Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mocno zwalnia sprzedaż Samsunga Galaxy S 4

Mocno zwalnia sprzedaż Samsunga Galaxy S 4

WitekT 24 Czerwca 2013 08:55

7 10
samsung i9505 galaxy s4 Po sprzedaniu 10 mln modelu Galaxy S 4 w pierwszym miesiącu, Samsung napotyka na poważne spowolnienie w popycie. Koreański koncern po raz pierwszy obniżył prognozy zamówień części u zewnętrznych dostawców - pisze koreański serwis ET news.

Na lipiec Samsung zamówił części dla 6,5 mln sztuk Galaxy S 4 - połowę tego, co potrzebował w maju. Dodatkowo podjęta została decyzja o szybszym zakończeniu produkcji modelu I9300 Galaxy S III. Sumaryczne zamówienia na części dla wszystkich telefonów u zewnętrznych dostawców zostało obcięte o 10-15%.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.



Źródło tekstu: ET Times, wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s 4 | samsung

w sumie: 56
  • -4

    42.  2013-06-24 14:40:38

    @40 kryzys objawia się tym, że kupuje się rzeczy porządne, wartościowe, bardzo dobrze wykonane, takie które posłużą długo i mają mały spadek wartości. Hmm już wiem dlaczego Apple ma takie świetne wyniki...

  • 1

    43. ~fr  2013-06-24 15:44:48  host: abdk123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w koncu coraz mniej idiotow kupuje ten plastik

  • 0

    44. ~nAPPLEtek  2013-06-24 15:46:00  host: a03-03-08.opera-mini.net

    ad 42.: "applefan_", jak zwykle "farmazonisz". Szaleńczo przyjmując zakłożenie, że te ajfony niby takie dobre to to dlaczego większość zaślepionych maniaków apple zmienia swoje gadżeciki na nowszy model mniej więcej co roku - jak akurat pojawia sie nowy - przestarzały ajfon?

  • 0

    45. ~Jacek  2013-06-24 16:32:49  host: acde16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samsung przesadził z ceną produktu. S1 była tanim telefonem, S2 nieco droższym. S3(nowe) a zwłaszcza S4 ostro przeginają z cenami.

  • 2

    46.  2013-06-24 16:37:21

    Kiedyś najlepszy "telefon" kosztował 1000 teraz prawie 3000

  • 1

    47. ~bubu  2013-06-24 16:53:52  host: z10-05.opera-mini.net

    @46 Nie najlepszy tylko z największymi bajerami, a podstawowe funkcje telefonu leżą i kwiczą.

  • 1

    48. ~miro  2013-06-24 17:06:16  host: 178235248218.warszawa.vectranet.pl

    O tani plastik się przejadł,nie dziwne że spada popyt jak cena jest tak wywindowana za tani błyszczący plastik.

  • 0

    49. ~  2013-06-24 17:19:18  host: z45-14.opera-mini.net

    No nie... Znów ten aplemaniak pierdzieli jakie te aple wspaniałe! KURDE, człowieku, idź na forum, załóż se temat i tam se pirtol w koło o tym aple! :-(

  • 0

    50. ~maro  2013-06-24 17:33:57  host: dziekana-z-bie227201223077.c201.msk.pl

    s4 jest za drogi by sie dobrze sprzedawal

  • 0

    51. ~przem  2013-06-24 18:12:23  host: user-46-113-152-66.play-internet.pl

    Myślę, że nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy S3 i S4, a różnica w cenie to ponad 800 PLN, dlatego ludzie wolą S3. Jak ktoś chce wziąć większy ekran, to lepszy jest Note2. Poza tym jest większa konkurencja innych producentów.

  • 0

    52. ~  2013-06-24 18:27:09  host: a12-06-08.opera-mini.net

    Każdy kupuję to co mu pasuję.Ja kupiłem Samsunga Galaxy III i kestem b.zadowolony.Dzwonie niedużo a jako urzadzenie multimedialne jest genialny.Ale szanuję wybory innych.Pzdr

  • 0

    53. ~lolek  2013-06-24 20:15:36  host: ip2.hypermobile.pl

    ~przem, uwierz że różnica nie jest tylko kosmetyczna. Obraz jest połowę ostrzejszy choć na S3 już i tak jest dobry, poza tym Adreno 320 czy SGX544mp3 to 2 klasy wyżej niż mali400mp4

  • 1

    54. ~  2013-06-24 20:39:34  host: ip-94-42-1-127.multimo.pl

    36. Są nokie z serii C - te smarfony mają sprzętowe przyciski do odbierania połączeń.

  • -1

    55. ~  2013-06-25 07:34:16  host: z34-10.opera-mini.net

    @36: Smartfony Nokii z serii Eseries, na przykład Nokia E61, E61i, E63, E71, E72, E73

  • 1

    56. ~jureks  2013-06-25 08:37:25  host: 193-106-245-140.noc.fibertech.net.pl

    A ja czekam na następce E52 w obudowie przynajmniej tak solidnej jak E51. Smartfon to nie telefon. Człek zamiast o biznesie myśli kiedy podładować urządzenie i czy bedzie tam gniazdko ;)

  • 0

    57.  2013-06-25 12:11:06

    Witam! Dawno tutaj nie byłem, ale widzę, że Applefan niezmordowany, tylko coś w nicku zmienia :) Pozdrawiam! Szkoda tylko, że Apple było ok. rok do tyłu z nowinkami sprzętowymi, a teraz to już robi się półtoraroczne opóźnienie. Tylko ceny ich sprzętu nadążąją z standardami :) Jak im się jednak to "wytknie" na konferencji, to ich rozpaczliwe enigmatyczne wyjaśnienie, że "jakość... itd.", bo wiadomi iż tego nikt nie może jednoznacznie zweryfikować. Co do Samsunga GS IV to faktycznie jest "taki sobie",ale po co mają się śpieszyć skoro konkurencja przysypia. Osobiście czekam na telefony z nowym systemem operacyjnym wspólnym dla komputerów i smartfony, gdyż obecne były tworzone na niski hardware. Windows 8 dał krok w dobrą stronę, ale ja czekam na Ubuntu Mobile i może Android 5 (?!), nowy OS Samsunga, iOS Firefoxa...

  • 0

    58.  2013-06-25 17:49:15

    Szczerze mówiąc, mnie by nawet skusił nowy iPong (5S), ale ograniczony zamknięty system załatwia temat, a JB mnie nie interesuje, poza tym chyba do końca nie jest możliwy na ostatnich iPongach : p Szkoda, bo system działa naprawdę szybko, jest responsywny i zoptymalizowany (choć znowu - ograniczony w rozbudowie i konfiguracji) - a działa na słabszym hardwarze, niżej taktowany (co przekłada się na baterię) procek o połowie rdzeni konkurencji (ewentualnie 1/4, jeśli mówić o najnowszym Exynosie), mniej pamięci (1 GB?), mniejsza bateria (ale jest jednak lepiej zarządzana w stosunku do jej proporcji). Z drugiej strony, ja wolałbym ekran około 4,5", a tutaj takiego ni ma. Apel jest jednak pragmatyczny i dopiero w "6" może takowy będzie. Albo i nie. Wydaje się, że za jakiś dłuższy-krótszy czas jakaś mała firma musi zrobić coś w rodzaju przełomu, bo inaczej będziemy bawić się w taką powolną ewolucję w konkurencji Android-iOS-WP... A to może trochę potrwać.

  • 0

    59.  2013-06-25 19:05:21

    54 55 ale to nie smartfony dotykowe tylko zwykłe z klawą a o to chodziło, prędzej coś typu Nokia 808 (czy kiesyś LG GT540) ale z nie wymarłych (bez Symbiana) systemów to tylko Samsung zdaje sie ma.

  • 0

    60. ~Polska Chinami Europy  2013-06-27 03:43:29  host: 178-204-11.connect.netcom.no

    ~ 40. W "Starej UE" kontrakty są na 12 miesięcy. Tylko w "Nowej UE" konsumentom opłaty rozkłada się na 24 miesiące.

  • 0

    61. ~Famian  2013-07-04 10:20:44  host: ip-37-109-77-223.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ja się nie dziwie ze nikt tych telefonów nie kupuje. Za taką cenę?

Dodaj swoją opinię