Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Backflip / Enzo - jeszcze jeden pomysł na rozkładany telefon

Motorola Backflip / Enzo - jeszcze jeden pomysł na rozkładany telefon

LuiN 17 Grudnia 2009 16:06

0 0

motorola enzo backflip mb300Motorola Backflip / Enzo (MB300) to pierwszy smartfon z Androidem, który trafi do amerykańskiej sieci AT&T - donoszą zagraniczne media. Urządzenie oferuje dość niecodzienny sposób otwierania obudowy dla dostania się do klawiatury QWERTY. Wystarczy powiedzieć, że pięciomegapikselowy aparat fotograficzny telefonu umieszczono tuż przy przycisku Alt, by zaczęło się robić ciekawie.

Telefon ma na pokładzie procesor Qualcomm MSM7201A taktowany zegarem 528 MHz, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM, WiFi, GPS, łączność 3G i 3,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli). Co dziwne, całym tym sprzętem zarządzać ma dość stary już system operacyjny Google Android w wersji 1.5.

Operator przygotował dla swoich klientów szereg usług towarzyszących, takich jak AT&T Navigator, AT&T Music, AT&T Mobile App store i Yahoo! Search.

motorola enzo backflip mb300 motorola enzo backflip mb300 motorola enzo backflip mb300 motorola enzo backflip mb300




Największą ciekawostką jest sposób otwierania obudowy w razie potrzeby skorzystania ze sprzętowej klawiatury QWERTY. Przyciski standardowo znajdują się z tyłu telefonu. Mamy więc telefon z klapką, po którego otworzeniu okazuje się, że w środku klawiatury i ekranu nie ma, bo umieszczono je na zewnątrz.

Spodziewany termin premiery telefonu to pierwsze miesiące 2010 roku.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
  • 0

    1. ~Patryk  2009-12-17 16:36:10  host: 14.179.wmc.com.pl

    Bardzo podobny do iPhone. Czarny "materiał" plus ramka dookoła.. Czy Ci designerzy nie mogą wymyślić czegoś nowego?

  • 0

    2. ~hajla  2009-12-17 17:12:23  host: bajabongo.ds.pg.gda.pl

    ale okropny telefon, nic dziwnego ze na calym swiecie spada zainteresowanie motorola (zobaczcie na google trends haslo motorola)

  • 0

    3.  2009-12-17 18:37:39

    Niepraktyczne - jak nie polozyc, to cos sie zdziera. Na ekranie - ekran sie zaraz porysuje, na tyle - wytra sie literki z klawiatury...

  • 0

    4. ~dj_paulus  2009-12-17 18:45:34  host: public27756.xdsl.centertel.pl

    wreście motorola wzięła się do roboty... tylko szkoda że na rynek europejski coś mało tych motoroli...:( mam nadzieje że się to zmieni.

  • 0

    5.  2009-12-17 21:58:58

    Motorola cały czas pracuje. Proszę zobaczyć ofertę na rynku USA. Tylko do nas nie dociera. A szkoda. :(

  • 0

    6.  2009-12-17 22:18:49

    Nigdy nie miałem żadnego telefonu od motoroli, chociaż z kilkoma miałem styczność. Mam nadzieję że się odbudują, szkoda by było takiego kawałka historii telekomunikacji. W tych czasach ciągle trzeba biec do przodu, zatrzymywane się nawet na krótką chwilę może zadecydować o końcu nawet wielkiego giganta.

  • 0

    7. ~  2009-12-17 22:30:37  host: 78.133.210.185

    @ms93... chyba nie miales telefonow tej firmy... mam dotykowke ich produkcji i ... uwierz mi.. ciezko ja porysowac :]

  • 0

    8. ~GG  2009-12-18 09:46:18  host: 188.33.101.41

    O gustach nie będę mówił bo te są różne. Ale ciekawe czy androida będzie się dało zaktualizować do najnowszej wersji? A tak ogólnie do motoroli zraża mnie bateria bo raczej nie są wytrzymałe.

Dodaj swoją opinię