Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Devour - czyżby nadchodziło tanie QWERTY z Androidem?

Motorola Devour - czyżby nadchodziło tanie QWERTY z Androidem?

Q! 5 Lutego 2010 15:53

0 0

Motorola poinformowała, że jej kolejny telefon pracujący pod kontrolą systemu Android - model Calgary - zmienia swoją nazwę na Devour. Jego premiera ma nastąpić jeszcze w I kwartale. Uboższy brat Motoroli Droid / Milestone również wyposażony jest w klawiaturę QWERTY, a jego poważnym atutem okazać może się cena.

motorola devour motorola devour

Motorola Devour będzie pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 1.6. Zostanie on przystrojony w firmową nakładkę systemową o nazwie MOTOBLUR, która zaoferuje nie tylko dodatkowe funkcje, ale pozwoli również na znacznie większą personalizację telefonu niż w przypadku standardowej wersji systemu.

Devour zaoferuje ekran pojemnościowy o przekątnej 3,1 cala i rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli), wykonany w technologii pojemnościowej. Za wprowadzanie danych odpowiadać będzie wysuwana spod ekranu sprzętowa klawiatura QWERTY. Wbudowany aparat fotograficzny pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3 Mpix i nie będzie obsługiwać funkcji autofokus.

Na pokładzie, oprócz modułu WiFi do połączenia z siecią, obecny będzie również AGPS, który zagubionym wskaże drogą. Łączność z innymi urządzeniami możliwa będzie poprzez interfejs Bluetooth. Podwójny mikrofon ma zagwarantować jeszcze lepszą jakość prowadzonych rozmów, natomiast gniazdo JACK 3,5 - możliwość podpięcia dowolnego zestawu słuchawkowego.




Wbudowana przeglądarka HTML ma mieć możliwość obsługi środowiska Flash w wersji Light. Dedykowana aplikacja ma pozwolić na podgląd plików biurowych, które będzie można zapisać na znajdującej się w zestawie karcie pamięci microSD o pojemności 8 GB.

Telefon będzie przystosowany do natywnej obsługi nie tylko sieci społecznościowych (Facebook, MySpace oraz Twitter), ale także poczty Gmail. Wszystkie dane z nich pochodzące, a także wiadomości tekstowe, multimedialne, wrażliwe dane czy niektóre ustawienia systemowe mają być automatycznie zapisywane na zdalnym serwerze MOTOBLUR.

Telefon zasilany będzie energią pochodzącą z ogniwa o pojemności 1400 mAh. Wszystko to zostanie zamknięte w obudowie o wymiarach 115,5 x 61 x 15,4 m i niemałej wadze wynoszącej 180 gramów.

Telefon dostępny będzie jeszcze w I kwartale w sieci Verizon.

Źródło tekstu: motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~hasz  2010-02-05 16:12:22  host: 088156055168.olsztyn.vectranet.pl

    tylko po co tu ten android 1.6

  • 1

    2. ~Staszek  2010-02-05 16:41:27  host: apn-77-112-17-78.dynamic.gprs.plus.pl

    Faktycznie! Jakaś przejściowa wersja, kwetsia licencji..? Zazwyczaj powinno dać się podnieść do wyższej wersji... Zobaczymy co to ma znaczyć. Sam fonik wygląda na łakomy kąsek :)

  • 0

    3. ~Zbyt  2010-02-05 16:46:43  host: 14.179.wmc.com.pl

    Fajny telefon. Podoba mi się ;) Ale gdzie cena? Przynajmniej przypuszczalna -.- piszą, że jego wielkim atutem będzie cena,natomiast jaka ona będzie to już nie raczyli napisać.

  • 0

    4. ~bodo  2010-02-05 16:49:25  host: 194.246.124.200

    tel jest niezły ale małe klawisze wygodniejszy sie wydaje backflip

  • 0

    5. ~  2010-02-05 16:49:35  host: 109.243.254.217

    Dokładnie, jakiej ceny można się spodziewać?

  • 0

    6. ~bodo  2010-02-05 16:53:37  host: 194.246.124.200

    Q wiesz może jaka będzie cena ??

  • 0

    7. ~  2010-02-05 17:03:37  host: chello089076121120.chello.pl

    Oby cena tego modelu wynosiła 800 zł :)

  • 0

    8.  2010-02-05 17:30:16

    Ale wieloryb z tej Motki. Specjalny plecak do jej noszenia tez bedzie w zestawie?

  • 0

    9. ~  2010-02-05 18:04:00  host: sala14.pjwstk.edu.pl

    a jaki CPU?

  • 0

    10. ~seba  2010-02-05 18:48:40  host: host-89-229-152-85.plock.mm.pl

    troszke przypomina sidekicka :) ale bardzo fajny telefonik ciekawe kiedy w polsce oficjalnie :> 2011?

  • 0

    11.  2010-02-05 19:03:28

    Devour zaoferuje ekran pojemnościowy o przekątnej 3,1 cala i rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli), wykonany w technologii pojemnościowej. Troche za duzo o pojemnisciowym eranie. Wystarczy raz powiedzieć. Do poprawki!

  • 0

    13. ~  2010-02-05 20:13:20  host: xdsl-7362.walbrzych.dialog.net.pl

    W ostatnim zdaniu: ,,okazać może się cena''.Nie lepiej byŁo by ,,może okazać się cena''

  • 0

    14. ~  2010-02-05 23:05:38  host: host-76.54.pxs.pl

    @4: zdecydowanie racja, backflip zapowiada się ciekawiej, choć Devour złym telefonem wcale nie będzie..

  • 0

    15. ~  2010-02-05 23:15:33  host: public9256.cdma.centertel.pl

    motorola sie obudzila i atakuje konkurencje :)

  • 0

    16. ~eMb  2010-02-06 07:18:05  host: chello089076201021.chello.pl

    A ja sie pytam po cholere wszedzie laduja te twittery i facebooki? Jeden producent wsadzil i zaraz wszyscy malpuja. Nie, nie mam 200 lat, uzywam Facebooka, ale po co jeszcze do telefonu to ladowac DOMYSLNIE. Niech zrobia opcjonalny widget, a nie zasmiecaja mi tym telefon.

  • 0

    17.  2010-02-06 12:57:07

    Przeciez jest Dext fajniejszy i napewno cenowo podobny do Calgary. Jesli Verizon to i tak telefon dla trzeciego swiata z cdma. Do nas i tak nie trafi skoro nie ma dexta i milestone jeszcze

  • 0

    18. ~rappy  2010-02-08 16:25:54  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    Genialna nazwa :D "Pożeracz" :D

Dodaj swoją opinię