Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilny Facebook darmowo, ale tylko tekstowo

Mobilny Facebook darmowo, ale tylko tekstowo

Q! 19 Maja 2010 16:56

0 0

Facebook wprowadzi na rynek specjalną wersję swojego serwisu społecznościowego dla komórek, która działać będzie jedynie w trybie tekstowym. Dostęp do niego ma być bezpłatny, jednak jego zasięg - ograniczony.

Nowa wersja serwisu ma być dostępna jedynie w wersji tekstowej. Z jednej strony ułatwi to jego obsługę, z drugiej - zminimalizuje ilość przesyłanych danych. W ten sposób operatorzy będą mogli zaoferować taką usługę swoim klientom bezpłatnie.




Bezpłatny dostęp do Facebooka skierowany jest dla rynków rozwijających się oraz dla kilku krajów Europy, wśród których znajdą się m.in. operatorzy z Austrii czy Danii. Na tej liście brak jest, niestety, któregokolwiek z polskich telekomów.

Usługa w wybranych krajach i u wybranych operatorów dostępna będzie pod adresem 0.facebook.com.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1. ~evad  2010-05-19 16:59:06  host: 217.205.197.194

    Polecam: http://www.theregister.co.uk/2010/05/19/facebook_zero/

  • -3

    2. ~  2010-05-19 17:11:30  host: user-109-243-235-92.play-internet.pl

    Powinni skasować tego jednego wielkiego szpiega z sieci.

  • 1

    3.  2010-05-19 17:13:38

    @2 , A to dlaczemu?

  • -1

    4.  2010-05-19 17:17:52

    Może jeszcze smsowy FB. Pakiet danych na telefon i nie trzeba jakichś drętwych substytutów.

  • -2

    5. ~5  2010-05-19 17:28:55  host: user-109-243-215-230.play-internet.pl

    I jak tu się lansować na tekstowej wersji? Mam nadzieję że ten serwis umrze śmiercią naturalną, będzie ciężko, ale nie jest to niemożliwe.

  • 1

    6. ~  2010-05-19 17:47:35  host: t03-06.opera-mini.net

    Oooo, juz się zaczynają zlatywac ci pod tytułem "Kto używa Facebooka ten dureń nie mający prawdziwego życia i się lansuje w necie" Sami ludzie interesu dbający o swoją privacy:-D

  • 1

    7.  2010-05-19 18:06:54

    @6 albo ludzie, którzy konta nie mają bo by musieli jeszcze rodzicom założyć aby mieć kogoś w znajomych ;D Fejsbuk ma charakter światowy, nie ma na celu lansowania się fotkami, szukaniem wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek choćby przeszli w pobliżu mojej szkoły, nie jest również natargetowany na określoną grupę wiekową. On ma przede wszystkim zapewniać sieci kontaktów między ludźmi z którymi już mieliśmy się okazję spotkać na żywo, a nie chcielibyśmy tracić z nimi kontaktu. Argument "to wymieńcie się numerami" jest chybiony, bo można kogoś poznać za granicą, no i sms/połączenie głosowe nie daje takich możliwości wymieniania się treściami jak portal społecznościowy.

  • 1

    8.  2010-05-19 18:08:38

    @6, pewnie ci z NK to elyta, a my z FB to wirtualni lanserzy?

  • -3

    9.  2010-05-19 18:22:34

    co mi po znajomych wirtualnych ze swiata wolę nk tam przynajmniej większosc normalnych ludzi ma konta, a nie jakis azjata czy nie wiadomo kto bedzie mi pisac. patriotyzm w modzie i dlatego nk gora! facebook jest dla tych co nos zadzieraja z powodu nadmiaru kasy.

  • 3

    10. ~cheap  2010-05-19 18:35:27  host: nat.acx.pl

    hahaha śmiać mi się z was chce ludzie. fb jest zupełnie dla innych ludzi, zero lansu, to nie nk. fb to po prostu dobra zabawa ze znajomymi i chyba dzisiaj najszybszy kontakt w necie.

  • -1

    12.  2010-05-19 18:42:08

    bez zdjęć, filmów, linków, rysunków - marny pomysł

  • -1

    14. ~  2010-05-19 19:51:25  host: t15-14.opera-mini.net

    plus promowal mobilnego fejsbuka a teraz opcja usun konto nie dziala..trzeba uwazac na dane osobowe,nie zakładajcie tych kont.mirekb

  • 0

    15. ~zaraz zostanę zjedzony  2010-05-19 21:54:57  host: 94.254.208.97

    Ciężko dostrzec oczywiste rzeczy, jak się jest w czymś po same uszy. Widać to po minusach które dostałem w @5. Nie powiedziałem ża KAŻDY SIĘ TAM LANSUJE i wyraziłem PRYWATNĄ I SUBIEKTYWNĄ opinię, że ten portal MI się nie podoba. A tu zaraz dominować będzie wersja że NIKT tam się nie lansuje i jest to TYLKO portal do wymiany informacji. Naprawdę w to WIERZYCIE? Jeśli tak to nie rozumiecie że każdy czasem lubi być próżny, większość ludzi woli mieć lepsze samopoczucie niż gorsze, a jak dzwoni do was stary znajomy ( który dawno nie dzwonił) to albo coś od was chce albo zaczyna gadkę od: Co u Ciebie? i to jest tylko pretekst do rozmowy co U NIEGO. Bo gdzieś był, coś widział, ewentualnie kupił niedaleko was nowe mieszkanie i zaprasza do siebie. Lub podobne. Tak trudno to dostrzec, że nic nie jest czarno-białe?

  • 0

    16.  2010-05-19 23:13:23

    piokuk: Co ty nie powiesz, "Sherlocku" ? Nie ucz ojca dzieci robic, na Telepolis jestem i czesciej i dluzej (i nie tylko zreszta) niz ty. Nie mowie tez, ze jesli ktos jest anty-PO (ktore tez tylko delikatnie popieram - w obawie przed zjawiskiem zwanym IV RP (bo juz nie kaczyzmem ;), na ktore zreszta glosowalem (podwojnie) i musialem sie potem wstydzic za taka partie rzadzaca i koalicje (za prezydenta takze, choc mniej), to juz od razu powinien isc sie leczyc... ale ty to moze juz tak - na poczatku zbadaj sie sam, tylko nie zostan hipochondrykiem od razu ;) Nie mam fobii (chyba w przeciwienstwie do ciebie), mam wyrobione jasne zdanie - uwazam wprost, ze Wawel zbeszczeszczono. To miejsce dla krolow - przykro mi, ale wsrod zyjacych jakos nie widze kogos, kto by zaslugiwal na to miejsce. Z tych ktorzy odeszli - jedyna osoba, ktora zaslugiwala z ostatnich wielu lat, a ktora przychodzi do glowy to nasz Papież. Dlatego tez podsumowalem to pokretne, hipokryckie odczuwanie "patriotyzmu" wsrod narodu... Lepiej byc szczerym, niz sie niepotrzebnie afiszowac (ewentualnie byc tylko patriota podczas wydarzen sportowych ;) To juz lepiej przyznac chocby przed samym soba, ze nie stac nas na to. Taka wojna by to lepiej zweryfikowala, skadinad, ale bycie patriota w czasach pokoju nie polega na krzyczeniu "JESTEM PATRIOTA! SPOJRZCIE, STOJE PRZED PALACEM PREZYDENCKIM!"... Lepsza wewnetrzna, szczera refleksja przed samym soba, niz sztuczne zachowania na pokaz... Generalnie rzecz biorac dla krotkiego podsumowania - demotywatory.pl/1490079/Kto-podmienil-cialo i tyle w temacie...

  • 0