Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola do wideokonferencji

Motorola do wideokonferencji

WitekT 7 Stycznia 2005 16:56

0 0

motorola ojo pvp1000Motorola zaprezentowała wideofon Ojo PVP1000, przeznaczony do prowadzenia wideokonferencji przez Internet.

Urządzenie transmituje obraz o jakości 30 klatek na sekundę. Wykorzystywane kodeki to H.264 dla wideo oraz iLbc dla audio. Ich wydajność jest na tyle duża, że do płynnej wideokonferencji wystarczy łącze o przepustowości 110 kb/s.
Ojo PVP1000 posiada 7-calowy wyświetlacz, umieszczony na 14-calowym ramieniu. Elementem zestawu jest odłączany aparatu telefoniczny – można go używać do połączeń w standardowej sieci, jak i VoIP. Nie zabrakło drobnych, ale przydatnych funkcji, jak np. możliwość dołączania zdjęć do książki kontaktów.

Amerykanie będą mogli korzystać z Ojo już za niecały miesiąc. Cena urządzenia wyniesie 800 dolarów, jednak oprócz kosztów zakupu użytkownicy będą musieli pogodzić się z dodatkowym wydatkiem - comiesięczną opłatą abonamentową, której wysokości jak dotąd nie ujawniono.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-94-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet