Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Monitorowanie funkcji życiowych na odległość

Monitorowanie funkcji życiowych na odległość

WitekT 19 Kwietnia 2005 13:14

0 0

Alcatel dostarcza do Centro Servizi Montedomini i San Silvestro technologie telekomunikacyjne, które staną się podstawą dla rozwiązań tele-medycyny, służących do świadczenia zdalnej opieki medycznej i monitoringu osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych mieszkających w rejonie Florencji we Włoszech.

Od 1992 roku, pracownicy Centro Servizi kontaktowali się z około 400 osobami w ciągu roku, dzwoniąc regularnie do pacjentów i telefonicznie dopytując się o stan ich zdrowia. Nowe rozwiązanie umożliwia znacznie lepszą interakcję z pacjentami, dzięki możliwości zestawiania wideopołączeń z wykorzystaniem szybkich łączy ADSL. Będą w nich mogli uczestniczyć również krewni i specjaliści spoza ośrodka, co przełoży się na lepszą opiekę medyczną i obniżenie kosztów wynajęcia osób do opieki nad chorym w domu bądź hospitalizacji. Do stałej sieci monitoringu może zostać podłączonych do 2500 pacjentów.

Alcatel jest odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań wideo call center, instalację i integrację urządzeń u pacjenta, przekazanie sprzętu, testy u użytkownika i zarządzanie projektem.

U pacjentów są instalowane tzw. przystawki telewizyjne (ang. set top box - STB). Po podłączeniu STB do odbiornika telewizyjnego i kamery internetowej, pacjent może korzystać z wideopołączeń, a współpraca z urządzeniami elektromedycznymi, pozwala dodatkowo na monitorowanie jego podstawowych funkcji życiowych: tętna, oddechu czy temperatury ciała. Czujniki zostały ustawione w ten sposób, aby automatycznie reagować na wszelkie nieregularności i przekroczenia wartości alarmowych. STB następnie zbiera te sygnały i przesyła przez sieć szerokopasmową do call center, gdzie dyżurny lekarz może natychmiast podjąć niezbędne działania. W sytuacji alarmowej, pacjent może bezzwłocznie skontaktować się z call center, dostarczyć niezbędnych informacji w sposób znacznie bardziej precyzyjny niż w przypadku tradycyjnej rozmowy telefonicznej, a jednocześnie być cały czas monitorowanym - tego rodzaju możliwości wcześniej nie było.

Pacjenci będą się czuli wygodniej i znacznie bezpieczniej, gdyż bez opuszczania domu otrzymają opiekę, jakiej oczekują - powiedział prezes zarządu Centro Servizi Montedomini e San Silvestro - Fabio Focardi.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-136-57.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet