Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MON przygląda się ostatnim awariom operatorów

MON przygląda się ostatnim awariom operatorów

LuiN 12 Lipca 2016 07:38

14 2

Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz poinformował, że jedna z ostatnich awarii Orange i Netii wydaje się działaniem celowym i trwa postępowanie w tej sprawie.



Minister nie chciał przy tym jednoznacznie wskazać o którą z awarii chodzi, tłumacząc, że postępowanie nadal trwa. Problemy operatorów zbiegły się ze szczytem NATO, co zwiększyło czujność Ministerstwa.




Jak zapewnił Antoni Macierewicz, pomimo trudności operatorów, bezpieczeństwo szczytu NATO zostało zachowane dzięki zapasowym systemom łączności.

Zobacz: [Aktualizacja] Awaria w Orange
Zobacz: Netia o niedostępności strony oraz o danych osobowych klientów

Źródło tekstu: TVP Info     

Dodaj do:

Tagi: antoni macierewicz | mon

w sumie: 70
  • 1

    65. ~chestrr23  2016-07-12 10:51:50  host: user-94-254-193-70.play-internet.pl

    @58 wlo , przeczytaj jeszcze raz tytul tego artykulu, to zrozumiesz dlaczego napisałem MON, a nie minister;). Mozesz mnie nazywac smiesznym czy wytykac mi ze jestem nowy na tym forum, twoje prawo, jesli przez to poczujesz sie lepiej- ja wymienilem media obu stron zeby nie byc stronniczy ale widze ze nawet to cię boli.

  • -1

    66.  2016-07-12 10:52:52

    65 - a co robi MON? No weź przestań...

  • -1

    67.  2016-07-12 10:59:22

    Pragmatyk - no popatrz... Ja też jestem za bezwzględnym(!) ściąganiem podatków.

  • 3

    68. ~  2016-07-12 11:00:36  host: apn-31-0-70-176.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja na prawdę nie wiem o co ta kłótnia tutaj. Bardzo dobrze, że ktoś się interesuje tym, czy agenci obcego wywiadu nie dokonują ataków hakerskich na system telekomunikacyjny własnego kraju. Możliwości ataków są na prawdę nieograniczone a haos jaki z tego wynika jest gigantyczny.

  • 1

    69.  2016-07-12 11:02:05

    Dzisiaj rano wioząc żonę do pracy w radiu mówili o miliardach długów np. alimenciarzy, za których państwo płaci i z których podobno państwo nie może ługów ściągnąć... Jeśli nie mają pracy, znaczy nie mają co robić. A wystarczy do przymusowej roboty przy zamiataniu chodników i ulic zagnać cwaniaków...

  • 1

    70.  2016-07-12 11:03:13

    68 - dlatego ja osobiście czekam na wynik postępowania MON. I mam nadzieję, że szef resortu mnie i innych obywateli o tym poinformuje.

  • 1

    72. ~chestrr23  2016-07-12 11:14:20  host: user-94-254-160-147.play-internet.pl

    @66 Dlatego caly czas powtarzam od pierwszego postu- to nie MON-u,a operatotom powinno zalezec na wyjasnieniu tych awarii. Ale akurat zbieglo sie to z tym calym szczytem i powstaly rozne spekulacje na ten temat. Niestety watek polityczny tej sprawie nie pomaga, a operatorzy pewnie nie bedą chcieli tego wyjasnic i tyle

  • -1

    73. ~Piotrek  2016-07-12 11:15:44  host: apn-37-248-46-105.dynamic.gprs.plus.pl

    @ wlo a nie uważasz że szukanie wszędzie agentów obcych służb jest chore?? Katastrofy lotnicze się zdarzają tak samo jak awarie sprzętu komputerowego czy łączy światłowodowych ale szukanie tam wszędzie na sile małej rączki która atakuje lub wytwarza sztuczną mgłę jest chore :-( Służby powinny to sprawdzić "po cichu" i dopiero jak jest pewność że "ktoś obcy przy tym majstrował" wtedy news do mediów a nie odwrotnie... Sieje się tylko stek podejrzeń o obcych którzy są wszędzie dobrze że chociaż kręgi w zbożu się skończyły ....

  • 1

    74.  2016-07-12 11:17:23

    72 - nie rozumiem.. Przecież to jest mowa o tym, że to minister obrony narodowej przejął się bezpieczeństwem - czyżby tylko operatorów?
    Spekulacje? Wywołane przez operatorów pewnie? Czy może jednak przez ministra Macierewicza?

  • 2

    78. ~  2016-07-12 11:41:03  host: 89-64-27-138.dynamic.chello.pl

    Bardzo dobrze ze chcą sprawę wyjaśniać skoro mają podejrzenia. Pamiętajmy ze służby nie muszą a nawet nie mogą zdradzać szczegółów ani informacji jakie posiadają. Podobnie może być z wynikiem tych działań, nakłada się klauzule tajności i wiedzą o tym osoby wyłącznie osoby posiadające poświadczenie bezpieczeństwa które w tym temacie działały .
    Może to zbieg okoliczności ale pamiętajmy ze to właśnie Orange wygrał przetarg na obsługę kilkudziesięciu tysięcy kart sim użytkowanych przez administrację państwową.
    Widzę że niektórzy mają z każdego tematu powod do żartów bo ich problem nie dotyczy. Gratuluję dobrego samopoczucia.

  • -5

    79. ~~~~  2016-07-12 11:55:30  host: eee82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świadome działanie służb bezpieczeństwa. Mające na celu przestraszenie nas, że niby nato jest potrzebne, bo mamy wrogów. Haha nato samo sobie ich tworzy.

  • 3

    80. ~  2016-07-12 12:09:11  host: 89-64-27-138.dynamic.chello.pl

    79, ty zapewne uważasz że cały świat się kocha, nie ma wywiadu gospodarczego, działań wywiadowczych innych służb i w zasadzie można zlikwidować armie?
    Dobrze ze nic od ciebie nie zależy i zależeć nie bedzie. Żyj w swoim świecie dalej

  • -1

    81. ~~~~  2016-07-12 12:16:20  host: eee82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @80 Kolego odróżniaj fikcję od prawdy. Nie mówię, że nie ma wojen, szpiegów. Ale to zagranie u nas to false flag i to kiepskie.

  • -1

    82.  2016-07-12 12:23:54

    Rozbiorcy Polski wszystko opchnęli za 1zł i teraz państwo zbiera owoce
    http://tlp.is/aio

  • 1

    87.  2016-07-12 13:43:08

    78 - szkoda, ze nie nałożyli klauzuli tajności na te awarie... Wówczas by afery nie było, bo nikt by o awariach nie wiedział. Wyobraź sobie jak by miło było bez awarii ;-D

  • 2

    88. ~Fokus  2016-07-12 14:43:03  host: n30-06-04.opera-mini.net

    Minister Obrony Narodowej ma sprawdzać kwestie awarii sieci telekomunikacyjnych??! To już nie bedzie UKE, ABW, Prokuratury, Policji, czy też służb technicznych operatora??! Wojsko ma być teraz "bliżej obywateli", jak w czasie stanu wojennego??!
    No w sumie macierewicz nawet podobny do jaruzelskiego ;-)

  • -1

    89. ~  2016-07-12 18:11:50  host: 89-64-27-138.dynamic.chello.pl

    81, widzę że wiesz wszystko więc zgłoś się do MON i powiedz jak było dokladnie. Może nagrodę jeszcze ci dadzą

  • 1

    90. ~elf  2016-07-12 20:02:37  host: cbn109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie chodzi o żaden szczyt bezpośrednio, Obama to pewnie dzwoni sobie przez telefon satelitarny odpowiednio zaszyfrowany. Energetyka, wodociągi, banki, transport korzystają z rozwiązań m2m. Korzystają z sieci naszych operatorów. Badanie MON jest więc właściwe. Niestety jest tam Macierewicz który potrafił zapraszać już "ekspertów" badających daną sprawę za pomocą wybuchania przegotowanych parówek. Nie czuję się więc bezpiecznie.

  • 1

    91.  2016-07-13 12:22:10

    Myliłem się, że można rozmawiać na argumenty z tymi Witkami (czy kto tam kasuje). Nie wiedziałem, że jesteście od pisiorów.

  • 0

    92.  2016-07-14 17:44:09

    No i co tam się w śledztwie dzieje?

Dodaj swoją opinię