Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne robaki coraz niebezpieczniejsze

Mobilne robaki coraz niebezpieczniejsze

WitekT 13 Października 2005 10:20

0 0

Według Telecomm News, w 2008 roku wirusy i robaki oraz konie trojańskie przyniosą straty dla użytkowników komórek sięgające 5-7 mld dolarów. Jedną z przyczyn będzie szybkie rozpowszechnienie bankowości przez komórki i palmtopy.

Zagrożenie wirusami, robakami i końmi trojańskimi dla komórek, według analityków rynku, jest już obecnie bardzo poważne.
Jak ocenia firma analityczna Business Technology Research, w 2008 roku każdy operator komórkowy na świecie będzie musiał posiadać usługę ochrony przed wirusami, robakami i szkodliwym oprogramowaniem. Lista zagrożeń głównie robakami i końmi trojańskimi wykradającymi dane, publikowana przez firmy antywirusowe zawiera już 93 pozycje, podczas gdy rok temu takich wirusów było 3.

Dwaj najwięksi producenci systemów antywirusowych, F-Secure i Symantec, wprowadzili na rynek systemy antywirusowe przeznaczone dla telefonów komórkowych, palmtopów i smartfonów. Podkreślili, że obecnie zagrożenie wirusami, robakami i aplikacjami szpiegującymi jest już bardzo poważne.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-10-13 10:43:44  host: wap.plusgsm.pl

    no to niezle

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet