Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MobiPress - czytnik informacji prasowych w komórce

MobiPress - czytnik informacji prasowych w komórce

LuiN 8 Lutego 2010 17:02

0 0

Norbsoft udostępnił darmową aplikację o nazwie "mobiPress" przeznaczoną dla telefonów komórkowych, dzięki której z jednego miejsca każdy użytkownik może uzyskać szybki dostęp do informacji z wielu ulubionych serwisów internetowych. Aplikacja wykonana jest w technologii J2ME, z wykorzystaniem klas MIDP2.0.

Jednym z podstawowych elementów na platformie mobiPress jest źródło informacji, którym może być np. portal internetowy czy serwis tematyczny. Typowe źródło informacji składa się ze zbioru kanałów RSS, publikowanych przez dany podmiot, który został umieszczony w katalogu źródeł dostępnych w aplikacji przez zespół mobiPress. Aktualnie aplikacja zawiera 38 kanałów informacji.

Dodanie źródła do katalogu jest bezpłatne, zespół mobiPress pomaga dostawcom treści w przygotowaniu brandowanego tematu graficznego (z miejscem na bezpłatne reklamy).




Aplikację można nieodpłatnie pobrać pod tym adresem.



Źródło tekstu: Norbsoft     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~:))  2010-02-08 17:14:44  host: 109.243.72.13

    czy ma to jakiś sens jeśli można używać Operę mini?

  • 0

    2.  2010-02-08 17:24:00

    Niech mnie nie rozsmieszaja isites pozwala kazdemu zrobic wlasna aplikacje na iphona i androida z zrodlami rss,wordpress.youtube,qik,twitter i inne. Jak juz wyjdzie moja to pokaze. To interesujacy projekt w 10dni jest juz ponad 140 takich aplikacji w Android Market i niecale 100 w Appstore pewnie reszta odrzucona

  • 0

    3.  2010-02-08 17:49:01

    czyli kolejny czytnik rss? nie popisali sie...

  • 0

    4. ~xx  2010-02-08 17:58:47  host: v02-16.opera-mini.net

    wystarczy że rss mam w telefonie...

  • 0

    5.  2010-02-08 18:09:14

    A w katalogu zrodel - "Komputery i internet" zamiast Telepolis jest konkurencja. Jak to mawial moj ojciec , odwaliles kawal dobrej , nikomu niepotrzebnej roboty - idealnie pasuje do tej aplikacji. Zgadzam sie , w dobie Opery Mini jest to zupelnie zbedny midlecik.

  • 0

    6.  2010-02-08 18:25:04

    A może oni jeszcze nie słyszeli o Operze Mini ? Jak myślicie ? :-P

  • 0

    7. ~a_lex  2010-02-08 22:18:27  host: v07-15.opera-mini.net

    Ale, jak wynika z drugiej wypowiedzi, na iPhone coś takiego jednak jest potrzebne ...

  • 1

    8. ~#  2010-02-09 00:35:06  host: ip-91.189.216.48.skyware.pl

    ehh co za społeczeństwo... Ludzie pracują i oddają aplikację do użytku za darmo a jedyne co potraficie to narzekać. Ja osobiście cieszę się z tej aplikacji i myślę, że będzie mi dobrze służyć :)

  • 0

    9.  2010-02-09 01:12:14

    @8 co w tym takiego innowacyjnego, ze narzekasz na 'spoleczenstwo'? przeciez ta aplikacja zupelnie nic nowego nie wnosi do komorek... czytnik rss jest nawet w operze mini, ktora jest rowniez za darmo.

  • 0

    10.  2010-02-09 05:23:46

    @7 Owszem ale, tam integrowane sa nie tylko RSS ale tez wszystkie blogi, youtube, qik czy twitery facebooki wiec kazdy autor strony moze za 25usd zamowic sobie taka aplikacje i dostosowac do wlasnego zrodla contentu. To jednak zupelnie co innego. Z drugiej strony czym jest Onet.pl Wiadomosci na androida i iphona dokladnie tym samym a jest to popularna aplikacja. Jak za darmo to sie koniowi w zeby nie zaglada.

  • 0

    11. ~a_lex  2010-02-09 11:15:35  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Dokładnie.

  • 0

    12. ~  2010-02-10 07:58:26  host: public-gprs34132.centertel.pl

    Nie rozsmieszajcie mnie, rss w operze mini dziala i wyglada jak kupa w porownaniu do tego.

Dodaj swoją opinię