Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Monitorowanie funkcji życiowych na odległość

Monitorowanie funkcji życiowych na odległość

WitekT 19 Kwietnia 2005 13:14

0 0

Alcatel dostarcza do Centro Servizi Montedomini i San Silvestro technologie telekomunikacyjne, które staną się podstawą dla rozwiązań tele-medycyny, służących do świadczenia zdalnej opieki medycznej i monitoringu osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych mieszkających w rejonie Florencji we Włoszech.

Od 1992 roku, pracownicy Centro Servizi kontaktowali się z około 400 osobami w ciągu roku, dzwoniąc regularnie do pacjentów i telefonicznie dopytując się o stan ich zdrowia. Nowe rozwiązanie umożliwia znacznie lepszą interakcję z pacjentami, dzięki możliwości zestawiania wideopołączeń z wykorzystaniem szybkich łączy ADSL. Będą w nich mogli uczestniczyć również krewni i specjaliści spoza ośrodka, co przełoży się na lepszą opiekę medyczną i obniżenie kosztów wynajęcia osób do opieki nad chorym w domu bądź hospitalizacji. Do stałej sieci monitoringu może zostać podłączonych do 2500 pacjentów.

Alcatel jest odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań wideo call center, instalację i integrację urządzeń u pacjenta, przekazanie sprzętu, testy u użytkownika i zarządzanie projektem.
U pacjentów są instalowane tzw. przystawki telewizyjne (ang. set top box - STB). Po podłączeniu STB do odbiornika telewizyjnego i kamery internetowej, pacjent może korzystać z wideopołączeń, a współpraca z urządzeniami elektromedycznymi, pozwala dodatkowo na monitorowanie jego podstawowych funkcji życiowych: tętna, oddechu czy temperatury ciała. Czujniki zostały ustawione w ten sposób, aby automatycznie reagować na wszelkie nieregularności i przekroczenia wartości alarmowych. STB następnie zbiera te sygnały i przesyła przez sieć szerokopasmową do call center, gdzie dyżurny lekarz może natychmiast podjąć niezbędne działania. W sytuacji alarmowej, pacjent może bezzwłocznie skontaktować się z call center, dostarczyć niezbędnych informacji w sposób znacznie bardziej precyzyjny niż w przypadku tradycyjnej rozmowy telefonicznej, a jednocześnie być cały czas monitorowanym - tego rodzaju możliwości wcześniej nie było.

Pacjenci będą się czuli wygodniej i znacznie bezpieczniej, gdyż bez opuszczania domu otrzymają opiekę, jakiej oczekują - powiedział prezes zarządu Centro Servizi Montedomini e San Silvestro - Fabio Focardi.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet