Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mój prywatny trojan

Mój prywatny trojan

LuiN 21 Maja 2008 09:27

0 0

Aplikacja SMS Intercepter więcej ma wspólnego z wirusami czy robakami komputerowymi niż z tradycyjnymi aplikacjami jakie są dostępne na Symbian OS. Program przesyła całą korespondencję SMS-ową ofiary pod wcześniej wskazany numer.

Aplikację można zainstalować na telefonach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian. Program automatycznie uruchamia się po starcie telefonu i zaczyna skrupulatnie kopiować przychodzące i wychodzące wiadomości SMS, a następnie przesyłać je pod wskazany wcześniej numer.




Zaletą aplikacji jest fakt, że do przesyłania wiadomości nie jest wykorzystywana skrzynka nadawcza i nie ma też żadnych komunikatów o tym, że cokolwiek jest wysyłane. Aplikacja sprzedawana jest w dość wysokiej cenie wynoszącej 299 euro.

Źródło tekstu: redferret, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-05-21 09:36:23

    SMS Intercepter? Powinni tego zabronić.

  • 0

    2. ~lol  2008-05-21 10:10:22  host: as18.internetdsl.tpnet.pl

    a płaci ktoś za wysyłane wiadomości?

  • 0

    3. ~k  2008-05-21 10:42:39  host: atropos.tpi.pl

    malo ci te 299 euro ;p

  • 0

    4.  2008-05-21 11:05:05

    plus opłata za wysylane smsy, hmmm

  • 0

    5. ~S  2008-05-21 11:18:11  host: dcn35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no chyba że instalujesz to swojej kobiecie, a ona ma do Ciebie wybrany numer.

  • 0

    6. ~mateo  2008-05-21 11:34:26  host: aaez241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    S: "tak kochanie, zainstaluję Ci wreszcie ten program do automatycznego zamawiania kremów z Avonu..." ;-)

  • 0

    7. ~k  2008-05-21 12:06:28  host: atropos.tpi.pl

    Ja tam zreszta mam taki program z wieksza mozliwoscia inwigiliacji w tel. z tym ze musi byc wlaczony bluetooth na drugim fonie ale nie widac ze jest transmisja :p

  • 0

    8. ~Ebe  2008-05-21 12:21:22  host: host-81-190-209-35.wroclaw.mm.pl

    #7 Jak się nazywa ten program?! Bo mi też zależy na czymś takim ;-)

  • 0

    9. ~  2008-05-21 12:32:39  host: f142-060.opera-mini.net

    Wszystkim pasjonatom tej aplikacji przypominam, że za używanie jej bez zgody osoby, której wiadomości są dalej odsyłane polskie prawo karne przewiduje stosowny paragraf. Ot, takie nowoczesne naruszenie tajemnicy korespondencji. A poza tym, gdybym był dziewczyną i mój chłopak, mąż coś takiego by mi zainstalował bez mojej wiedzy dzień w którym bym się o tym dowiedziała byłby ostatnim dniem naszej znajomości. Dla każdej normalnej kobiety byłoby to chyba oczywiste. Piokuk

  • 0

    10. ~k  2008-05-21 13:20:38  host: atropos.tpi.pl

    #8 to jest BT INFO wyszukujesz telefon laczysz sie akceptujesz na drugim komie z tym ze zaznaczasz ze bez ponownego zapytania o akceptacje :) i masz dostep do smsow , mozesz wykonywac polaczenia z tego telefonu zmieniac jezyk przegladac zdjecia itp ogolnie do wszystkiego na telefonie

  • 0

    11.  2008-05-21 13:21:32

    Tego sie nie wgrywa znajomym xD a tymbardziej dziewcznynie/chłopakowi czy współmałżonkom... Ale jak się kogoś nei lubi to taka aplikacji będzie w sam raz xD. Myślę że bdzie to popularne w smartfonach służbowych... Bo który szef nie chciałby sprawdzić czy jego pracownicy korzystają z telefonu tylko w celach służbowych xD

  • 0

    12.  2008-05-21 13:37:42

    Hehe typowy program dla zazdrosnego (chorego) meza i bardzo nie ufnej zon(desperatki)

  • 0

    13. ~nick  2008-05-21 13:47:52  host: dpe130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #7 - czy w TP sa sami chakerzy jak ty ?

  • 0

    14.  2008-05-21 14:13:40

    Jest najnowszy soft do e90 , na Upadterze 210.34.75

  • 0

    15. ~k  2008-05-21 14:25:50  host: atropos.tpi.pl

    #13 Heh co za pytanie czesc jest hakerami i dobrze sie bawi a czesc robi swoja nudna robote :p

  • 0

    16. ~nick  2008-05-21 14:37:22  host: dpe130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tworzysz czy tylko bawisz sie tworczoscia innych? jesli to drugie to nie jestes hackerem.

  • 0

    17. ~09.09.2009  2008-05-21 20:35:28  host: emt82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też chciałem zadać "głupie" i naiwne pytanie ale już padło. Pozostaje zapewne niewinny ślad inwigilacji w postaci opłaty za sms. "Inwigilacja" jak na gramofonie.

  • 0

    18.  2008-05-22 10:23:21

    Ciekawe czy dane wysyla przez sms czy jako transmisje danych np na skrzynke e-mail. Ten program chyba i tak mozna wykryc w managerze uruchomionych aplikacji

  • 0

    19. ~baba  2009-09-10 15:29:18  host: 77-254-78-248.adsl.inetia.pl

    chyba mi ktos cos takiego zalozyl. jak mam to sprawdzic i ew. usunac?

Dodaj swoją opinię