Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola będzie liderem w sprzedaży urządzeń z Androidem?

Motorola będzie liderem w sprzedaży urządzeń z Androidem?

Q! 5 Lutego 2010 13:45

0 0

Jeszcze w tym roku Motorola ma stać się liderem jeśli chodzi o sprzedaż telefonów z systemem Google Android na pokładzie. Tak przynajmniej wynika z analiz, których dokonał serwis DigiTimes.

Według serwisu już niewiele brakuje do tego, aby Motorola stała się światowym liderem w sprzedaży telefonów z Androidem i wyprzedziła w tej materii HTC. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku, pod koniec którego udział Motoroli w tym segmencie rynku ma osiągnąć poziom 34,7%, natomiast jej rywala - 31,9%.




W 2009 roku HTC sprzedał 6 mln urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android, co dało mu udział w światowym rynku na poziomie 64,5%. Co ciekawe, w tym samym czasie Motorola sprzedała 2 mln telefonów z systemem od Google, co udało jej się osiągnąć zaledwie w trzy miesiące i tylko dzięki modelowi Droid/MILESTONE.

W tym roku Motorola zamierza wprowadzić na rynek jeszcze 7 urządzeń z Androidem. Całe portfolio producenta powiększy się natomiast o 30 nowych modeli, które ujrzą światło dzienne jeszcze przed końcem 2010 roku - wynika z informacji podanych przez źródła branżowe.

Źródło tekstu: digitimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2010-02-05 14:36:56

    Min 4,3 cala, wsparcie dla divx/xvid. Mocny procek i ekran amoled... i zapominam o htc...

  • 0

    2. ~##$$##  2010-02-05 14:41:41  host: 194.246.124.200

    motorola może wreście pokaże jaki ma potencjał :) mam v9 zaje#### telefon

  • 0

    3. ~  2010-02-05 14:44:31  host: v13-07.opera-mini.net

    Ciezko bedzie mnie namowic na telefon od Motorolli. rcicho

  • 0

    4. ~  2010-02-05 15:35:32  host: chello089076121120.chello.pl

    Nie mam zaufania do tej marki :/

  • 0

    5. ~  2010-02-05 15:42:59  host: 194.246.124.200

    4. to może powiedz dlaczego i ile telefonów motoroli miałeś :P

  • 0

    6. ~Tommy-Ka  2010-02-05 15:44:49  host: host-89-228-214-253.kalisz.mm.pl

    Mam ROKR E8, to już moja trzecia Motorola, działa jak zawsze bez najmniejszych problemów (poprzednie to V600 i SLVR L7). Gdyby tylko Droid był tańszy... no, ale skoro Motorola ma wypuścić w tym roku 30 telefonów to może znajdzie się jakiś ciekawy, który wejdzie akurat na nasz rynek... :>

  • 0

    7.  2010-02-05 15:54:17

    motorola +34%, HTC -31%, znaczy rynek androida o 5 p.p. tylko się zwiększył? kiepsko

  • 0

    8. ~  2010-02-05 16:49:56  host: chello089076121120.chello.pl

    5. Miałem jeden model W375. Totalny szajs :/

  • 0

    9. ~  2010-02-05 16:58:26  host: 195.205.60.148

    A ja mialem SE j220 i Nokie 1100 i te telefony to dopiero szajs przy nich motorola jest o 100 lat do przodu.

  • 0

    10. ~JAREK  2010-02-05 17:59:45  host: chello089079040041.chello.pl

    ej co jest z tą MOtorollą, tak chwalą ją wszyscy, itp a ja nie znam ani 1 osoby która ma telefon tej marki, kiedyś może były te Vki , a teraz... PORAŻKA, jak oni chcą HTC dogonić? jak w PL zero reklamy tych telefonów

  • 0

    11. ~  2010-02-05 18:22:15  host: 195.205.60.148

    A co maja reklamowac jak jeszcze ani dext ani droid nie sa dostepne na naszym rynku.

  • 0

    12. ~jarek  2010-02-05 20:24:20  host: nat-1.autocom.pl

    no i co 2 telefonami chcą zdobyć cały rynek?

  • 0

    13. ~  2010-02-05 21:25:31  host: 195.205.60.148

    "Całe portfolio producenta powiększy się natomiast o 30 nowych modeli" czytanie ze zrozumieniem sie klania.

  • -1

    14. ~PLANET  2010-02-05 22:13:56  host: apn-77-112-230-212.dynamic.gprs.plus.pl

    Milestone i Droid zalatwily sprawe. Jak tak dalej pojdzie, to faktycznie moze sie zaczac robic ciekawie w kwestii konkurencji z HTC na rynku Androida jesli chodzi o topowe miejsce. Czlowieku spod #2: kiedys to jechali na zalosnie oklepanych V-kach do zzygu i na sile lansujac beznadziejne menu, slabiutkie baterie i nieergonomiczne sterowanie. Wiec uspokuj sie, fanboyu :>

Dodaj swoją opinię