mnie SZLAG jeżeli jeszcze raz będę musiała zanosić go do punktu i znów dadzą mi jakiś zastępczy aparat.Wymiany na inny egzemplarz podobno już nie ma.Pozdrawiam wszystkich użytkowników i serdecznie odradzam kupno tego BUBLA

  • 0

    22. ~kolo  2013-01-10 12:56:53  host: 195.194.86.94

    Telefon raczej nie wart 150zl. Wszyscy ktorzy placa za to wiecej niz 150zl to niestety naiwne osoby. Funkcje tylko podstawowe. Wykonanie i budowa wyglada bardzo biednie. Klawiatura, ktora na zdjeciach produktu wyglada tak efektownie to zwykla gruba folia, ktora sie nasiska zeby wybrac numer etc. Jakosc dzwiekow raczej OK. Wyswietlacz tez OK. Generalnie telefon jest fajny dla osob starszych. Ale ze wzgledu na okropnie wysoka cene odradzam kupowanie tego bardzo slabo wykonanego produktu.

Dodaj swoją opinię