Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola Atrix HD - RAZR na sterydach

Motorola Atrix HD - RAZR na sterydach

LuiN 5 Lipca 2012 08:33

0 0

motorola atrix hd Bez hucznej zapowiedzi, ukradkiem na amerykańskiej stronie Motoroli pojawił się model Atrix HD. Smukły telefon oferuje łączność LTE, wciśnięty w "ubranka" Motoroli RAZR.

Telefon ma 4,-5 calowy ekran LCD o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli) z funkcją ColorBoost, 2-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, przednią kamerkę 1,3 Mpix i tylny aparat 8 Mpix, zdolny rejestrować filmy jakości FullHD.

Podobnie jak w Motoroli RAZR, przód telefonu chroni szkło Gorilla Glass, a tył kewlarowa powłoka. Moduł łączności HSPA+ pobiera dane z maksymalną prędkością 21,1 Mb/s, a do tego mamy jeszcze LTE. Całość zmieściła się w obudowie o wymiarach 69,9 x 133,5 x 8,4 mm i masie 140 gramów, wraz z baterią o pojemności 1780 mAh.




Z racji sprzedaży w USA, do telefonu trafił prawdopodobnie bardzo wydajny procesor Qualcomm MSM8960 Snapdragon z dwoma rdzeniami Krait, który radzi sobie z tamtejszym LTE 700 MHz.

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 3

    1.  2012-07-05 09:18:55

    Nie no masakra!! już nie długo mojego laptopa wyprzedzi w procku i ramie :D

  • 4

    2.  2012-07-05 09:19:09

    A co to bedzie za 5 lat ????

  • 1

    5.  2012-07-05 09:47:34

    @3 wiesz co to jest nanotechnologia? :D to technika tworzenia skomplikowanych struktur wielkości atomów i cząsteczek :D nijak ma się to do tego telefonu...

  • 0

    6. ~gałczyński  2012-07-05 09:52:13  host: aaoh156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie bój sie ,polska na szczescie jest o 10 lat do tyłu w stosunku do innych ,wiec bedziemy sie cieszyc 10 lat dłuzej "normalnymi telefonami" :D

  • 1

    7.  2012-07-05 09:57:08

    5. - sądzę, ze cżłowiekowi nie chodziło o szybkę do telefonu a o miniaturyzację spowodowaną łaśnie stosowaniem nanotechnologii np. w perocesie produkcji np. procesorów - nie sądzisz? Jeśli teraz w technologii kilku nanometrów robi się procesory, to już oznacza, że - o ile pamiętam ze studiów - w przypadku krzemu mówimy o "odległościach" ok. 10 atomów/nanometr ;-)

  • 1

    8. ~afro  2012-07-05 09:57:11  host: 81-210-17-2.ip.netia.com.pl

    @5 Procesor wykonany w technologii 28nm to nie nanotechnologia?

  • 1

    9. ~tom  2012-07-05 10:00:25  host: dnk83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bateria taka sama jak w razr, szkoda że nie jak w razr maxx, przy większym ekranie i innych "bajerach" nie wróży to dobrze. Razr wygrywa pod względem designu, szkoda że motorola odeszła w tym atrixie od kantów, na rzecz obłości.

  • 0

    10. ~spy  2012-07-05 10:00:56  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    @5 Nanotechnologia to są np.układy scalone wykonywane w bardzo małych rozmiarach więc jest w błędzie :p

  • 0

    11. ~jol  2012-07-05 10:14:57  host: iak142.internetdsl.tpnet.pl

    i po ten ekran 4,5 jak "przyciski" sa przeniesione z obudowy na LCD? znowu nas w *** robia...

  • 0

    12. ~twa  2012-07-05 10:25:46  host: 89-70-236-22.dynamic.chello.pl

    Do gałczyńskiego. No może niekoniecznie jest tak jak uważasz. Motorola jest u nas od kilkunastu lat. Jak bedzie potrzeba cóż za problem sprowadzić i ten model, czy jego zmodernizowane odmiany ? Co do LTE, to już od dawna działa w CP, w Plusie natomiast od kilku miesięcu. Czy LTE potrzebny w komórce ? To już oddzielna kwestia

  • 0

    14.  2012-07-05 10:54:28

    @1, 2 - układ tegra3, który jest już dość powszechnie stosowany, jest układem 4 rdzeniowym. Dzisiaj przeczytałem też, że niedługo ruszy produkcja procesorów Cortex A-9 o taktowaniu rdzenia 3GHz. Chyba coś przegapiłeś ;)

  • 0

    16. ~  2012-07-05 11:20:05  host: public-gprs253741.centertel.pl

    @14 g! wiesz 2-rdzeniowy snapdragon na kraicie łyka 4(a właściwie 5)-rdzeniową tegrę. Nie podniecaj się tak liczbą rdzeni, czy częstotliwością, bo ich korelacja z wydajnością nie jest oczywista.

  • 0

    18.  2012-07-05 12:01:46

    @1 Nie wiem, czy np. taki SGSIII lub HOX już nie przebił mojego komputera, gdzie mam 3GB RAM i dwurdzeniowy procesor i3(2,93 GHz)- jeżeli nie przebiły, to zapewne za parę miesięcy to uczynią :) Ale laptopa mojej siostry to już na pewno dawno zjadły te telefony na śniadanie. Z tego co pamiętam, to ma tam 512 MB RAMu, a procesor chyba 1.5 GHz :D

  • 0

    19.  2012-07-05 15:07:40

    @7 @10 cholepcia spałem jeszcze jak to pisałem, miałem w głowie cały czas widok nano rurek czy nano robotów :D :D moja wina xD

  • 0

    20.  2012-07-05 15:16:05

    @18 mylisz się to są tylko liczby, to tak jak porównywanie jakiegoś core2 1.4Ghz w laptopie i takiego samego odpowiednika w normalnym komputerze. Układy w laptopach są mniej wydajne niż w normalnym PC(bo w nich stawia się na oszczędność energii), dla przykładu zrób jakąś skomplikowaną animacje 3D na pc i laptopie i porównaj szybkość renderingu. No a szybkość RAM, HDD również jest o wiele lepsza. A mimo to, że np telefon ma 4 rdzenie jakieś fajne GPU to i tak te liczby nijak się mają do mocy, tu wszystko zależy od technologii(ARM a normalne procesory) i przede wszystkim o optymalizacje, jeśli system/aplikacja jest kiepsko zrobiona to nawet na 6 rdzeniach i 2GB RAM będzie ci źle działać.

  • 0

    21. ~jureks  2012-07-06 09:01:32  host: 193-106-245-140.noc.fibertech.net.pl

    procek i pamięć pobiła już mojego Lenovo ech

  • 0

    22. ~Awek  2012-07-10 04:10:49  host: 195.8.126.124.broad.bjtelecom.net

    Czy to jest to samo co Razr V inaczej Motorola MT887?

Dodaj swoją opinię