Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilny podpis elektroniczny w Plusie

Mobilny podpis elektroniczny w Plusie

WitekT 27 Października 2008 14:26

0 0

24. października MobiTrust podpisał umowę z Polkomtelem o współpracy w celu udostępnienia klientom operatora mobilnego bezpiecznego podpisu elektronicznego z wykorzystaniem dotychczas posiadanych kart SIM.

Karta SIM abonenta będzie elementem bezpiecznego urządzenia do składania podpisu elektronicznego przy wykorzystaniu dostarczonego przez MobiTrust oprogramowania. Umowa zakłada także współpracę partnerów w zakresie działań marketingowych i szkoleń.




MobiTrust jest firmą, która koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, technologii mobilnych oraz mobilnego podpisu elektronicznego pozwalającego na identyfikację użytkowników z wykorzystaniem telefonu komórkowego. 43,62% kapitału zakładowego spółki ma giełdowy One-2-One.

Źródło tekstu: One-2-One     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2008-10-27 17:45:13

    ~Solos - co znaczy NIC? Kartofle chcesz kuować na podpis elektroniczny? Ja mając podpis mogę wszystko - mogę nie dość, ze sprawy podatkowo-ubezpieczeniowe załatwić, to składam już elektroniczne wnioski w urzędach, wystawiam faktury elektroniczne, podpisuje własne dokumenty (nie tylko faktury) itd. To, że są debile, nie potrafićay wykorzystać podpisu... No cóż - ludzie kupują terenowe samochody do jeżdżenia po autostradzie a komórki z bajerami do odbierania połączeń tylko ;-) W komunikacji z bankami duże firmy już dawno stosują podpis elektroniczny. ~Wojtas - za darmo NIGDY nie będzie ;-) ~inisfal - mówisz o czym? o tym co germanos sprzedaje? na pewno na karcie sim jest certyfikat?

  • 0

    15.  2008-10-27 17:46:15

    i jeśli jest "wszysty" jak mówisz... to nie trzeba karty sim wyjąć z telefonu czasem i wsadzić do normalnego czytnika ?

  • 0

    16.  2008-10-27 17:51:29

    Jeśli by tak było, dawno by to odtrąbili, ze są pionierem ;-) Sądzę, ze sprzedają standardowy pakiet z kartą kryptograficzną jak każdy inny dostawca - KIR czy PWPW.

  • 0

    17.  2008-10-27 18:00:18

    Co do banków... Jeśli używasz bankowości elektronicznej wszelkie polecenia dla banku możesz przez ten system załatwić - po co więc podpos elektroniczny? Polecenie zapłaty nie jest poleceniem dla banku zauważ, więc nie miej pretensji do banku.

  • 0

    18.  2008-10-27 18:12:08

    w Play ma chyba to samo co inni http://dlafirm.playmobile.pl/pl/uslugi/podpis-elektroniczny/ . Ciekawe ile to w Plusie będzie kosztować ?

  • 0

    19. ~razor  2008-10-27 18:55:28  host: nat-224-245.man.bydgoszcz.pl

    Oczywiście, że podpis elektroniczny już funkcjonuje. Jest chyba niezbędny choćby przy e-fakturach, prawda?

  • 0

    20. ~matador  2008-10-27 20:55:21  host: chello089078233017.chello.pl

    bardzo fajne posunięcie plusa, pionier z niego jest chyba największy - tak samo bylo jak umożliwił płacenie z komórki - pamiętam ze ze 3 razy w mcdolandzie kupowałem w ten sposób;) oby tak dalej

  • 0

    21.  2008-10-27 23:03:28

    piszę ogólnie, lecz głownie do "wlo"..stary nie czepiaj się mojego opisu. Merytorycznie jest ok. A jeśli chodzi Ci o odtrąbienie informacji na ten temat to na pewno niebawem usłyszysz i wtedy przypomnisz sobie "tego gościa z "wszysty". Podpis jest wszyty do sim i tyle. Niczego nie zamierzam udowadniać...tylko sprzedawać

  • 0

    22.  2008-10-28 08:43:03

    inisfal - chciałbym wiedzieć! i dlatego pyytam ;-) Jesli nie masz zamiaru odpowiadać - po cholerę w ogóle to mówisz? Mnie zastanawia - jeśli karta sim jest kartą kryptograficzną, to jak odbywa się proces złożenia podpisu... I tyle. Jeśłi wiesz - prosze powiedz. Mi zależy na tej wiedzy akurat.

  • 0

    23.  2008-10-28 08:44:03

    Bo być może załatwiłbym Playowi paru chętnych na taki "mobilny" podpis jeszcze dzisiaj ;-)

  • 0

    24.  2008-10-28 08:45:00

    A może mówisz - wszyty w kartę sim, bo karta kryptograficzna tak włąsnie wygląda - jak zwykła karta sim?

  • 0

    25.  2008-10-28 09:30:33

    Ja w każdym razie czekam na szczegółową informację o tym produkcie w salonach Germanos ;-) Chociaż jestem przekonany, ze - jeśli to sprzedajesz - nie wiesz tak naprawdę co sprzedajesz ;-) Tak samo jak nie wie o czym mówi ~Psantic, mówiąc o wersji "mini" dostępnej od dawna w Germanosie ;-)

  • 0

    26. ~Solos  2008-10-28 16:23:46  host: 105-mo6-5.acn.waw.pl

    ~wlo Ja mowie o osobach fizycznych a nie firmach. Przykladowo. Wymiana dokumentow (dow.osobisty, paszport, prawi jazdy) nie jest mozliwa przy pomocy podpisu elektronicznego. Powinno sie dac zlozyc wniosek o te dokumenty stosujac podpis, a tylko po odbior udac sie osobiscie ze starym dokumentem. Dalej - polecenia zaplaty: Sa zarowno dla banku jak i dla instytucji, ktora ma sobie sciagac kase z Twojego konta. Tez powinno sie dac takie cos ustalic przy pomocy podpisu elektronicznego, a nie tak jak teraz - trzeba latac na poczte i wysylac list. Chcialbym moc zalozyc konto w banku bez wychodzenia z domu. Da sie zrobic ktorakolwiek z tych rzeczy uzywajac podpisu elektronicznego? Nie.

  • 0

    27.  2008-10-28 16:56:32

    sorry, niepotrzebnie się uniosłem. Karta jest wszysta nierozłączenie z sim. Autoryzacja przychodzi na telefon w formie smsa "technicznego" i dopiero po wpisaniu kodu pin(inny niż do karty sim) dokument jest autoryzowany przez centrum, zszywany i kodowany wraz z wysyłanym dokumentem....to tak w bardzo dużym skrócie

  • 0

    28.  2008-10-28 18:37:49

    #27 nie wiem czy dobrze rozumiem ale Germanos oferuje taką usługę w Play ? Masz może jakiś link do oferty ?

  • 0

    29.  2008-10-28 19:45:26

    ~Solos - podpis elektroniczny ZAWSZE jest dla osoby fizycznej wydawany ;-) Bo przecież nie masz innego podpisu dla firmy i innego dla siebie? Np. w banku na karcie wzorów podpisów? To są Twoje podpisy - jako osoby fizycznej. Jedynie w firmie reprezentujesz firmę - na podstawie pełnomocnictwa czy innej reprezentacji - jako prezes, czy inny przedstawiciel. Tak samo jest z podpisem elektronicznym.

  • 0

    30.  2008-10-28 21:27:43

    aby rozwiać Wasze wątpliwości co do oferty która do tej pory funkcjionowała na rynku...otóż to co ma Play w Germanosie to jest standardowe rozwiązanie, czyli czytnik USB podpiety do komp. Inne fimry korzystają z takiego samego rozwiąania, lecz mają tylko kilka punktów dystrybucji w polsce. W Plusie podpis masz w telefonie, czyli pod ręką i w każdej chwili możesz go wykorzystać. Oto zasadnicza różnica. PS No oczywiście nie wspominając o cenie któa jest dwókrotnie niższa

  • 0

    31.  2008-10-29 09:05:26

    ;-D łał!! przeczytałeś instrukcję jednak? ;-) pozdrawiam mimo wszystko ;-)

  • 0

    32.  2008-10-29 09:08:32

    moich nie musiałeś rozwiewać, bo nie wiedząc nawet o ofercie (o szczegółach bo gdzieś mi mignęło, że sprzedają ofertę jednego z centrów certyfikacyjnych) byłem pewnien, ze to klasyczna oferta, bez wodotrysków, szczególnie bez mobilności. Chociaż mając przy sobie komputer i kartę z czytnikiem, wszędzie możemy się podpisać - więc mobilność jest... ;-)

  • 0

    33. ~Marr  2009-01-28 12:42:27  host: 73-104.unused.derbynet.waw.pl

    Jako, że podpis elektroniczny na rynku już trochę istnieje, więc możliwości składania też już parę mamy. Usługa Plusa jest przede wszystkim najtańsza, a poza tym bardzo prosta w użytkowaniu. Nie trzeba niczego instalować w komputerze, nie trzeba nosić ze sobą czytnika, itd, itd...

Dodaj swoją opinię