Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Moda na Pokemon Go mija?

Moda na Pokemon Go mija?

LuiN 23 Sierpnia 2016 11:04

12 1

Jak donosi Bloomerg, szaleństwo Pokemon Go stopniowo słabnie. Pomimo sprawnych wreszcie serwerów, z tygodnia na na tydzień w Pokemony gra coraz mniej osób.

Nie da się ukryć, że producent gry, firma Niantic, wyraźnie pospieszył się z premierą. Pierwsze wersje Pokemon Go działały niestabilnie, awarie serwerów były właściwie codziennością, a zabawę psuli dodatkowo nieuczciwi gracze korzystający z emulatorów i narzędzi do zmiany lokalizacji oraz bardziej zautomatyzowane boty.

Obecnie grać się wreszcie da, chociaż trudno nie odnieść wrażenia, że twórcy stanęli w miejscu i nie dodają żadnych nowych funkcji. Zniknęła też większość botów, a nieuczciwi gracze jeden za drugim tracą konta. Pomimo jednak zauważalnych porządków, graczy jest coraz mniej.




W szczytowej formie Pokemon Go miał 40 mln aktywnych graczy dziennie i był aplikacją o porównywalnej popularności do takich gigantów jak Facebook, Twitter, Instagram czy Snapchat. Teraz zainteresowanie spadło poniżej 60% rekordowej wartości i każdego dnia jest coraz niższe.

Zobacz: W lipcu w Pokemon Go grało 1,5 mln Polaków

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:

Tagi: pokemon go

w sumie: 27
  • 0

    8. ~pabloki  2016-08-23 11:51:42  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    bo to narzędzie szatana którym cia chciało zweryfikować interesujace ją obszary. iks de. iks de . xD

  • 0

    9. ~mikk  2016-08-23 12:13:37  host: 194.107.18.25

    Miałem ale niedawno usunąłem :)

  • 0

    10. ~jacek  2016-08-23 12:30:38  host: 85.219.163.130

    pamietajmy ze gra to narazie beta i ma sie ciagle rozwijac. jak to mówili to dopiero 10% tego co chca zrobic

  • 0

    12.  2016-08-23 12:58:25

    artykuł mnie nie dziwi ponieważ od kilku dni widzę reklamy tej gry na YT

  • 0

    14. ~JACEK  2016-08-23 13:10:41  host: 85.219.163.130

    nie no lepiej z dupą 10h dziennie przed konsola siedziec lub monitorem... to dopiero jest rozumowanie 21 wieku

  • 0

    15.  2016-08-23 13:15:57

    Pobanowali boty to i mniej ludzi gra (w sensie botów). Ja tam dalej widuje tłumy w miejscach gdzie się luruje

  • 1

    16. ~Pablok123  2016-08-23 13:36:19  host: user-94-254-177-29.play-internet.pl

    @14 A żebyś wiedział że lepiej siedzieć przed konsola tam przynajmniej masz pełnowartościowe gry a nie taki skrót jak na telefonie. A z poruszanie akurat u mnie problemu nie ma bo 12 godzin sportu dziennie mam.

  • 0

    17.  2016-08-23 13:47:36

    @Andrzej24 (4), "starzy" są dokładnie tak samo leniwi, dając zły przykład młodzieży. Przyjdzie taki do domu i od południa do wieczora nos w TV przy serialach dla prostackiej tłuszczy, typu "Ukryta prawda", czy inne "Zdradzone" albo "Słoiki".
    A w tzw. międzyczasie posuwają swoje "życiowe pseudo-mundrości": "Ale wiesz, "kiedyś" to się czytało książka za książką, albo biegało do późna po podwórku. Nie tak jak ta dzisiejsza młodzież. A teraz to nie ma na to czasu/zdrowia/siły/chęci." I podobne historyjki z życia domowego wielu rodzin. Taka jest właśnie smutna codzienność w setkach tysięcy polskich domów.
    Dziecko nie rodzi się z tabletem, czy smartfonem w ręku. Ktoś najpierw musi nauczyć je podejmowania wyborów - niestety również tych idiotycznych. Tym kimś najczęściej w pierwszej kolejności jest właśnie jego rodzic, dopiero później dalsze otoczenie.

  • 1

    18.  2016-08-23 14:31:36

    Ja przestałem grać po kilku dniach. Nie dość, że 2-3 godziny grania dziennie to za mało (byłem zawsze za słaby, by odbić gym), to gra ta zwyczajnie jest niesamowicie monotonna i nudna.

  • -2

    19.  2016-08-23 15:03:41

    Szkoda, że nikt nie napisze ile wypadków, czy wręcz zgonów spowodowało to badziewie. Jakoś nigdy ( nawet w czasach tzw Fliperów w latach '80 ) nie brało mnie granie na maszynach, czy komputerach, a teraz smartfonach. Zawsze wolałem uzbroić się w lustrzankę z dobrym szkłem i zapolować na ciekawy widoczek. Ewentualnie - jak padało - rozgryzałem działanie radia, wzmacniacza, czy telewizora. A jak i to mi się znudziło - siadałem za pianem, a później dobrym klawiszem, zapraszałem kumpli i graliśmy do upadłego. Nuda - nie znam prawdziwego znaczenia tego słowa. :-)

  • 1

    20. ~Czytelnik tlp.is od roku 1989  2016-08-23 15:42:36  host: ip-5-172-255-212.free.aero2.net.pl

    Im szybciej coś zyskuje na popularności, tym szybciej ją traci.

  • 0

    21.  2016-08-23 16:51:58

    Akurat to dobrze, że banuje się nieuczciwych graczy. Tym samym spada liczba graczy. Jednak lepiej gdy gra mniej osób, ale za to uczciwie. Wtedy zabawa faktycznie będzie sprawiać przyjemność

  • -1

    22.  2016-08-23 16:58:13

    Poza tym dopiero po wejściu na rynek opaski pokemon Go Plus (wszystkie preordery poszły dwa tygodnie temu, teraz są na Allegro i Amazon za 250 zł z wysyłką, która nastąpi w najlepszym razie dopiero pod koniec września) będzie można łapać więcej pokemonów. Smartfon będzie mógł pozostać w kieszeni (oczywiście trzeba będzie go wyjąć chcąc uaktywnić incense, lure module w poke stopie itp.), a pokemona złapiemy klikając guzik na opasce, gdy tylko opaska zawibruje i zaświeci się dioda

  • 0

    23. ~M@zik  2016-08-23 17:17:13  host: 088156132153.dynamic-ww-04.vectranet.pl

    Ja na początku sporo grałem, często biegałem w poszukiwaniu pokemonów, ale teraz w moim mieście chyba nie ma już żadnych nowych i naprawdę nudzi mi się już gra. Na początku było fajnie, a teraz nic nowego więc gra za chwilę pójdzie w odstawkę.

  • 0

    24. ~.  2016-08-23 17:28:57  host: n24-06-04.opera-mini.net

    Kiedyś byłem smutny bo nie mam przyjaciół, dziewczyny itd. Ale od kiedy gram w Pokemony jestem szczęśliwy

  • 0

    25.  2016-08-23 18:48:50

    Banuja ludzi a potem sie dziwia, ze coraz mniej ludzi gra. Gdzie tu logika.

  • 0

    26. ~bjorn_skurvensen  2016-08-24 09:17:56  host: 85.219.240.35

    a idźcie w *** z tym gównem

  • -1

    27. ~elo  2016-08-24 18:35:59  host: ahr119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to było do przewidzenia, ale w sumie spoko, czas wrócić do normalności i nie zużywać tyle baterii i tyle danych z pakietu, bo chociaż mam sporo neta w abonamencie bez dodatkowych kosztów w TM, to ostatnio mi brakowało przez te pokemony!

  • 0

    28. ~n  2016-08-28 15:30:16  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    19. Bo trzeba mieć mózg i go używać.

  • 0

    29. ~PokemonItems  2016-09-15 14:11:25  host: host-211.etop.pl

    Zapraszamy wszystkich do oficjalnego polskiego sklepu z przedmiotami do gry Pokemon GO - http://tlp.is/b58 . Dzięki współpracy z firmą Niantic możemy zagwarantować niskie ceny i wsparcie w ramach jakichkolwiek problemów.

Dodaj swoją opinię