Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mocny start Vodafone

Mocny start Vodafone

WitekT 12 Listopada 2004 10:25

0 0

Największy operator telefonii komórkowej na świecie Vodafone wchodzi na rynek 3G - ogłosiły w środę władze brytyjskiej spółki. Trzecia generacja z Vodafone zawita na razie do 13 krajów.

Nowe usługi Vodafone ruszą teraz w Austrii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Najwięcej nadziei firma wiąże jednak z wejściem na rynek japoński. Do końca marca 2006 r. chcemy mieć 10 mln użytkowników - zapowiedział w środę Arun Sarin, prezes koncernu.
Na razie w ofercie Vodafone znajdzie się dziesięć aparatów 3G. Vodafone liczy głównie na klientów chcących sprawdzić multimedialne możliwości technologii UMTS, a więc korzystających głównie z transmisji danych. Najtańsze abonamenty w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 40 funtów (ok. 150 zł). Analitycy twierdzą, że w przyszłym roku ceny usług 3G zaczną szybko spadać. Już teraz najpopularniejszymi taryfami w europejskich sieciach 3G (należących do koncernu Hutchison Whampoa) są te najtańsze (ok. 30 funtów).

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet