Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilny Internet od Multimediów

Mobilny Internet od Multimediów

WitekT 11 Listopada 2009 13:57

0 0

Kolejny dostawca "kablowego" Internetu oferuje swoim klientom dostęp mobilny - po Netii (z P4) i Multimo (z Centertelem), przyszedł czas na Multimedia (z P4).

Z oferty mobilnego Internetu mogą skorzystać Ci, którzy już mają stacjonarny Internet bądź zamówią go razem z usługą.

Konstrukcja promocji jest dość skomplikowana, z wieloma rabatami. Z informacji zawartych na stronie operatora można dowiedzieć się, że różnica w cenie pomiędzy samym Internetem stacjonarnym a pakietem z mobilnym kształtuje się następująco (przy umowie rocznej):

Łącze stałe

1 GB

2 GB

4 GB

Umowa na 12 miesięcy

1 Mb/s

30 zł

35 zł

40 zł

2 Mb/s

36 zł

41 zł

46 zł

6 Mb/s

34 zł

39 zł

44 zł

Ceny podstawowe, od których udzielany jest rabat

-

99 zł

119 zł

138,99 zł


Z promocji mogą skorzystać także ci klienci, którzy mają umowę na stacjonarny Internet. Stara umowa zostanie rozwiązana bez zapłaty kary, jednak abonenci muszą wybrać prędkość większą niż aktualnie posiadaną lub taką samą, jeżeli dotychczasowa prędkość wynosiła co najmniej 6 Mb/s.




Aktywacja to jednorazowy koszt 19 zł. Prędkość mobilnego Internetu jest ograniczona do 1 Mb/s w stronę do abonenta i 384 kb/s od niego. Niewykorzystany transfer przechodzi tylko na jeden, kolejny miesiąc. Modem Huawei E156G (USB, HSDPA 3,6 Mb/s) pozostaje własnością operatora. Modem posiada blokadę simlock.

Szerzej o mobilnej ofercie Netii pisaliśmy w tej wiadomości, a Multimo - w tej wiadomości.

Zobacz: regulamin promocji z 1 GB i umową na 12 miesięcy (plik .pdf; 89 kB).
Zobacz: regulamin promocji z 1 GB i umową na 24 miesiące (plik .pdf; 88 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~Me  2009-11-11 14:54:03  host: wapgw1.wapgw.era.pl

    Mało czytelna oferta

  • 0

    3.  2009-11-11 15:00:04

    To jest chyba oferta wiazana. I chyba nie mozna kupic mobilnego internetu nie posiadaja wykupionego internetu stacjonarnego ? Jak sie myle prosze mnie poprawic.

  • 0

    4. ~ja  2009-11-11 15:01:49  host: 87-205-92-16.adsl.inetia.pl

    oferta jak zwykle do bani w przypadku MM i nalezy sie dobrze zastanowic by nie zalowac decyzji. pozdrawiam, byly pracownik MM

  • 0

    5.  2009-11-11 15:02:01

    Po pierwszym przeczytaniu nie wiem o co w tym biega. Jakiś dziwny rozrzut cenowy :D

  • 0

    6. ~wans  2009-11-11 15:44:10  host: 94.254.155.200

    prostota i przejrzystość to jest to co przyświecało twórcom tej oferty

  • 0

    7. ~blablabla  2009-11-11 15:56:33  host: user-89-108-208-156.mobile.playmobile.pl

    Oferta do bani. Za 1GB limitu trzeba dopłacić minimum 30zł i modem w dzierżawę. Jak komuś zależy na dobrym limicie to Play o niebo lepszy. Jak na bardzo dużych limitach, albo mobilności to oferty W3 też lepsze.

  • 0

    8. ~mcluki  2009-11-11 17:16:52  host: chello089076200173.chello.pl

    Nie ma co sie w to bawic lepiej wziasc Playonline. Wychodzi korystniej pod kazdym wzgledem.

  • 0

    9.  2009-11-11 17:38:24

    Z tej tabeli wynika, że jedynie przy umowie 1MB/s opłaca się wziąć 4 GB. W pozostałych przypadkach lepszy Play Online na kartę.

  • 0

    10. ~~radek  2009-11-11 17:42:35  host: v07-08.opera-mini.net

    Taka kwestia... najwieksza predkosc 6Mb/s na modemie obslugujacym max 3,6Mb/s... przeciez to jakis totalny absurd bo niby jak osiagnac na tym modemie 6Mb/s ???

  • 0

    11. ~~~radek  2009-11-11 17:46:05  host: v07-08.opera-mini.net

    a skumalem :p te predkosci tycza sie stacjonarnego he

  • 0

    12. ~  2009-11-11 19:06:46  host: netpanel-212-182-80-205.relaksowa.lublin.pl

    Play ani nie jest w pelni mobilny, ani predkość nie przystaje do W3 w miastach (to teoretycznie 1Mb to tylko teoretycznie w Play). No i cena vs limity a nowa oferta Orange tez blado wyglada... Polecam CDMA w Orange.... Dziala prawie wszedzie i predkosci rzedu 800Kb do 1,4 MB. Rewelacja.

  • 0

    13.  2009-11-11 21:28:49

    Nie wiem po co takie kombinacje w newsie - przeciez w PDFie sa jasno napisane ceny internetu stacjonarnego+mobilnego...

  • 0

    14. ~  2009-11-11 21:30:01  host: 088156028219.olsztyn.vectranet.pl

    i tak kazdy wie ze multimo najlepszy jak narazie. ta oferta bardzo nieprzejrzysta. a z zasiegiem w play wiadomo jak bywa.

  • 0

    15.  2009-11-11 22:29:33

    ms93: tak, ale ceny SAMEGO netu kablowego jest różna od netu kablowego jako składnika tej promocji. Zauważ, że przy roku cena z regulaminu jest stała dla wszystkich prędkości i wynosi 34 zł, ale po odjęciu ceny dwóch promocji - od tej odjęcie promocji na sam net, daje ceny jak z tabelki. Dlatego, moim zdaniem, to jest bardziej właściwe porównanie. Rozumiesz o co mi chodzi? :-)

  • 0

    16. ~Pietia  2009-11-11 23:43:27  host: host-193-34-162-129.dag.pl

    Jak dla mnie warunki sa kiepskie. Teraz za 2Mb w MM place 19zl, a gdybym chcial przejsc na ta promo, to musialbym zaplacic kilkadziesiat zl wiecej (przy tym samym laczu). Pomijam przy tym fakt, iz musialbym wziac wiecej niz 2Mb.

  • 0

    17. ~d@rcio  2009-11-12 04:37:32  host: 87-31-n2.aster.pl

    i w tej chwili siec playa wysiada z przepychu haha durnie

  • 0

    18. ~nyczaj100  2009-11-12 10:42:48  host: 078088224018.kielce.vectranet.pl

    To jest oferta wiązana. Fajny czerwony modem (taki widziałem na stronie) rzuca się w oczy. Po co jednak załozony został simlock, skoro w przypadku tego opa wystarczy umowa terminowa (cyrograf). Brak simlocka sprawiłby, że z tego modemu byłby pożytek podczas pobytu za granicą, albo w Polsce poza zasięgiem Play, albo tam gdzie jest on bardzo słaby (np. w małych miejscowościach nadmorskich typu Dźwirzyno). No ale lepiej klientowi utrudnić życie, niech jadąc np. do Chorwacji kupi drugi modem na Allegro, albo ryzykuje zdjęcie simlocka (kody ponizej 2 zł na Allegro, ciekawe czy będą oferowali zdjęcie blokady Multimediów) z nie swojego modemu (modem jest własnością Multimediów, trochę dziwne, bo z telefonami w promocji tak nie ma). Czułbym się nieco dziwnie podróżując z modemem będącym własnością operatora. O ile w przypadku modemu stacjonarnego rozumiem to, o tyle modem przenośny powinien jednak należeć do klienta, bo wtedy mógłby on zdjąć simlocka w sytuacji gdy musi skorzystać z innego operatora (nawet w Polsce Play nie wszędzie ma zasięg, nie wspominając o zagranicy).

  • 0

    19. ~arnold  2009-11-12 22:54:40  host: host-81-190-140-35.olsztyn.mm.pl

    szkoda, że multimedia nie mają LLU jak Netia, wtedy to byłaby konkurencja.

  • 0

    20. ~Katja  2009-11-23 21:24:52  host: host-217-172-248-127.lodz.mm.pl

    Obecnie mam 512kb w Multimedii (bez limitu danych) za 39zł/m-c, nie mam cyrografu mogę w kazdej chwili rozwiązać umowę. Doradzcie coś szybszego oczywiście w cenie niewiększej jak 39zł. Poza tym mam kablówkę+HBO. Pakiety raczej odpadają bo koniecznie chcą mi wcisnąć cyfrową TV, czego nie potrzebuje bo i tak obraz jest super.

  • 0

    21. ~x  2014-03-18 19:13:22  host: host-62-141-240-226.tomaszow.mm.pl

    Pracuję w MM i nie wiem skąd te ceny, są o połowę wyższe niż obowiązujące

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-132-134.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

mikkel | 2017-07-21 10:29:59

iDiot - wpisz w YT


~ | 2017-07-21 10:24:00

@xxc Rany, kogo w 2017 roku obchodzi BSA? Chlopie!


insomnia | 2017-07-21 10:23:34

@25 a co to jest iStore?


~nickt | 2017-07-21 10:11:17

Na zdjęciu to @wlo czy @petru?


Calm7 | 2017-07-21 10:10:12

23). Może inni są już przygłusi...;-)

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1500 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1500 zł (lipiec 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet