Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Modemy na USB najbardziej popularne

Modemy na USB najbardziej popularne

Q! 29 Czerwca 2010 12:31

0 0

Najbardziej popularnym rodzajem modemów bezprzewodowych są te zamknięte w adapterze USB - wynika z analiz przedstawionych przez ABI Research. Tylko w tym roku ich sprzedaż ma przekroczyć na całym świecie 80 mln sztuk.

Obecnie ponad 50% wszystkich sprzedawanych modemów bezprzewodowych korzysta właśnie z tego interfejsu. Jest to spowodowane, przede wszystkim, ich uniwersalnością, która umożliwia ich podłączenie do szeregu różnych urządzeń.




Dodatkowym atutem jest również ich niska cena oraz to, że wiele z dostępnych obecnie na rynku modemów działa od razu po podłączeniu do komputera - nie jest wymagana instalacja dodatkowych sterowników.

Główny analityk ABI Research, Jeff Orr, uważa, że w najbliższym czasie nie zanosi się na spadek popularności tego typu modemów. Jednak w dłuższej perspektywie czasu i przy coraz większej liczbie nowych urządzeń korzystających z dostępu do sieci mogą się pojawić rozwiązania, które zagrożą popularności adapterom USB.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~vsda  2010-06-29 17:27:38  host: ehc193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jaki modem miał być obecnie bardziej popularny? na złącze ISA ? Dla bojaźliwych o przełamanie na sztywno wpiętego modemu USB też jest rada: najkrótszy przedłużacz - kabel USB, można wtedy również "szukać" lepszego zasięgu lub położyć modem z dala od siebie. Trochę myślenia nikomu jeszcze nie zaszkodziło. ;)

  • 0

    14. ~vsda  2010-06-29 17:29:45  host: ehc193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... dalej od siebie czy na parapet odłożyć modem oczywiście już na stosownie dłuższym przedłużaczu USB. Używałem modemu wifi na przedłużaczu bez żadnych problemów a zasięg można było skutecznie regulować jego położeniem.

  • 1

    17.  2010-06-29 18:18:07

    Modemy Huawei, Option iCon i Sierra mają dużo wtym newsie wspólnego. Biorąc pod uwagę wydajność jak i pełne wsparcie w celu upgrade oprogramowania. A takie ZTE to już tajwańskie śmieci zero wsparcia ze strony producenta. Co jak co ale lepiej mi telefon łapie zasięg niż taki E156G bez anteny jest różnica w dBm, a o rozładowanie baterii się nie martwię, mam ładowanie na usb ;) i to tyle jeśli chodzi o Broadband.

  • 0

    19.  2010-06-29 19:15:32

    Mam od prawie 2 lat Huawei E220. Smiga w Playu/Plusie i Orange bez problemow. Duzo softu i niewielka cena. Polecam

  • 0

    20.  2010-06-29 20:54:00

    Ja korzystam z E156G i okazyjnie z E220. Oba działają świetnie więc o zasięg nie mam się co martwić. Tylko E220 bardzo mocno się nagrzewa.. :(

  • 0

    21. ~  2010-06-29 23:34:39  host: t07-07.opera-mini.net

    A ja na moim laptopku uzywam huawey e620, nie ma sily by przypadkowo go odlaczyc lub uszkodzic zlacze, ale jak bede wymienial laptopka na nowszy to bedzie problem bo go juz nigdzie nie wsadze...

  • 0

    22. ~x  2010-06-29 23:52:45  host: user-109-243-182-73.play-internet.pl

    Od kąd zmieniłem net normalny z kablem na net mobilny/przenośny (mniejsza o nazwenictwo) to wybrałem modem usb i teraz już wiem jaką wygodą jest modem usb (nie żadne PCMCIA czy inne, tylko usb), można zabrać wszędzie ze sobą taki modem, można go połączyć w zależności od potrzeby ze zwykłym stacjonarnym kompem przez np przedłużacz usb, można taki modem położyć na parapecie koło okna (nikomu modem w takiej lokalizacji nie przeszkadza), można taki modem połączyć z laptopem i korzystać nie tylko tam gdzie sięga kabel ale wszędzie gdzie jest zasięg, a o dziwo w niektórych miejscach w kraju zasięg PLAY ONLINE 3G jest dużo lepszy niż zasięg W3. Od momentu przejścia z netu z kablem na net mobilny/przenośny interesują mnie tylko modemy usb, żadne inne, a tych modemów na usb jest coraz więcej z coraz większymi prędkościami, więc jest bardzo dobrze, że modemy usb ich producenci coraz bardziej rozwijają.

  • 0

    23. ~x  2010-06-29 23:55:56  host: user-109-243-182-73.play-internet.pl

    A no i dodam, że mam modem Huawei E169 - zanim się na niego zdecydowałem czytałem dużo negatywnych opini na jego temat ale od kąd go mam to nie zdarzyło się ani razu, żeby miał jakąkolwiek awarie, działa super, jest całkowicie bezawaryjny, ma ładny wygląd, jest funkcjonalny w porównaniu do innych modeli oprócz tego najnowszego który wszedł do PLAY ONLINE to naprawdę ten modem jest super, mogę go polecić każdemu kto się waha jaki model modemu wybrać. Wbrew niektórym złym opiniom o nim jakie czytałem w necie w praktyce działa ten modem idealnie.

  • 0

    24. ~x  2010-06-30 00:03:48  host: user-109-243-182-73.play-internet.pl

    17 - E156G widziałem dużo razy w salonie PLAY ale nigdy bym się na ten modem nie zdecydował, jest mało funkcjonalny i w ogóle nie za ciekawy, taki sobie zwykły modem pewnie już starszej produkcji, pewnie dlatego jest tańszy niż inne. E220 w porównaniu z E169 jest bardzo duży i strasznie płaski, modele E160, E169 są fajniejsze bo mają fajny kształt opływowy, wygląd bardzo fajny i są funkcjonalne. Niektóre modemy mają prędkość tylko do chyba 3,6 MB/s, te np. E160-E169 do 7.2 MB/s, ten nowy, który wszedł do PLAY 17coś tam ma chyba nawet 21MB/s on jest najdroższy w ofercie ale też bardzo funkcjonalny i ładny wygląd, no i działają też te modemy na linuxie. Ktoś napisze po co w PLAY większa szybkość modemu jak PLAY ma maksymalnie 1MB/s - no ok ma ale za jakiś czas może mieć więcej więc zanim się kupi modem to już przed zakupem trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy, żeby nie kupić jakiegoś przestarzałego szajsu tylko fajny, nowy, funkcjonalny, ładny modem.

  • 0

    25. ~x  2010-06-30 00:07:26  host: user-109-243-182-73.play-internet.pl

    20 - Masz dwa modemy z których korzystasz na przemian w zależności od tego jaki masz humor :) ? czy te dwa modemy są w innych sieciach ? Pytanie do wszystkich - PLAY ma simlocki na swoich modemach czy nie ma ? nie wiem tego bo do tej pory nie musiałem korzystać z netu w innej sieci (nie licząc tego zanim pojawił się PLAY i gdy musiałem skorzystać z komórki jako modemu) od kąd jest PLAY ONLINE bo wszędzie gdzie przebywam PLAY ONLINE ma zasięg, więc nie było konieczności testowania innych sieci w tym modemie.

  • 0

    26. ~  2010-06-30 02:56:31  host: 94.254.131.99

    ja wam powiem tak wszystko co piszą operatoży o możliwościach przedmościach i innych duperelach to wszystko w najdroższym abonamencie np w play nie można sobie dobrać czy np na moim przykładzie mam neta w play za 50zł i chodzi czasami jakby chciał a nie mógł szkoda ze nie można wziąśc np zamiast transferu do pobierania plików większą prentkość i lub większy szybki transfer

  • 0

    27. ~zzzz  2010-06-30 08:46:15  host: acsa57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Modem wbudowany w każdego netbooka i notebooka to powinien być standard! Tymczasem takich modeli bardzo mało, a ludzie nie mają świadomowści jakie to wygodne (w windows 7 po prostu włączasz kompa i masz net, tak jakby to było przez wifi albo lan, żadnych durnych programów do tego, a gdy jet inna siec dostępna (lan, wifi) to nimi idzie w pierwszej kolejności, a w roamingu, za granicą może być, że warunkowo nie będzie tak łączyło) Rynek siermiężny, dokładnie jak kiedyś w wbudowanymi kartami wifi!

  • 0

    28. ~TheHX  2010-06-30 10:19:29  host: ip-96-13.mofnet.gov.pl

    Mam Optiona 505 i święty spokój. Jakakolwiek karta jakiegokolwiek operatora i jedziemy. Bez jakiegokolwiek grzebania. No..fakt..nie kosztuje 150 zł jak taniocha z Huawei

  • 0

    29.  2010-06-30 10:32:58

    Co do E220 to ma "tylko 3,6Mbit" ale aktualizacja softu do nowszej wersji (np te w sprzedawane w Playu maja wersje 3,6mbit) podnosi max predkosc do 7,2Mbit. Co do tego ze sie grzeje to nie problem bo ma bardzo dlugi kabel z 2 wtyczkami, wiec nie promieniuje na lapy a jak zasieg jest slaby to mozna zwikszyc moc i transfer jest satbilny (najczesciej starcza jednak podlaczyc tylko 1 wtyczke USB). Najnowsze modemy w Playu juz smoka nie maja ale z E220 ktory sam u nich kupowalem 2 lata temu mozna go bez problemu sciagnac generatorem dostepnym w necie.

  • 0

    30.  2010-06-30 17:38:05

    25: Play nie smilocków na swoich modemach. Czy ktoś wie, jaki ruter Wi-Fi kupić do modemu GSM firmy Huawei. Wiem o modelu Huawei D100, ale może znacie inne?

  • 0

    31. ~x  2010-06-30 22:53:56  host: user-188-33-152-4.play-internet.pl

    27 - A ja jestem przeciwko wbudowanym modemom do laptopa/notebooka bo jak zmieniasz laptopa/notebooka to musiałbyć w nowym który nie ma wbudowanego modemu albo w ogóle gdy zmienią się standardy to nie miałbyś w nowym dostępu do netu. najlepszy standard to usb - małe zgrabne, funkcjonalne wejście, a raczej parę takich wejść, net mobilny/przenośny na usb i nawet przy zmianie laptopa/notebooka będziesz miał net tam gdzie włożysz do usb modem usb i tak jest dobrze, ze stacjonarnym kompem troche gorzej bo trzeba używać przedłużacza usb ale to nie problem jeśli znajdzie się dobrą lokalizacje dla modemu i przeciągnięcia kabla od okna do kompa tak, żeby nie przeszkadzał. - i masz tak - net w laptopie jak włożysz do laptopa modem usb, jak do przedłużacza usb to w kompie stacjonarnym. Czy jesteś w domu czy poza domem możesz mieć net tam gdzie masz laptop i zasięg, a miejsc z zasięgiem jest coraz więcej i to jest bardzo duża zaleta mobilnego/przenośnego internetu i modemów usb.

  • 0

    32. ~x  2010-06-30 22:57:13  host: user-188-33-152-4.play-internet.pl

    Zresztą nawet gdyby wszystkie notebooki miały wbudowane modemy to gdzie byś wkładał kartę sim ? a co gdyby taki modem się uszkodził ? to wtedy oddawałbyś całego notebooka do naprawy, żeby spece w serwisie go rozkręcili i czekałbyś 14 dni na naprawę ? to pomysł bez sensu, żeby notebooki miały wbudowane modemy bo w razie uszkodzenia czy chęci zmiany modemu na nowszy trzeba by było wymieniać cały notebook na nowy albo oddawać notebook do naprawy, a jak modem jest zewnętrzny usb czyli nie wbudowany i coś jest nie tak to notebooka zachowujesz, a tylko modem oddajesz do naprawy albo wymieniasz na nowszy i po problemie. Zintegrowanie wszystkiego w jednym pudełku to zły pomysł.

  • 0

    33. ~Don Pedro  2010-07-01 17:54:06  host: chello087207222242.chello.pl

    Ja mam w swoim Dell-u wbudowany modem wewnetrzny miniPCI podłączony do anteny wewnetrznej.Gniazdo karty SIM mam pod baterią. Kiedyś przeprowadziłem test gdzie porównałem zasięg jaki wyświetlał mój modem i modem na USB. Oba pokazywały praktycznie to samo. Dopiero test za pomocą Numinion wykazał że wewnetrzny modem był nieznacznie szybszy, ale transfer miał lepszą stabilnośc. Myślę że to kwestia anteny. Dodam też że taki modem jest znacznie wygodniejszy. Nic nie wystaje, nic się nie podłącza, klikam tylko połącz i voila.

  • 0

    34. ~x  2010-07-02 01:23:15  host: user-46-112-143-192.play-internet.pl

    33 - No ok wbudowany modem nie jest zły ale pod warunkiem, że jeśli chce się go wyłączyć np gdyby uległ uszkodzeniu i używać modemu usb, ale jeśli miałaby być kolizja jednego modemu z drugim to zdecydowanie wole wybrać modem zewnętrzny usb, który mogę podłączyć przez przedłużacz usb albo bezpośrednio do gniazda usb, który mogę zawsze bez problemu wymienić na inny modem usb np w razie uszkodzenia.

  • 0

    35. ~EKSPERT  2010-07-29 10:12:02  host: 212.160.172.70

    Jeżeli chcesz mieć szybki internet to musisz zapomnieć o zintegrowanych urządzeniach z komputerem. Nie ważne czy to będzie urządzenie typu miniPCI, express card, czy USB. Szybkość przekazu pakietów internetowych w tej technologi głównie zależy od zasięgu między urządzeniem odbiorczym- modemem, a masztem z którym to urządzenie się komunikuje. Dlatego router tzw. MiFi bije wszystko co jest wyżej wymienione na głowę, na łeb, na szyję. Router stawiasz w miejscu gdzie zasięg jest największy (masz zapewniony najszybszy internet) i przez WiFi korzystarz z najszybszego dostępnego internetu w promieniu ~20 metrów albo i lepiej ;-)Modemy USB to już chistoria, kto to kupuje??? ;-) Nie instalujesz żadnych programów, sterowników, modemów. Możesz podłączyć kilkanaście komputerów do jednego urządzenia i wszystkie w tym samym czasie mogą korzystać z internetu, jeżeli nie masz gniazdka elektrycznego to na baterii pociągniesz dobre 5 godzin, a gdy się energia skończy to przez USB możesz szybko postawić sprzęt na nogi. Kuchnia... same zalety ;-)

Dodaj swoją opinię