Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobyland chce więcej czasu

Mobyland chce więcej czasu

WitekT 16 Kwietnia 2009 11:44

0 0

Mobyland, kontrolowany przez włoską Eutelię operator, który w 2007 roku za wygrane częstotliwości 1800 MHz zapłacił blisko 102 mln zł, poprosił regulatora o więcej czasu na wywiązanie się z zobowiązań koncesyjnych - dowiedział się Parkiet.

Zgodnie z licencją, spółka miała zacząć wykorzystywać częstotliwości w ciągu 18 miesięcy od rezerwacji pasma. Termin ten mija 31. maja. Teoretycznie właśnie wtedy Mobyland powinien wejść na rynek z komercyjną ofertą i uruchomić choć jeden własny nadajnik. Operator złożył wniosek o przesunięcie tego terminu do końca sierpnia, a na pokrycie 15% zadeklarowanej ludności chce o rok więcej (pierwotnie miał to zrobić do końca tego roku).




Jeśli UKE się nie zgodzi na prośbę operatora, to w najczarniejszym scenariuszu Mobyland może stracić częstotliwości. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że UKE przychyli się do prośby spółki. Anna Streżyńska, prezes UKE, już wcześniej sygnalizowała, że w czasach kryzysu podejście Urzędu może być bardziej liberalne.

Eutelia zakładała, że Mobyland zainwestuje do 2011 roku 400 mln euro. W 2013 roku jego przychody miały sięgnąć 740 mln euro, a EBITDA 30% tej kwoty. Do tej pory brakuje chętnych, aby współfinansować projekt (miał trafić w ręce arabskiego funduszu), a Włosi borykają się z własnymi problemami.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2009-04-16 11:56:34  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

    a co to twoje pieniadze? Dac im wiecej czasu i niec probuja jak play rozbic podejscie W3

  • 0

    3. ~  2009-04-16 11:57:48  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    Nie wierzę, że wejdą na rynek.

  • 0

    4. ~  2009-04-16 12:05:55  host: bmo14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Polsce jest miejsce dla 4 no może 5 operatorów telefonii mobilnej, a mamy już 8 pozwoleń. Kraje 2 razy większe mają trzech , czterech opów, aludzie zamożniejsi i dużo więcej korzystają z telefonów. U nas ludzie chcą przez rok rozmawiać za 5zł.A operatorów chcą mieć dwa razy więcej. To nie będzie konkurencja tylko jej parodia.

  • 0

    5. ~jojo  2009-04-16 12:11:52  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    "U nas ludzie chcą przez rok rozmawiać za 5zł" - a konkretnie kto? Gdzie przeczytałeś takie bzdury...?

  • 0

    6.  2009-04-16 12:14:08

    @WitekT: nie jedz literek w miesiacach ;) 'sierpia'

  • 0

    7. ~Longman  2009-04-16 12:14:46  host: adco68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sezon wędkarski się skończy...;-)

  • 0

    8. ~djfafa  2009-04-16 12:17:27  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    W innych jest 3 + wielu wirtualnych to raz, dwa to że jest zdrowa konkurencja i ceny normlane. Więc nie porównuj takich rzeczy

  • 0

    9.  2009-04-16 12:17:45

    6: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    10. ~  2009-04-16 12:19:00  host: bmo14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @jojo. To taka ironiczna aluzja do wszędobylskich nagabywaczy na Fresha. wiecznie podkreślają, że wer Freshu to 5zł doładujesz i heja przez rok.

  • 0

    11. ~madziar  2009-04-16 12:21:04  host: atr34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 4: tak tylko u nas W3 to jak jedna siec dziela sie rowno rynkiem i okradaja nas jak leci;/ Dlatego jak bedzie osiem to ta 3 mozna wykreslic lub okreslic jako 1 wtedy z 8 robi sie 6 a to juz liczba do zniesienia:) bo i tak sie wykruszy ktos wiec zostanie 3-4 w tym w3 jako jedno:)

  • 0

    12. ~jojo  2009-04-16 12:24:59  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Do 10 domyślam się. ;-) Słuchaj ja również uważam 5zł/rok za zaletę, jednak w tym sensie, że nie jestem "zmuszany" do częstego doładowania konta - robię to wtedy, gdy naprawdę potrzebuję. I pewnie o to też chodzi innym zachwalającym to rozwiązanie. Nie przemawia do mnie tekst w stylu: "Skoro korzystasz z komórki, to normalne jest, że musisz doładowywać 25 zł na miesiąc, bo pewnie i tak to zużyjesz"

  • 0

    13. ~  2009-04-16 12:29:49  host: bmo14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @madziar. To przecież wybór klientów a nie opów,że mają mniej więcej klientów. Teraz po wpadce pomarańczy i kiepskiej odpowiedzi Ery i Plusa wkrótce możemy nieć W4.

  • 0

    14. ~  2009-04-16 12:38:42  host: bmo14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12jojo. Wiesz niech 50zł przedłuża konto na rok, ale też uważam, że tak powinno być.To Freshowe 5zł to, już taki tani chwyt.

  • 0

    15.  2009-04-16 12:44:26

    @14: ale co za roznica, czy to bedzie 5 czy 50... zauwaz jedna rzecz... mimo iz dali 5pln/rok to jednoczesnie spowodowali, ze ludzie/glownie dzieciaki/ beda zdecydowanie czesciej doladowywac przez darmowe sms-y...

  • 0

    16. ~jojo  2009-04-16 12:46:25  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    14 - a może PO PROSTU przede wszystkim uczciwość...? Zresztą tani chwyt, nie tani chwyt, co dziś nie jest również reklamą - ważne, żebym to ja (jako użytkownik danej sieci) miał lepiej. ;-)

  • 0

    17. ~daniiels  2009-04-16 13:15:15  host: aaz18.internetdsl.tpnet.pl

    @14: Słuchaj dla mnie tanim chwytem to jest 60-70 groszy w Orange POP do innych. Logiczne tylko jest dzwonienie pakietowe po sieci. Mam nadzieje że darmowe przenoszenie numerow już niedługo da popalić W3

  • 0

    18. ~Chrome_TP  2009-04-16 15:52:43  host: 212.160.172.70

    W takich przypadkach jeśli się nie wyrobiają z własnej winy lub po prostu nie kompetencji to koncejsa powinna przepadać - przy przystępowaniu do przetargu każdy znał warunki rynkowe i potencjalne ryzyko inwestycyjne i takie tłumaczenie jest nie poważne, że chemy więcej czasu - powinni zabrać koncesję i ponownie ogłosić konkurs - kolejne firmy które by przystępowały robiłyby to już z bardziej poważnym i konkretnym podejściem - bo nie ma sensu blokować częstotliwości dla kogoś kto i tak ich nie wykorzystuje tak jak miał to zrobić wedle warunków ich udostępnienia.

  • 0

    19.  2009-04-16 16:09:01

    Świetnie! Czy nie chodziło o gwarancje rozwoju i to szybkiego? Po cholerę taka konkurencja? Żenujące...

  • 0

    20. ~2312342  2009-04-16 16:58:10  host: 80.51.63.97

    ad. Chrome_TP Czy pamiętasz może, o ile w stosunku do zobowiązań licencyjnych spóźnił się PLAY? Czy sądzisz, że patrząc z perspektywy czasu właściwą byłaby decyzja o odebraniu PLAY licencji zaraz po upłynięciu deadlinu?

  • 0

    21. ~Chrome_TP  2009-04-16 18:55:43  host: 212.160.172.70

    ad 20 Nie ma sensu i żadnych merytorycznych podstaw oceniania takich spraw w ten sposób bo może firma będzie dobra, a może nie(i nie ma jak tego sprawdzić) - urząd nie jest od takiego gdybania tylko od min nadzorowania wykonania postanowień zawartych w warunkach udostępnienia pasma - jeśli naprawdę niewiele im brakuje do uruchomienia komercyjnie usług to można wykazać nieco zrozumienia i ok dać miesiąc dłużej ale jeśli nie to papa bo czasu od rezerwacji do wdrożenia mieli 18 miechów i jeśli nie są w stanie się wyrabiać w ramach zawartych umów to już tylko ich strata ;] (bo państwo na kolejnym przetargu i tak zarobi :P).

Dodaj swoją opinię