Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobyland ciągle bez inwestora

Mobyland ciągle bez inwestora

WitekT 24 Listopada 2008 09:41

0 0

Mobyland‚ właściciel licencji na 1800 MHz‚ nie podpisał umowy z arabskimi funduszami inwestycyjnymi‚ które miałyby sfinansować budowę nowej sieci w Polsce. Aktualni właściciele spółki nie rezygnują jednak z szukania innych inwestorów - pisze Rzeczpospolita.

Środki finansowe zapewnia na razie włoska Eutelia‚ główny współudziałowiec spółki. Drugim jest AV Inwestor‚ spółka Andrzeja Voigta. Można szacować‚ że Mobyland potrzebuje co najmniej kilkaset milionów złotych w zależności od przyjętego modelu działania.




Pod koniec października Puls Biznesu pisał, że Eutelia sprzeda swoje udziały w Mobylandzie arabskiemu funduszowi ZOO Network, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Być może powodem odejścia od transakcji jest fakt, że atrakcyjniejszym celem wydaje się być P4. Szerzej o arabskich funduszach zainetersowanych zakupem czwartego operatora pisaliśmy w tej wiadomości.

Mobyland zdobył licencję na częstotliwość radiową w ubiegłym roku kosztem 102 mln zł. Zgodnie z jej warunkami powinien pokryć tą siecią 15% populacji Polski do końca przyszłego roku. Na razie nie ma umowy na roaming krajowy ani przynajmniej MVNO z żadnym polskim operatorem infrastrulturalnym.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2008-11-24 09:49:34

    Play jest czwartym operatorem komórkowym w PL i nikogo więcej już nie będzie. Po prostu nie ma już miejsca. I powiem więcej gdyby śnięta Trójca naprawdę ostro konkurowała by ze sobą o klienta to nawet dla Playa nie byłoby miejsca.

  • 0

    2. ~  2008-11-24 10:13:05  host: f96-014.opera-mini.net

    Nie powiem cieszy mnie konkurencja na tym rynku, no ale nie ma sensu bytu kolejnego operatora... Lepiej by bylo gdyby mobyland byl spolka zalezna od p4 i razem stworzyli silnego konkurenta dla pozostalych 3operatorow... Bo w polsce potrzena swiezosci jesli chodzi o uslugi telekomunikacyjne... I to w calym kraju a nie tylko w duzych miastach...

  • 0

    3.  2008-11-24 10:14:00

    i co po budować nadajniki kolejnej sieci? w każdej wiosce niedługo będą po 4 nadajniki GSM każdej sieci. To nie lepiej postawić jeden UMTS i wspólnie z niego korzystać? A tutaj jeszcze Mobyland się szykuje, ale jakoś mu to nie wychodzi :P

  • 0

    4.  2008-11-24 10:47:37

    Całkowicie z Wami się zgadzam , u nas nie ma już miejsca na 5operatora krajowego infrastrukturalnego !!! I z tymi masztami-stacjami także operatorzy przesądzają i mogli by już w końcu zacząć współpracować a nie co chwili inna stacjia obok drugiej ...

  • 0

    5. ~lee  2008-11-24 11:19:20  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    tak niestety ale mobyland to kupił tylko częstotliwości i nic więcej :( miało być tak pięknie a tu klops :) CenterNET może jakoś da rade bo coś tam robi ale czy przetrwa we'll see :P A tu się jeszcze "7" operator pcha ale miejsca coś mało :D

  • 0

    6.  2008-11-24 11:27:09

    Centernet też będzie musiał zwiewać z tego rynku. Nie ma szans.

  • 0

    7. ~  2008-11-24 12:14:23  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    może centerNET sobie jakoś poradzi - ale on i tak będzie miał max 15% swoich nadajników wiec nie liczmy go jako operatora strukturalnego. Co innego Sferia... Może Sferia najpierw dostałaby porządnego inwestora - potem połączyła się z Mobylandem i może z tego by coś wyszło?? Sferia jak będzie miała te 900Mhz to może 1800MHz też się Im sprzyda..?? Sam Mobyland też sadzę że ma małe szanse. Jeśli jeszcze mieli by tych Arabów to była by szansa, bo byłby kapitał. Ale skoro Arabowie mają ochotę na P4 to Moby sam sobie nie poradzi. Może ktś go przejmie. Tylko kto??

  • 0

    8. ~  2008-11-24 15:12:18  host: host11-89-206-30.limes.com.pl

    niech Araby przejmą i Playa i Mobylanda i połączą, wtedy na 900MHz będą mogli zrobić UMTS a na 1800 GSM ;)

  • 0

    9.  2008-11-24 15:14:27

    1. Sferia jest czwartym opem komórkowym, tyle że CDMA, o zasięgu lokalnym i z numeracją stacjonarną :-)

  • 0

    10. ~brauni  2008-11-24 19:46:38  host: 77-253-82-191.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy ktoś ze starej trójki nie będzie chciał przejąć tych koncesji ... chociaż nie wiem jak miały by wyglądać warunki takiego przejęcia. No i dla opów (przynajmniej Pomarańczy) atrakcyjniejsze są częstotliwości 900.

  • 0

    11. ~  2008-11-25 09:56:56  host: f142-040.opera-mini.net

    do PRZEMOLOG: SFERIA do tej pory byla firma tylko lokalna ale dostała pozwolenie na wykorzystanie swoich częstotliwości w całym kraju ostatnio. dlatego pisze ze SFERIA bedzie kolejnym operatorem komórkowym a wczesniej tego nie pisalem. sadze ze o ile głównym plusem PLAYA bedzie internet o tyle SFERII głównym plusem bedzie możliwość numeru stacjonarnego tak jak jest to w erze. ERA to nr stacjonarny. reszta oferty ery to dno.

  • 0

    12.  2008-11-25 10:01:16

    11: Sferia od zawsze miała prawo do wykorzystywania swoich częstotliwości na terenie całego kraju... Nie miała tylko statusu operatora komórkowego...

  • 0

    13. ~  2008-11-25 12:50:41  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    no jeśli SFERIA miałaby taką ofertę na kartę w całej Polsce jak ma w Warszawie - czyli starter 7zł= możliwość rozmów przez 3 miesiące a potem karta 5zł = 1 miesiąc, 25zł= 3 miesiące, 50zł i 6 miesięcy ważność oraz 100zł i ważność 12 miesięcy oraz pakiety obniżające koszty czy np nielimitowane rozmowy z jednym numerem za 10zł. mogli by coś zyskać na rynku. Ale.. - ofertę musieli by ulepszyc.. Obniżyć ceny do sieci komórkowych i do play - było by w miarę - i święta trójca miała by już dwóch poważnych konkurentów: PLAY i SFERIA (jeśli będą mieli nadajniki w całym kraju - a skoro będą mieli 900MHz - mogą to zrobić w stosunkowo szybkim czasie (czyli około roku max 2 lata)

Dodaj swoją opinię