Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne wideo - czy warto za nie płacić? [ankieta]

Mobilne wideo - czy warto za nie płacić? [ankieta]

LuiN 17 Lutego 2012 09:36

0 0

50% mieszkańców Indii, którzy wzięli udział w ankiecie deklaruje, że płaci za dostęp do mobilnego wideo. Robi to też też 47% mieszkańców Malezji - w Wielkiej Brytanii za mobilne wideo płacił co czwarty ankietowany.

Badanie na próbie 1500 osób przeprowadził Vidiator wśród mieszkańców w/w krajów. Jako największe wady mobilnego wideo ankietowani wskazali niską jakość plików i powolne ich wczytywanie.

To ostatnie irytowało 50% uczestników ankiety z UK, 68% z Indii i aż 89% z Malezji. Na niską jakość transmisji najbardziej narzekali również Malezyjczycy (61%), potem byli mieszkańcy Indii (33%), a odsetek wśród Brytyjczyków wyniósł już tylko 19%.




Na szersze pytanie: czy płacisz, lub zamierzasz płacić za mobilne wideo?, pozytywnie odpowiedziało 73% ankietowanych z Wielkiej Brytanii, 74% z Malezji i 64% z Indii.

Zachęcamy do udziału w ankiecie i dyskusji:

Czy płaciłeś kiedyś za mobilne wideo?

Często korzystam z tego typu usług
2.38%
Tak i byłem zadowolony
3.26%
Nie, ale chętnie zapłacę
3.64%
Spróbowałem i więcej próbować nie zamierzam
10.29%
Nie i nie zamierzam płacić za takie usługi
80.43%

Wszystkich głosujących: 797



Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1.  2012-02-17 10:08:32

    Polska kraj piractwa, tu to nie przejdzie :D

  • 0

    2.  2012-02-17 10:12:06

    1: Co widać po ankiecie :) Ale ja patrzę na to z innej strony, jak miałbym za to płacić - nie korzystałbym.

  • 0

    3.  2012-02-17 10:12:15

    "50% mieszkańców Indii płaci za dostęp do mobilnego wideo" - rozumiem, że ponad 550 milionów mieszkańców Indii płaci. Tak?

  • 0

    4. ~frakek  2012-02-17 10:20:49  host: z32-15.opera-mini.net

    w Indiach to 90 % nawet nie slyszalo o mobilnym video

  • 0

    5.  2012-02-17 10:38:50

    Takie wynika badań to nawet szkoda publikować. Byłem w Indiach dosyć długo - dla większości wystarczającym telefonem jest tam tania Nokia a nie smartfon z mobilnym wideo. Uwierzcie.

  • 0

    6. ~Marcin  2012-02-17 10:53:32  host: z33-11.opera-mini.net

    i to właśnie są te całe badania statystyczne nic nie warte

  • 0

    7. ~mirekb  2012-02-17 10:56:37  host: apn-46-76-218-200.dynamic.gprs.plus.pl

    videosreaming w smartfonaach to wlasciwie mobilna tv w niedalekiej przyszlosci.stad np niepowodzenie info tv-fm z dvbh..po sieciach od 3g w górę ma to sens ale limity i stabilnosc transferu istotnie bywa czasem dyskusyjna.Bang Jensen mowil ze wlozyli 50mln euro w hspa+ (znaczy polskie 4g)aby oferowac rowniez uslugi telewizji bo dobre predkosci itp ;-)

  • 0

    8. ~  2012-02-17 10:59:58  host: blq7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ankieta tendencyjna do bólu. Ja nie wiem co to jest "mobilne wideo". Nie wiem czy zamierzam korzystać i czy bym za to zapłacił. Na razie płacę za pakiet internetowy ale nie korzystam z multimediów tylko do wymiany danych. Np.: do pisania komentarzy na telepolis.pl

  • 0

    9.  2012-02-17 11:22:24

    50% chyba użytkowników internetu w Indiach, a nie mieszkańców. Mimo że w Indiach dużo jest bogaczy to 90% społeczeństwa klepie biedę, bo państwo nic tam nie inwestuje, bardziej ludzkie są Chiny.

Dodaj swoją opinię