Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Modlitewnik na komórkę

Modlitewnik na komórkę

sirmark 26 Listopada 2007 20:05

0 0

Modlitewnik do instalowania w telefonach komórkowych stworzył student Politechniki Poznańskiej. Program "Abyście się wzajemnie miłowali - modlitewnik studenta" można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej.

Na początku studiów dostaliśmy małe, papierowe modlitewniki studenta. Stwierdziłem, że można by to przenieść na telefony komórkowe - powiedział PAP w poniedziałek Artur Polit, pomysłodawca i twórca modlitewnika.




Wśród modlitw w telefonie komórkowym dostępne są między innymi rozważania, koronka oraz różaniec. Ze strony internetowej można także pobrać prezentację pokazującą, jak działa modlitewnik.

Artur Polit pochodzi z Koszalina. Studiuje informatykę i zarządzanie na Politechnice Poznańskiej. Bierze udział w życiu poznańskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Jest autorem opublikowanego w październiku programu umożliwiającego odmawianie różańca z pomocą telefonu komórkowego.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27. ~Ech...  2007-11-27 10:24:06  host: fcy170.internetdsl.tpnet.pl

    Ziomek, kz1976, PLANET, smalltownboy, D@rio: Zal mi was... Tak po prostu jest mi was zal. ZASTANOWCIE SIE NAD SOBA I SWOIM ZYCIEM.

  • 0

    28. ~lipo  2007-11-27 11:37:32  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Ej wojujacy ateisci jak chcecie to idzcie na ksiedza i bedziecie mieli fury full wypas za to jeszcze wiekszy grzech - nie zazdrosccie wiec tym co cos maja tylko jezeli wierzycie zainstalujcie sobie w/w modlitewnik - gdyby wasze swieta kamieni , telefonow , balonow nie wiem czegokolwiek byly kiedy chcecie to byloby to dezorganizacja panstwa - chyba jestescie w stanie to zrozumiec - nikt wam nie kaze chodzic do kosciola , patrzec na ksiezy

  • 0

    29. ~kika  2007-11-27 12:02:45  host: chello089077036119.chello.pl

    hej ludki! z jakiej strony mozna to pobrac? jak macie linka to go wrzuccie ,

  • 0

    30.  2007-11-27 12:13:49

    a ja dzisiaj sobie idę i jakaś stara baba (dewota) mnie zaatakowała z tekstem "święty medialon, co łaska". Bez komentarza... #27: trochę Ci konkretów brak...

  • 0

    31. ~piotras  2007-11-27 12:58:35  host: 150.254.125.50

    To część wypowiedzi jest przykładem nietolerancji. Człowiek, w prywatnym czasie zrobił modlitewnik. Media poinformowały jako o ciekawostce. Wojujący ateiści w imię tolerancji nie mogą przeżyć, że ktoś jeszcze wierzy i że w ciekawy sposób dzieli się tą wiarą. Zastanawiam się więc co znaczy "tolerancja" w wydaniu polskich ateistów...

  • 0

    32.  2007-11-27 13:05:15

    tylko czemu ta religijna tolerancja musi mi się wpychać do codziennego życia na każdym kroku? Jak długo?

  • 0

    33. ~pablo  2007-11-27 13:45:05  host: chello089076180040.chello.pl

    Zgadzam sie z Piotrasem w stu procentach. @ D@ario: Z drugiej strony to katolik moze sie czuc atakowany ateizmem, ktory mu sie tak samo wpycha do domu - drwienie z symboli koscielnych (karykatury Jezusa czy wieszanie genitaliow na Krzyzu, co zreszta w prawdziwych doktrynalnie religijnych krajach na Bliskim Wschodzie skonczylo by sie najpewniej wbiciem na pal :/ ...), odmawianie Kosciolowi prawa do wypowiadania sie na temat moralnosci wyznawcow swojej religii (a ostatnio generalnie negacja takiego pojecia), zamiana nazw swiat koscielnych (Boze Narodzenie) na "obojetne swiatopogladowo" (Gwiazdka) itp itd Czuc moze, bo przeciez czuc mozna co sie tylko chce - nie znaczy to jednak, ze taki katolik ma racje. To jest sprawa kazdego z nas, nie wierze ze ta babka sie ciebie czepila i gonila z tym medalikiem ;) Badz wyrozumialy. I pamietaj, ze ze swoja zacietoscia jestes w tym samym miejscu swiatopogladowym co berety i dewoty, z ta tylko roznica ze na drugim biegunie :P

  • 0

    34.  2007-11-27 13:50:47

    więcej to się wpycha katolicyzmu do domów niż odwrotnie... a ta babka - po prostu naskoczyła na mnie z za rogu ulicy ;) a ja, tego nie lubię... ciekawe czy sama na to wpadła aby tak namawiać ludzi czy proboszcz jej kazał. Pozatym to jest jakieś chore aby zarabiać pod pozorem religii. Ja rozumiem że to "co łaska" ale jednak jest to jakiś handel! Bo co to za Bóg, który mi jest "sprzedawany". Pozatym, to co robią niektórzy proboszcze na parafiach (np. Parafia Dobrego Pasterza w Lublinie) to przechodzi ludzkie pojęcie. Tam dopiero się biznes kroi o którym wielu nie ma pojęcia... kościół w Polsce już od lat zmierza w złym kierunku i jest zgubą dla tego kraju.

  • 0

    35. ~pablo  2007-11-27 14:05:12  host: chello089076180040.chello.pl

    Masz racje, nie da sie zaprzeczyc, w niektorych kosciolach biznes kwitnie i to jest zle - co do tego nie ma watpliwosci. Sa tez zalosni ksieza, ktorzy nie maja nic wspolnego z tym, do czego zostali powolani. Moge nawet sie zgodzic z twierdzeniem, ze jest to kilkadziesiat procent w skali ogolu. Ale nie genaralizuj, jest mnostwo ksiezy, ktorzy wiedza co robia, potrafia to robic i nie kombinuja jak tu tylko wydusic kase. Zreszta, patrzenie na wiare i religie jako taka przez pryzmat ludzi, ktorym jak wiadomo do idealu daleko, uwazam za bledne. Co innego wiara jako taka, modlitwa jakiegos chlopaka, ktory sobie wstukal rozaniec do komorki, a co innego Rydzyk budujacy medialne konsorcjum w imie niewiadomoczego. Ja tam obstaje przy tym, ze nie nalezy oceniac nikogo i niczego - nie mamy kompetencji do tego, zeby sie wypowiadac autorytatywnie - ani katolicy o ateistach ze sa debilami ani vice versa. Troche wyrozumialosci zycze wszystkim, na ktorej nomen omen zbudowany jest caly Nowy Testament ;) Tak, wrozumialosc to lepsze slowo, tolerancja sie strasznie upolitycznila :/

  • 0

    36.  2007-11-27 14:45:05

    #27: oczywiscie dzieciaczku neostrady :) Gadaj zdrow :) ***piokuk: a dlaczego mielibysmy ? Poziom tamtejszego forum jest o wiele nizszy - wystarczy, ze czasami klikne w komentarze do artykulow na Onecie Lajt - i wystarczy mi takich przezyc na jakis czas :) Poza tym wypowiadajac sie w powyzszy sposob implikowales, ze ktos jest chory (psychicznie). Dalszy wniosek (oczywiscie zalezny od sytuacji) mozna wyciagnac samemu. A wg mnie smalltownboy, choc niewatpliwie troche przesadza (z tym osaczeniem, wmawianiem religii na SILE etc.), to ma sporo racji. Tak samo ciezko sie nie zgodzic z Twoim ostatnim zdaniem - tylko, ze nalezy jeszcze okreslic, czy dany czlowiek jest grozny dla otoczenia, a nie wszystkim to oceniac. Co innego pojebany moher, co innego czytelnik Mitow i Faktow (czy jak to tam idzie), co innego zapamietaly, ale bierny antysemita, a co innego ekstremista z Dzihadu :) Na podstawie wplywu na otoczenie Poza tym zwaz tylko, ze jesli ludzi ma sie leczyc, to nie beda oni mieli wolnego wyboru - jesli juz, to oni mogliby sami podjac takie leczenie.

  • 0

    37.  2007-11-27 14:59:45

    widzę, że coraz bardziej oddalacie się od głównego wątku przewodniego serwisu telepolis - być może jest taka potrzeba, dlatego apeluję do administratorów/moderatorów forum - może trzeba dodać dział "telekomunikacja a światopoglad" :)

  • 0

    38. ~stz  2007-11-27 17:58:24  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    Tak zgadzam się z moim przedmówca, tylko pierwszy od właściwego tematu odbiegł D@rio, który powiniem właśnie w tym serwisie dbać o jego rzeczowość i konstruktywność, gdyż jest on adminem, no właściwie juniorem adminem.

  • 0

    39. ~nick  2007-11-27 18:25:42  host: cbo69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten student to chyba działa na zlecenie producentów telefonów. Moja słuchawka nie ma obsługi javy a pomodlic sie w ten sposób bardzo bym chciał [żart :-)]. I jestem zmuszony sobie kupic telefon z obsługą javy i z radiem odbierającym conajmniej jedyną słuszną stacje a wtedy mógłbym na tak wyposażoną komórę powyrywać babki z kółka różańcowego :-D

  • 0

    40.  2007-11-27 18:34:33

    do #38#: ale mimo wszystko nie zabrania mi to wyrażać mojej opinii i pogladów do których mam prawo. Zwłaszcza, że je konstruktywnie uzasadniam i otwarcie mówię co myślę. Ot tyle, pozatym nie musimy trzymać się sztywnych reguł i tworzyć sztuczną atmosferę, to jest życie więc są też życiowe tematy... a przecież porozmawiać można na każdy temat, zwłaszcza że akurat off-top'y w newsach są dość częste i zawsze "coś" sie łączy z "czymś" ;-) Pozatym, myślę że odrobina krytycznego spojrzenia na świat nie zaszkodzi...

  • 0

    41. ~smalltownboy  2007-11-27 20:46:41  host: nemezis.interblock.pl

    Wystarczy spojrzeć na salę sejmową i to jest rozdział państwa od kościoła, gdzie obok godła wisi krzyż. A w którym kościele jest Godło Polskie? Jest, ale flaga papieska ot i cała tajemnica. Ostatnio symbolem rozdziału państwa od kościoła była nominacja kapelanów w komendach policji.Należy jeszcze zrobić kaplice w urzędach skarbowych aby przed złożeniem zeznania petent pomodlił sie o właściwą interpretację przepisów skarbowych może to uchroni go od kary.Myślę że tylko od kary boskiej a nie skarbowej.

  • 0

    42. ~  2007-11-27 23:43:29  host: cit78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie historie sa piekne. Spoleczenstwo jest coraz bardziej zinformatyzowane i ztelekomunikowane. Modlitewnik mobilny, rozaniec on-line itd :) Coraz wiecej ludzi ma net, nowi operatorzy docieraja coraz dalej [patrz Netia] i takie rzeczy sa naturalnym procesem.

  • 0

    43. ~Ech...  2007-11-28 11:37:41  host: fcy170.internetdsl.tpnet.pl

    36. PLANET: Nie jestem dzieciakiem, i nie uzywam neostrady. I nie obrazam Cie w zaden sposob, zebys mi tak odpowiadal...

  • 0

    44. ~666  2007-11-28 13:25:13  host: 80.54.94.229

    GDZIE POBRAC......................MODLITEWNIK

  • 0

    45.  2007-11-28 15:25:05

    http://www.artur.nsm.com.pl/mobilka/?id=1

  • 0

    46. ~Zico  2007-11-30 10:14:09  host: abjt158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    D@rio: Gdybyś choć trochę pomyślał to doszedłbyś do wniosku, że ta stara baba najpewniej nie miała nic wspólnego z wiarą katolicką a jedynie chciała zarobić w tak przewrotny sposób. Ja sam również spotkałem się z tego typu osobą i bez trudu to w niej odkyłem i uwierz mi, że żaden proboszcz nie kazał jej tego robić:-)Chyba zdajesz sobie doskonale sprawę z tego, że ludzie często nie mający nic wspólnego z wiarą katolicką zarabiają właśnie na niej, bo teraz jest trendy zarabiać na czym tylko się da. Gdybyś choć trochę znał biblię to znałbyś biblijne pojęcie "fałszywych mesjaszów".

Dodaj swoją opinię