Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilny Windows bez Skype'a

Mobilny Windows bez Skype'a

orson_dzi 6 Czerwca 2017 10:11

2 0

skype

Na początku lipca użytkownicy mobilnego Windowsa stracą możliwość korzystania ze Skype'a.




Mobilny Windows powoli umiera, a Microsoft nie ma zamiaru go ratować (przynajmniej na razie) i skutecznie odłącza go od kolejnych sposobów podtrzymywania życia. Gigant z Redmond chce zamykać kolejne aplikacje na mobilnego Windowsna, dzięki czemu osoby nad nimi pracujące i przeznaczane na nie środki będą mogły zostać spożytkowane w inny sposób. Jedną z takich aplikacji jest Skype.

Od 1 lipca ze Skype'a nie będą mogli korzystać użytkownicy Windows Phone 8 i 8.1, a użytkownicy Windowsa 10 Mobile, Windowsa RT i TV z aplikacji Messaging.

Źródło tekstu: Skype; wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows | windows 10 mobile | skype

w sumie: 26
  • 0

    7. ~krz  2017-06-06 10:56:25  host: nat-185-157-12-109.fiberway.pl

    coraz wiecej wskazuje na to, ze microsoft skonczy jak kodak. Od monopolisty do bankruta...

  • 1

    8.  2017-06-06 11:18:34

    Co za głupie posunięcie. Co za problem aby to naturalnie wymarło a nie blokowanie i na siłę.

  • 0

    9.  2017-06-06 11:32:05

    No to teraz Alcatel sprzeda tego swojego smartfona. I to jeszcze za taką cenę... ;)

  • 1

    10.  2017-06-06 11:35:39

    @ Motov3 :P

  • 0

    11. ~motov3  2017-06-06 11:45:25  host: fbd201.internetdsl.tpnet.pl

    @10 Eragon.
    No coz mozna napisac ;) ja na szczescie w ogole nie korzystam ze Skype. tylko z WhatsApp :) Ale coz to za wytlumaczenie.
    Ogolnie widac ze wygaszaja system. U mnie final jest taki, ze zostawilem 930tke na W10m AU, a 950tke sprzedalem - i zakupilem Galaxy S6. Coz bylo robic.

  • 0

    12.  2017-06-06 11:48:43

    Na co dzień używam smartfonu z Windows Mobile i szczerze wkurza mnie polityka Microsoftu. Rozumiem że jakieś oprogramowanie może z czasem przestać być wspierane lecz tutaj proces ten postępuje zbyt szybko i zbyt drastycznie. Wielka ilość dobrych parametrowo nowoczesnych urządzeń może być niebawem odcięta od podstawowych usług. To nie w porządku. O ile Androida nie darzę jakąś wielką sympatią to jednak okres życia urządzeń jest nieco dłuższy. A Apple już nie wspominam bo jeśli chodzi o aktualizacje i wsparcie to wzór do naśladowania

  • 0

    13. ~Gliwice  2017-06-06 11:56:55  host: pub-137.65.multiplay.pl

    Poda ktoś dobre zamienniki FB Messengera?
    Na zamiennik skype nie ma co liczyć.

  • 1

    14. ~  2017-06-06 12:12:41  host: aepw239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli skype znika z mobilnego 8 i 8.1 a na mobilnej 10 zostaje.

  • 0

    15.  2017-06-06 12:43:12

    trochę bezsensu decyzja, powinni po prostu dać mu umrzeć

  • 1

    16. ~skalarek  2017-06-06 12:53:32  host: static-46-238-243-121.awacom.net

    Nie używam. Jednak decyzja skandaliczna. Każdy właściciel komórki z systemem Windows (Phone) powinien podać do sądu producenta komórki (Microsoft i inni producenci komórek z Windows Phone). W USA powinien ktoś zorganizować pozew zbiorowy ;)

  • 0

    17. ~  2017-06-06 13:51:51  host: 088156132250.dynamic-ww-04.vectranet.pl

    Artykuł pisany na kolanie, zresztą jak większość na temat Windowsa (celowo to robicie?). Skype nie znika z "mobilnego Windowsa". Znika ze starych wersji systemu Windows Phone, czyli z Windows Phone 8 i 8.1 oraz przy okazji ze starych wersji Androida.
    A Windows Phone 8.1 można bez problemu zaktualizować do najnowszej wersji systemu czyli Windows 10 Mobile, na którym są i owy Skype i inne aplikacje.

  • -2

    18.  2017-06-06 13:57:47

    Symbian nie umarł naturalnie, a został zabity. Symbian miał bogatszy sklep niż kiedykolwiek Windows Phone/Mobile. Do tego była Nokia Mail, Music, Mapy itd. - to wszystko jest z Nokii i Symbiana, a nie z WP!
    Naiwni i ślepi dali się nabrać...wow znaczek Nokii, Nokia jest fajna, cool, więc...Nokia z WP też - ale to kłamstwo bo to było zabójstwo dla tej marki i firmy. Przez ten wybór musieli sprzedać dział mobilny bo tak słabo im szło. A wybór Elopa na szefa to jak wybór wroga na prezydenta państwa.
    Windows Phone od początku był beznadziejny, a przejście na ten system kiedy nie ma się już Symbiana, nie korzysta się z Androida, Elop do tego celowo uśmiercił również MeeGo i został WP. Ale jak sprzedać telefon z systemem...który nic nie ma ? Powinni poczekać i powiedzieć - pokażcie w pełni funkcjonalny system, z podobnymi możliwościami, opcjami jak Symbian/Android i sklepem...A tak...zostali z niczym. Bo mapy Here to stare OVI, to nie WP, ale Nokia i Symbian. Tak samo aparaty z 1020 czy 950...Nokia miała Carla Zeiss'a już wcześniej, a duże matryce od Nokii 808 PV, zresztą Nokia N8 czy inne to również dobre telefony i aparaty.
    Microsoft i WP nic nie dali Nokii, wręcz przeciwnie wnieśli...najgorszy system mobilny w kontekście nakładów, upadek Nokii/działu mobilnego, zniknięcie MS/Nokii z rynku softu/hardware z rynku telefonów. Nokie z WP nie były wcale tanie wbrew obiegowej opinii - po prostu tak słabo się sprzedawały i lądowały na allegro, a w cennikach po premierze drogie...a chwilę potem nawet wyższe modele nie w cenie Apple, Samsunga czy LG, ale co najwyżej Huawei P8.
    Tragicznie mało opcji, możliwości, dużo ograniczeń - i np. sztuczne złudzenie płynności...jak dziecko ma Androidzie ma 20 appek w tle, a na WP 2 xD Do tego np. pamiętacie limit...kart w przeglądarce.
    Microsoft i Windows Phone/Mobile to FAIL technologiczno-softowy jakich mało. Szkoda bo pozbawili nas dobrej firmy, Symbiana/Mee

  • 1

    19.  2017-06-06 14:00:16

    Microsoft i Windows Phone/Mobile to FAIL technologiczno-softowy jakich mało. Szkoda bo pozbawili nas dobrej firmy, Symbiana/MeeGo, a sami pogrzebali swój system. Bo trzeba było ze starego WM (5, 6, Pro itd.) wziąć co najlepsze...najlepsze co ma, oferuje Symbian, MeeGo i dać to ludziom. Ale nie...MS musi na odwrót, musi iść wbrew klientom no to ma....
    Gorzej, że przez to my mamy tylko dwa systemy, które mają praktycznie 100%, a MS "stać" na to bo normalnie Elop i po części Balmer i sporo Satya Nadella powinni oberwać. Ale Mikromiękki zarabia na innych rzeczach więc bilans był fuksem dodatni.

  • 1

    20.  2017-06-06 17:48:30

    biedny windows

  • 1

    21.  2017-06-06 18:50:04

    Pamietam jak mnie tutaj wyśmiewaliście kiedy pisałem, że windows mobilny to trup w momencie premiery. I wyszło ZNOWU na moje :)

  • 0

    22.  2017-06-06 18:54:23

    @18 Nokia sama się zabiła, bo nie posiadała konkurenta dla iphona w 2007 roku. Mimo, że widziała rewolucję na rynku dalej uparcie wypuszczała kolejne ułomne telefony licząc na cud. Potem ratowała się mariażem z MS - dobra decyzja, bo trudno o większego gracza, który dodatkowo nie istniał w świecie mobilnym. Niestety w momencie prezentacji iPhona karty były już rozdane co widać teraz kiedy Apple jest światową firmą nr 1 z kapitalizacją ponad 800 mld USD (google 690 mld USD).

  • -1

    23.  2017-06-06 18:56:08

    @21. Jakie znowu twoje. Miales 50% prawdopodobienstwa i tyle. Albo by wyszlo, albo nie. Proste. Nie martw sie, niedlugo Robot pochlonie udzialu iOS - i z applefan staniesz sie RobotFanem :)

  • 0

    24.  2017-06-06 19:06:13

    Ja akurat Skypa używam tylko na kompie, więc płakał nie będę. Poza tym piszą że na W10Mobile jeszcze jakiś czas ma być dostępny. A potem?... może jakiś inny komunikator dadzą?- żałoby nosić nie zamierzam, ale szkoda mi WMobile, bo po kilku(nastu) poprawkach wcale by nie był zły. Miliony aplikacji to nie wszystko i nie dla wszystkich- są ludzie o skromniejszych wymaganiach.

  • 0

    25. ~didi  2017-06-07 09:22:07  host: user-94-254-179-50.play-internet.pl

    W taki głupi sposób zabić najlepszy OS na komórki, to tylko w USA tak potrafią

  • 0

    26. ~  2017-07-25 07:13:16  host: public-gprs365303.centertel.pl

    Nie działa .... Coraz mniej kontaktu ze światem na wp

Dodaj swoją opinię