Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Moja droga Nokio

Moja droga Nokio

LuiN 28 Listopada 2008 09:12

0 0

nokia 5800 Pierwsza Nokia pracująca pod kontrolą dotykowej, piątej edycji Symbiana S60 - Nokia 5800 XpressMusic - trafiła właśnie do sprzedaży. Choć Nokia obiecywała cenę na poziomie 279 euro netto, aktualnie ceny telefonu nie schodzą poniżej 700 euro. Czy warto wydać tak dużo za w sumie nie pierwszy "dotyk" Nokii?

Nokia przed laty próbowała sił na rynku telefonów z dotykowymi ekranami - wszelkie próby zakończyły się jednak fiaskiem. Teraz wraca z telefonem w którym ponownie zrezygnowała ze sprzętowej klawiatury na rzecz 3,2-calowego ekranu dotykowego o dość egzotycznej rozdzielczości 640 x 360 pikseli.

Nowy telefon Nokii nie oferuje praktycznie żadnych nowych funkcji, których nie można spotkać u konkurencji. Przesuwany co chwila termin premiery również nie przyczynił się do poprawy ospałego wizerunku producenta. Nokia postanowiła jednak nas zaskoczyć - obiecywała, że telefon będzie sprzedawany w cenie 279 euro netto. Na obietnicach sprawa się jednak skończyła.




Cena telefonu w sklepach internetowych nie spada poniżej 700 euro... Przyczyny są dwie: gorączka świąteczna i pakiet dodatkowych usług Nokii dołączony do telefonu. Telefon dostępny jest obecnie w Finlandii, Hiszpanii, Indiach, Rosji, Hongkongu i na Tajwanie. Na rynki reszty świata trafi dopiero po świętach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~AK  2008-11-28 09:15:01  host: merkury.jarsat.pl

    Czas Noki jako lidera i firmy dostarczajacej dobrej jakosci telefony powoli sie kończy - tygrys azjatycji nie spi :)

  • 0

    2.  2008-11-28 09:24:58

    A ja zauważyłem ciekawą tendencję. Coraz więcej ludzi "dostrzega" HTC. Nawet niekoniecznie są to fanatycy telekomunikacyjni, co zwykli użytkownicy, chcący konkretnych funkcji w telefonie. To, że nie mają pojęcia, że MDA/SPV/QTEK to HTC, to już inna sprawa ;-)

  • 0

    3. ~derek  2008-11-28 09:28:05  host: dlb160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak na razie przeszkoda dla szeroko pojetego HTC jest cena tych telefonow

  • 0

    4.  2008-11-28 09:32:06

    czyli w przeliczeniu 2400 zł albo 600 funtów jak dla mnie-oj sporo sporo mimo że to nowość...

  • 0

    5.  2008-11-28 09:32:32

    Za pół roku pewnie ceny będą do zaakceptowania bo teraz 700 euro to jednak jak na telefon trochę za dużo.

  • 0

    6.  2008-11-28 09:48:53

    "Cena telefonu w sklepach internetowych nie spada poniżej 700 euro... Przyczyny są dwie: gorączka świąteczna i pakiet dodatkowych usług Nokii" No to właśnie widać, jak "darmowe" są te usługi :)) A tak co do tematu, to cena rewelacyjna, już pędze do sklepu :P

  • 0

    7. ~zapi;  2008-11-28 10:16:04  host: abui23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    matteo juz widac po komentarzu ze masz htc i chcesz go zachwalic i ze inni go zauwarzaja.. troche zalosne ale prawda jest ze ludzie teraz inwestuja wlasnie w smarty z dotyk ekran itp.. ja osobiscie nie jestem jeszcze do tego przekonany.. uzywalem aussa htc tez ale windows to jeszcze bolaczka powinni wypuscic jakis nowy system lekki szybki i stabilny

  • 0

    8.  2008-11-28 10:37:06

    zapi; : Tak, chcę zachwalić, bo jako fanatyk Nokii, który jechał na 9110, 9210, 9500, E90 widzę co się teraz dzieje w Nokii. A dzieje się złego. Dlatego trzeba szukać alternatyw. Nie jestem za całkowitym odrzuceniem Nokii, bo po co, skoro komfort przeglądania neta na E90 jest dużo większy niż np. na Touch Pro. Ale... Kolego, miałem kiedyś Acera N30. Chciałem mieć dotyk, to kupiłem. Po tygodniu sprzedałem. Był całkowicie niepraktyczny. Powiedziałem sobie: nigdy więcej Windowsa Mobile. W ogóle co to za patent, żeby nie dało się wyłączyć urządzenia?! Minęło sporo czasu, wyszedł TyTN II. Podjąłem spore ryzyko - zakupiłem ponownie sprzęt z WM. Byłem bardzo pozytywnie rozczarowany. WM 5.0 i 6.0 to już zupełnie inna bajka. Szybko go wymieniłem na Touch Pro jak tylko się pojawił w mSklep.pl Spróbuj i Ty wejść w ten sprzęt teraz, bo wiele się zmieniło... Aha, jeżeli nie przekonany byłeś do WM, to możliwe, że miałeś coś bez QWERTY. Zainteresuj się czymś z QWERTY, a "będzie Pan zadowolony" :-)

  • 0

    9.  2008-11-28 10:37:57

    Tam powinno być "dzieje się źle".

  • 0

    10. ~art-go.pl  2008-11-28 10:53:02  host: apn-77-112-128-52.gprs.plus.pl

    Ja używam WM w Mio P550 i niestety dla mnie qwerty i pisanie maila rysikiem jest dosyć trudne. Zdecydowanie wolę wyskrobać maila na telu bez ekranu dotykowego, z pomocą słownika T9. Co do jakości urządzeń Nokii to zgadzam się w zupełności. Moja N6110 Navigator z wyglądu przypomina chińską tandetę ale na szczęście "bebechy" ma solidne :)

  • 0

    11. ~3m  2008-11-28 11:17:30  host: aih43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie przesadzajmy, tak sie dzieje z kazda nowoscia. Za 2 tygodnie bedzie kosztowała 400-450 Euro. Z drugiej strony wygląda na to, jakby Nokia ostatnie 12 miesięcy przespała. Zapewne (gdybanie) wynika to z opóźnień w platformie OMAP3 i calej sprawy zwiazanej z unifikacja symbiana i wersją dotykową. Jak tylko zostanie to dograne, to można spodziewać się czegoś w rodzaju zmasowanej prezentacji modeli S60 V5,w tym nowego komunikatora, dotykowca qwerty, dotykowego nawigatora, dotykowej N-ki,itp.

  • 0

    12. ~Shiryu  2008-11-28 11:19:48  host: ip-143-42.zax.pl

    @10: To zainstaluj sobie jakąś klawiaturę ekranową która oferuje telefoniczny układ klawiszy i polski słownik (są takie, choć teraz nie rzucę konkretną nazwą) i nie będziesz się męczył z QWERTY...

  • 0

    13. ~Kęty  2008-11-28 17:56:46  host: public-gprs90501.centertel.pl

    Widzę że 2 zabójcze iPhony na aukcje są bardziej zabójcze niż zabójcza 5800. Nokia!!! Nie stojta, kapajta, kapajta, kartofle!!!!

  • 0

    14. ~Michal G.  2008-11-28 18:22:17  host: aasv49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I tak nawet jakbym potrzebował telefonu nie kupiłbym go za taką cenę.

Dodaj swoją opinię