Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobyland ujawnia plany

Mobyland ujawnia plany

sirmark 18 Kwietnia 2008 10:57

0 0

Mobyland przygotowuje się do startu. W maju ruszą przygotowania. Start w drugiej połowie roku - pisze Puls Biznesu.

Rezerwację częstotliwości telefonii komórkowej GSM1800 firma otrzymała pod koniec ubiegłego roku, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Jak zapewnia Andrzej Voigt, dyrektor i członek zarządu Mobylandu, w ubiegłym tygodniu włoska firma telekomunikacyjna Eutelia podwyższyła kapitał do 1,5 mld zł i jest teraz 99-procentowym udziałowcem spółki. Wkrótce zostanie ono zapisane w sądzie rejestrowym.

Dla Eutelii ma być to inwestycja długoterminowa. Według słów Voigta, w ciągu najbliższych paru lat Mobyland nie zostanie sprzedany, a do firmy mają jedynie wejść inwestorzy finansowi. Docelowo udziały Eutelii mają spaść do 30%, a 5-10% trafić ma w ręce inwestorów zarządzanych przez AV Inwestor (spółkę Andrzeja Voigta).




Oprócz pieniędzy od strategicznego udziałowca Mobyland chce też uzyskać 500 mln zł kredytu bankowego lub kupieckiego. Całość funduszy wystarczyć ma na pokrycie kosztów marketingu i budowy sieci pokrywającej 35% powierzchni Polski.

Operator do 2013 r. planuje zdobyć 5-6% rynku, czyli ok. 2,5 mln abonentów i przychody rzędu 2 mld zł. Operator będzie chciał powalczyć cenami, ale nie będzie to najważniejszy element.

W maju Mobyland ma rozpocząć rekrutację pracowników. Ma także zostać wybrany dostawca sprzętu. Start planowany jest na trzeci kwartale tego roku. Operator wycofuje się z planów działania jako wirtualny operator do momentu, gdy zbuduje sieć. Od dwóch miesięcy wyznacza lokalizacje pod budowę stacji bazowych. Pierwsze maszty mają stanąć w trzecim kwartale, a budowa ponad 2 tys. ma potrwać trzy lata.

Za to Mobyland chce tak jak P4, świadczyć usługi korzystając z roamingu krajowego. Rozmowy trwają z czterema operatorami. Firma liczy, że w maju dojdzie do porozumienia z jednym z nich. Jeśli rozmowy będą się przeciągać firma chce się zwrócić o pomoc do UKE.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~dumbo89  2008-04-18 13:11:31  host: eon114.internetdsl.tpnet.pl

    Play też miał takie ambitne plany i je spełnił. Życzę nowemu operatorowi jak najlepiej.

  • 0

    8. ~Olo  2008-04-18 13:27:17  host: 217.153.175.18

    Jak to z czterema operatorami? Przecież tylko trzech ma infrastrukturę DCS.

  • 0

    9. ~TLC  2008-04-18 13:28:42  host: dynamic-87-105-131-124.ssp.dialog.net.pl

    Prowadza rozmowy o roamingu krajowym z 4 opami...A od kiedy mamy 4 operatorow z pokryciem krajowym??? ;-) Nawet jesli ten 4 to P4 to ona na pewno nie ma 65% pokrycia kraju. Cosik to naciagane... ;-)

  • 0

    10. ~Olo  2008-04-18 13:38:39  host: 217.153.175.18

    Chyba, że będą operatorem wirtualnym operatora wirtualnego, tak jak Netia planuje w p4.

  • 0

    11.  2008-04-18 14:31:34

    normalnie szok, co to sie dzieje że w polsce bedzie 5 infrastrukturalnych opów? czyżby nasz kraj skrywał jakiś większy potencjał, że kolejna firma realnie myśli o inwestowaniu miliardów złotych? Oczywiście ja sie ciesze, nawet nie wykluczam że sam kiedyś bede korzystał, jeśli tylko bedzie to dla mnie korzystniejsze niż obecnie play :) A co do budowy własnych masztów, to wydaje mi sie ze jakby z p4 sie zgadali i budowali razem, a tylko różne częstotliwości mieli to przecież taniej wyjdzie :)

  • 0

    12. ~V  2008-04-18 14:31:59  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    przynajmniej nie będzie to kolejna wirtualna pijawka, tylko operator z krwi i kości. Trochę to potrwa, ale gdy nastawiają już tych nadajników będziemy mieli 5 rywali na polskim rynku. To chyba świetna wiadomość?

  • 0

    13.  2008-04-18 14:57:05

    Oby coś z tych zapowiedzi sensownego wyszło.

  • 0

    14.  2008-04-18 15:17:08

    Zobaczymy czym się wykażą makaroniarze, bo z Islandii ludziska się mało wykazali.

  • 0

    15.  2008-04-18 15:18:54

    malik zapomniałeś o jednym KONKURENCJA jest i razem nie będą budować btsów.

  • 0

    16.  2008-04-18 15:21:45

    No i wtedy kolejna obniżka cen - OBNIŻKA! - słyszeliście pacany z Ery i Oranż ?:P

  • 0

    17. ~frytko  2008-04-18 15:26:23  host: aiy62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wkrotce to od tych btsow beda nam swiecic czaszki. a na polach siac bedziemy kartami SIM, bo przy takim "pokryciu" kraju falami komorkowym nie trzeba sie martwic ze deszcze nie beda padac. karty SIM same po zalogowaniu i aktywowaniu same beda sie rozdawac, same beda sie zasilac i samiutkie beda szukac ludzi.

  • 0

    18. ~  2008-04-18 15:34:18  host: hng171.internetdsl.tpnet.pl

    Idą 3 mewy przez las nagle jedna mówi: - my tutaj nie damy sobie rady Na co znikąd zjawia się kudłaty szpak i mówi: -łoj tam łoj tam klaszczcie w obyt Na co znikąd zjawia się czarny biały w łaty kredens i szepcze: - mam na sprzedanie 2 bilety aczkolwiek zjadł bym krupnik OLEEE. Na co znikąd zjawia się 4 mewa i mówi: - lecę lecę a tu nic i nie wiem czy to był bóbr czy borsuk a może makaron muszelki. Jaki z tego morał?? Nie wolno się bawić z dziadowskim pomiotem.

  • 0

    19.  2008-04-18 15:39:08

    15: co z tego ze konkurencja? myślisz ze jeśli im się to wtedy bedzie opłacać, znaczy ze wydadzą tylko połowe kasy na maszty, a później i tak bedzie można konkurować, to dlaczego nie mieliby korzystać? to tak jak budowanie przystanków dla kilku różnych lini busów, z przystanku korzystają klienci różnych lini, a właściciele firm nie wynajmują czy nie budują kilkudziesięciu przystanków obok siebie

  • 0

    20.  2008-04-18 15:39:59

    18: i po co dareminie czas trwaisz na takie pierdoły? ani to smieszne nie było, jedyne co to skłania do zastanowienia sie nad ilorazem Twojego IQ :/

  • 0

    21.  2008-04-18 16:34:11

    malik: nie karm trola to sobie pójdzie gdzie indziej

  • 0

    22. ~do piotrM  2008-04-18 18:23:43  host: hng171.internetdsl.tpnet.pl

    sam jestes trol to m przy imienu to co znaczy ze jestes statystą w serialu M sam wiesz jak. Zaimij sie soa a nie palancie

  • 0

    23.  2008-04-18 19:46:01

    olek_skype sam jesteś "PACANEM" :D

  • 0

    24.  2008-04-18 20:29:41

    piotrM: no nie wiem, znasz naszego Templariusza? :)

  • 0

    25. ~mirekb  2008-04-18 22:27:07  host: apn-77-115-154-57.gprs.plus.pl

    czasami telepolis traci swój niepowtarzalny urok po niektorych komentac jak wyzej.sam dziwilem sie czemu wielu sie juz mn iej udziela,to przyczyna takiego stanu.na szczescie sa tacy ktorzy trzymaja poziom

  • 0

    26.  2008-04-19 17:41:19

    Boże temat ma dzień, a ty już narzekasz...

Dodaj swoją opinię