Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilny Informator o HIV/AIDS

Mobilny Informator o HIV/AIDS

LuiN 19 Czerwca 2009 15:49

0 0

Aplikacja Mobilny Informator o HIV/AIDS to możliwy do uruchomienia na telefonach komórkowych program, zawierający informacje na temat HIV/AIDS stworzony przez Krajowe Centrum ds. AIDS oraz firmę NETOX, która zajmuje się tworzeniem produktów na urządzenia mobilne.

Aplikacja zawiera podstawowe informacje na temat, m.in.: dróg zakażenia HIV, zachowań ryzykownych, zmniejszania ryzyka zakażenia i testowania w kierunku HIV (także adresy punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać test anonimowo i bezpłatnie). Aplikacja pozwala szybko i dyskretnie uzyskać rzetelną informację na temat HIV/AIDS.
W Polsce każdego roku wykrywa się 700-800 nowych zakażeń HIV, od początku epidemii zanotowano ponad 12 000 zakażeń. Szacuje się, że zakażonych jest jednak ok. 30-35 tysięcy osób, a to oznacza, że zaledwie 1/3 osób seropozytywnych jest świadoma swojego statusu serologicznego.

Aby zainstalować aplikację w swoim telefonie należy wejść, bezpośrednio ze swojego telefonu komórkowego, na stronę internetową www.mia.aids.gov.pl lub odwiedzić portal www.aids.gov.pl w celu uzyskania dokładnych informacji na temat kompatybilności i sposobu instalacji aplikacji.

Źródło tekstu: NETOX     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet